Biuletyn 08/31/2008

29 Sier

Drodzy Rodzice,

Poszukujemy nauczyciela polonisty do klasy licealnej i nauczyciela do przedszkola.  Potrzebujemy również osoby chętne do pomocy przy sprzedaży podręczników w piątek od 4:45 i w sobotę od 9:15.  Proszę kontaktować się w tych obydwu sprawach telefonicznie z B. Pańczyk lub J. Miezin.

Opracowaliśmy kilka regulaminów szkolnych: Ucznia, Nauczyciela oraz Zarządu.  Mamy też kalendarz na rok szkolny 2008/09 pokazujący dni, w które będą odbywać się zajęcia.  Można go pobrać ze strony Dokumenty.

Poszukujemy osoby do pracy w Zarządzie Koła Rodzicielskiego na stanowisku: Prezesa Zarządu, Skarbnika, Organizatora Wyjazdów i Imprez.  Poniżej podajemy zakres obowiązków osób pełniących te funkcje:

Prezes Zarządu Koła:
a)    reprezentuje Koło Rodzicielskie na zewnątrz,
b)    kieruje pracą Zarządu,
c)    zwołuje zebranie Zarządu i przewodniczy mu,
d)    współpracuje z Kierownikiem Szkoły,
e)    nie może jednocześnie pełnić funkcji Kierownika Szkoły.

Skarbnik Zarządu Koła:
a)    przyjmuje wszelkie wpłaty na cele szkolne,
b)    dokonuje wypłat zgodnie z decyzją Kierownika Szkoły,
c)    prowadzi książki i dowody kasowe.

Członkowie Zarządu Koła (m.in. Organizator Wyjazdów i Imprez):
a)    biorą czynny udział w zebraniach Zarządu,
b)    wykonują prace zlecone im przez Prezesa.

W sobotę 13 września  o godzinie 11:30 w polskiej szkole w Addison (213 N. Lombard Road Addison, Illinois 60101) odbędzie się zebranie dla rodziców dzieci przystępujących do I-wszej Komunii w 2009 roku.   Zebranie będzie prowadziła pani Fryderyka Kubica.  Po przybyciu na teren szkoły należy dowiedzieć się od dyżurnego, w której sali odbywa się to zebranie, gdyż nie mamy jeszcze dokładnych informacji na ten temat.  Obecność na tym zebraniu jest obowiązkowa.

Planowana jest pielgrzymka do Merrillville, w stanie Indiana, dla dzieci z 3-ciej i 4-tej klasy.