RSS

Biuletyn – 10/01/2008

01 Paźdź

Drodzy Rodzice,

Chcieliśmy serdecznie przeprosić jednego z naszych sponsorów, którego pominęliśmy i nie umieściliśmy na liście ofiarodawców. Gorąco dziękujemy panu Witoldowi Matysiakowi, właścicielowi firmy MAXI TRANSPORT, INC. za donację na rzecz naszej szkoły w wysokości $200.00. Popierajmy naszych sponsorów.

Pierwszego października mija 400 rocznica przybycia do USA Polaków. Przypłynęli oni statkiem do osady Jamestown, na terenie dzisiejszego stanu Wirginia w 1608 roku. Na pokładzie znajdowało się 17 osadników, głównie Holendrów, Niemców i Polaków, wyspecjalizowanych w produkcji szkła, smoły, potażu. Między innymi z tej okazji Paderewski Symphony Orchestra zaprasza dzieci i młodzież na multimedialny spektakl pod tytułem „Pieśni Wolności” – „Songs of Friedom”, który odbędzie się w sobotę, 4 października 2008 r. o godz. 10 rano w Rosemont Theater. Cena jednego biletu wynosi $15.00. Zgłoszenia przyjmuje B. Pańczyk.

Ogłaszamy pierwszą polonijną rewię talentów – Chicago 2008; informacje, regulamin i aplikacje są do nabycia w szkole.
Raz do roku, polska szkoła, której uczniowie są członkami ZNP, otrzymuje zapomogę finansową. Ulotki i informacje dotyczące członkostwa w ZNP są do nabycia w szkole.

Polska szkoła im. Emilii Plater organizuje Międzyszkolny Festiwal Piosenki „Wspomnienie”. Karty zgłoszeń i informacje na ten temat dostępne są w naszej szkole.

Drugiego października obchodzimy 168 rocznicę urodzin Heleny Modrzejewskiej. Z tej okazji dodaliśmy nową stronę na naszej stronie internetowej zatytułowaną Nasza Patronka.

Do odebrania w szkole nożyczki koloru czerwonego z napisem ‚Rotunda’.

Z UWAGI NA TRUDNOŚCI W DOJEŹDZIE NA CZAS NA ZAJĘCIA WIELU NAUCZYCIELI I RODZICÓW, ZAJĘCIA BĘDĄ PRZESUNIĘTE O PÓŁ GODZINY. ZACZYNAĆ BĘDZIEMY O 5:30, A KOŃCZYĆ O 8:30. ZMIANA TA ZOSTANIE WPROWADZONA ZA TYDZIEŃ 10-GO PAŹDZIERNIKA 2008 ROKU. ZAJĘCIA W NAJBLIŻSZY PIĄTEK (10/3/2008) ODBĘDĄ SIĘ WEDŁUG STAREGO ROZKŁADU.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 1 października, 2008 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: