RSS

Biuletyn 09/14/2008

14 Wrz

Drodzy Państwo,
Mamy poza sobą drugi  tydzień zajęć lekcyjnych.  W dalszym ciągu jest wiele spraw organizacyjnych do załatwienia, więc prosimy o odrobinę cierpliwości.  Dziękujemy za sugestie, propozycje i uwagi, gdyż dzięki temu możemy zmienić i skorygować wcześniej podjęte decyzje.
Obecnie jesteśmy na etapie sprawdzania poziomu znajomości języka polskiego naszych uczniów, który, jak się okazuje z rozmów przeprowadzonych z wychowawcami klas, jest bardzo zróżnicowany.  Stąd jest też konieczność wprowadzenia lekcji indywidualnych lub pracy w małych grupach, które będą prowadzone przez panią Joannę Miezin.  Lista tych uczniów jest już gotowa. Są to dzieci słabo mówiące po polsku, a w niektórych przypadkach nawet nie rozumiejące tego języka, więc będziemy musieli im pomóc.  Jedna lekcja na tydzień  to naprawdę  niewiele, biorąc pod uwagę to, iż większość czasu dzieci spędzają w szkołach amerykańskich.  Zatem prosimy byście Państwo rozmawiali z dziećmi po polsku, na tyle na ile to jest możliwe, nawet wówczas gdy na zadane pytanie odpowiadają w języku angielskim.
Najpóźniej za dwa tygodnie, nosimy się z zamiarem zorganizowania kółek zainteresowań dla dzieci, które są tzw. wolnymi słuchaczami na lekcji religii.  Chcemy zorganizować dla nich kółko matematyczne, plastyczne, muzyczne i lekcje tańca towarzyskiego.  Osoby zainteresowane współpracą, prosimy o kontakt z dyrekcja szkoły.

Jeżeli myślicie Państwo o przeniesieniu dziecka lub dzieci do innej klasy, proszę to zrobić do końca września, chcielibyśmy bowiem zamknąć listy uczniów, aby wychowawcy mogli wpisać ich dane do dzienników lekcyjnych.  Do końca miesiąca mają Państwo czas na zakupienie książek. W przyszłym tygodniu będziecie Państwo również mogli zakupić książki do religii. Przypominamy, że program nasz jest oparty na programie nauczania języka polskiego poza granicami Polski.  Każdy nauczyciel otrzymał taki program, zawarte w nim hasła programowe i tematykę wiodącą. Książki, z których korzystają nasze dzieci nie są doskonałe, ale jedyne dostępne poza  Polską. Nauczyciele otrzymali instrukcje, by eliminować materiały trudne, mniej ważne lub nieciekawe.
Ogłoszenia:
1.  W sobotę, 13 września, odbyło się zebranie rodziców dzieci, które przystąpią w kwietniu 2009 do 1-wszej Komunii.  Osoby, które nie mogły być obecne, lub mają pytania, proszę o kontakt z dyrektorem szkoły.
2.  Prawdopodobnie dla zachowania bezpieczeństwa uczniów, wszystkie drzwi wejściowe będą zamknięte w czasie trwania zajęć.  Być może zajdzie potrzeba wprowadzenia dyżurów na korytarzach.
3.  Padła propozycja zorganizowania sklepiku dla dzieci.  Proszę więc o kontakt osoby, które chcą się tym zająć.
4.  Termin uregulowania opłaty za szkołę upływa w grudniu.  Prosimy o nie zwlekanie z zapłatą,  gdyż z racji tego, że jesteśmy nową szkołą, nie mamy żadnych rezerw finansowych na pokrycie opłat za wynajem klas.
5.  Informujemy, iż zajęcia w piątek, 31 października, są odwołane, z okazji Halloween. Uaktualniony kalendarz można pobrać ze strony internetowej szkoły.
6.  Zapraszamy do konkursu na najładniej udekorowaną dynię.  Uczestnicy konkursu przynoszą swoje dynie w piątek, 24 października 2008.  Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.  Sponsorzy proszeni są o kontakt z dyrekcją.
7.  Wkrótce, wychowawcy klas będą organizować zebrania orientacyjne dla rodziców. Obecność jest obowiązkowa.
8.  Sandra Pańczyk poszukuje partnera do tańca towarzyskiego.
9.  Poszukujemy osoby mieszkające w Plainfield i Batavia, do przywożenia dzieci do szkoły.
10.  Osoby, które wyraziły chęć zaopiekowania się gośćmi z Augustowa, proszone są o kontakt z B. Pańczyk
11.  Zostawiono dwa płaszczyki przeciwdeszczowe.  Można je odebrać w piątek.
12.  Witamy państwa Urbaniak z Polski. Martynie i Witoldowi życzymy powodzenia w naszej szkole.
Dziękujemy,
Do zobaczenia  w piątek, 19 września.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 14 września, 2008 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: