RSS

Biuletyn szkolny 10/8/2008

10 Paźdź

Drodzy Rodzice,

W miniony weekend mieliśmy przyjemność spotkania się z gośćmi z Augustowa. Byli to przedstawiciele Drugiego Liceum Ogólnokształcącego im. Polaków i Polonii na Świecie w osobie dyrektora Wojciecha Walulika i dwójki najlepszych uczniów Natalii Wielga i Kamila Borowskiego. W sobotę, zaraz po koncercie Symfonii Paderewskiego, przyjechali oni do Naperville z Barbarą Pańczyk i jej córką Sandrą i spotkali się na lunchu w Mongolian Barbeque z Bogumiłą Migą i jej synami Markiem i Patrykiem, oraz z Joanną Miezin i jej córką Aleksandrą i synem Wojtkiem. Miłą niespodzinką i ogromną atrakcją owego spotkania okazał się burmistrz naszego miasta George Pradel, który przybył na to spotkanie, aby osobiście przywitać naszych gości. Po lunchu burmistrz zaprosił ich do swojego biura i oprowadził gości po City Hall. Tam też wręczył im certyfikaty honorowych gości Naperville. W niedzielę Eva Vargyas z Barbarą Pańczyk zabrały gości do centrum Chicago, gdzie pani Ewa okazała się wspaniałym przewodnikiem. Wycieczka była bardzo udana, m.in. dzięki wspaniałej wiedzy i talentowi przewodnika. Gorąco jej za to dziękujemy. Szkoła z Augustowa chce nawiązać z nami współpracę. W planie są dwutygodniowe warsztaty dla młodzieży polonijnej (nauka j.polskiego, historii, geografii).

W sobotę odbył się koncert historyczny Symfonii Paderewskiego. Naszą szkołę reprezentowała Sandra Pańczyk.

Przypominamy, że zajęcia w piątek 31 października i w sobotę 1 listopada są odwołane.

W szkole dostępna jest lista dyżurów. Prosimy o wpisywanie się na listę, aby zarezerwować sobie wygodny termin. Stworzyliśmy również listę dyżurów w soboty. Każdy dyżurny, po odpracowaniu dyżuru proszony jest o zaznaczenie swojej obecności na liście. Rodzice, którzy nie odpracują swojego dyżuru otrzymają inny termin.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy udzielają się społecznie i pomagają przy sprzedaży podręczników. Również gorąco dziękujemy panu Jerzemu Korneckiemu za pomoc przy zainstalowaniu DVD i naprawieniu kopiarki.

Od najbliższego piątku zajęcia będą odbywały się w godzinach od 5:30 do 8:30.
Ogłoszenie: Aleksandra Kozuń ma do sprzedania małe króliczki w cenie $15.00. Po informację kierujemy do Barbary Pańczyk.

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 10 października, 2008 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: