RSS

biuletyn 10/25/2008

27 Paźdź

PODZIĘKOWANIA:

 1. Pani Renacie Oberweis za dotacje w wysokości $100.00; część przekazano na nagrody pieniężne w konkursie na najładniejszą dynię
 2. Pani Barbarze Balutowski za przygotowanie „słodkich” nagród pocieszenia dla uczestników konkursu na najładniejszą dynię
 3. Pani Joannie Młotkowski za papier do drukarki
 4. Oli Miezin za pomoc dyrekcji szkolnej

Z ŻYCIA SZKOŁY:
W miniony piątek gościliśmy Kabaret „Bocian”, który we współpracy z zespołem „Kaczki z naszej paczki” przygotował spektakl dla szkół pt. „Wesoła szkoła”, czyli „Kaczka” i „Bocian” szukają „Dziubdziuba”. Wszyscy nasi widzowie bawili się świetnie. Podczas spektaklu, który zawierał elementy edukacyjne, dzieci spotykały się z ortografią, lekcją języka polskiego, geografią, rytmiką, lekcją muzyki, plastyką, przez cały czas czynnie uczestnicząc w przedstawieniu.
Szkolny konkurs na najciekawiej zaprojektowaną dynię był bardzo udany. Wszystkie dynie były bardzo pomysłowe. Ciężko było wybrać zwycięzców. Nagrody pieniężne otrzymali:

 1. Aleksandra Kazuń, kl. 4″A” – pierwsze miejsce – $25.
 2. Sandra Pańczyk, kl. 7″A” – drugie miejsce – $15.
 3. Adam i Marcin Balutowski, kl. 2″A” i 3″A” – trzecie miejsce – $10.

Nagrody pocieszenia:

 • Kacper Kucia
 • Marcy Kucia
 • Michał Jamrozy
 • Kasia Kostelic

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY.

OGŁOSZENIA:

 • Przypominamy, że zajęcia w najbliższy piątek, 31 października i w sobotę, 1 listopada są odwołane z okazji Halloween.
 • W listopadzie planowany jest wyjazd do ośrodka PNA w Yorkville, w celu uporządkowania terenu przed zimą. Jest to wspaniała rodzinna zabawa. Data jeszcze nie jest ustalona, wciąż czekamy na informację. Przypominamy, że za pomoc w pozbieraniu liści korzystamy z tego terenu za darmo podczas organizowania tam pikniku, czy kuligu zimą.
 • W grudniu, prawdopodobnie w naszej szkole odbędzie się następne spotkanie z grupą teatralną pana Bogdana Łańki. Tym razem przybędą do nas z przedstawieniem o Świętym Mikołaju.
 • Dyrekcja szkoły przy współudziale Komitetu Rodzicielskiego przygotowuje Świąteczny Kiermasz w piątek 5 i 12 grudnia. Będą sprzedawane pierogi, ozdoby choinkowe i drobne upominki. Dochody z tego kiermaszu będą przeznaczone na cele szkolne.
 • W związku z kiermaszem, zapraszamy dzieci do następnego konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. Ozdoba musi być zaprojektowana i wykonana przez ucznia. Oczywiście znów przewidziane są nagrody. Wszystkie ozdoby będą sprzedawane na kiermaszu. Zachęcamy uczniów do finansowego wspierania szkoły. Zapraszamy na kiermasz szkolne rodziny i znajomych.
 • Poszukujemy osobę, która może przygotować prelekcję na temat “Najpiękniejsze wspomnienia świąteczne” (można zaśpiewać kilka kolęd, przygotować kilka ozdób choinkowych i pokazać jak się je wykonuje).
 • W styczniu odbędzie się pierwsze w naszej szkole pasowanie pierwszoklasistów. W listopadzie wychowawczyni kl.1″A” zorganizuje zebranie z rodzicami. Wkrótce podamy szczegółowe informacje na ten temat.
 • Rodzice, którzy są zainteresowani udziałem swoich dzieci w konkursie matematycznym „Kangur”, proszeni są o kontakt z wychowawcami klas. Za dwa tygodnie będą dostępne broszurki na ten temat.
 • Przypominamy, że drzwi wejściowe będą zamknięte między godz. 6:00 i 8:15 wieczorem.
 • Dwa króliczki Aleksandry Kazuń z kl.4″A” pozostały jeszcze do sprzedania; dwa znalazły już nowy dom.
 • Prosimy rodziców o wypisywanie czeków na Polish School in Naperville, a nie na Polska Szkoła w Naperville. Prosimy również o niewypisywanie czeków na małe sumy (jeżeli to możliwe); za każdy wpłacony czek bank pobiera opłatę.
 • Dzieci, które były na przedstawieniu „Wesoła Szkoła” a nie zapłaciły za bilet wstępu ($10.00) proszone są o uiszczenie opłaty u wychowawcy klasy.
 • Przypominamy, że w szkole są dostępne mapki Polski dla dzieci od klasy czwartej wzwyż, w cenie $3.50 za każdą.
 • Z uwagi na zmiany w rozkładzie lekcji w naszej szkole, pani dyrektor nie będzie dostępna na dwóch ostatnich godzinach lekcyjnych. Wszystkich rodziców, którzy potrzebują się z panią dyrektor skontaktować proszeni są o zwrócenie się do niej przed lekcjami lub na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych.
 • Raz jeszcze prosimy, rozmawiajmy z dziećmi w języku polskim, pomagajmy w systematycznym odrabianiu lekcji, zgłaszajmy nieobecność dziecka bezpośrednio do wychowawcy.
 • Życzymy dzieciom i rodzicom udanych poszukiwań Halloween’owych cukierków.
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 27 października, 2008 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: