RSS

biuletyn 1/5/2009

05 Sty

SERDECZNIE WSZYSTKICH WITAMY W NOWYM 2009 ROKU ŻYCZĄC WIELU SUKCESÓW, MĄDRYCH DECYZJI, SATYSFAKCJI, SPOKOJU I POMYŚLNOŚCI.

POMÓŻMY NASZYM DZIECIOM W NADROBIENIU ZALEGŁOŚCI:
Kilkoro rodziców wyraziło zaniepokojenie po odwołaniu zajęć szkolnych 19 grudnia 2008 roku. Obawiają się, że dzieci będą miały zaległości, tym bardziej, że w ostatnich miesiącach minionego roku dostaliśmy wiadomość od naszego dystryktu o niemożliwości wynajmowania budynku szkolnego w dwa piątki stycznia i jeden piątek lutego. Wiadomość ta była dla nas ogromnym zaskoczeniem, ale niestety nie jest to od nas zależne i nie ma możliwości przesunięcia straconych zajęć na inny dzień. Również dzień 19 grudnia uważamy za stracony, sytuacja pogodowa sprawiła, że odwołane były zajęcia w całym Dystrykcie 204. Do ostatniej chwili liczyliśmy na to, że uda nam się poprowadzić zajęcia tego popołudnia i czekaliśmy z podaniem tej informacji, gdyż nie chcieliśmy odwoływać zajęć dopóki nie byliśmy pewni, że z budynku nie będziemy mogli skorzystać. Niestety okazuje się, że w sytuacji odwołania zajęć w szkole amerykańskiej, Dystrykt 204 nie wyraża zgody na wynajem sal w godzinach popołudniowych. Niestety taki jest regulamin i musimy się do tego dopasować. Jesteśmy krótko działającą szkołą, staramy się by dzieci czuły się w naszej szkole dobrze, chętnie do niej uczęszczały. Takie było nasze główne założenie. Jak do tej pory, dyrekcja szkoły Neuqua Valley oraz kierownictwo Dystryktu 204 są bardzo przychylne, współpraca z nimi układa się dobrze. Po przerwie świątecznej rodzice otrzymają wskazówki od nauczycieli, część materiału będą musieli przerobić z dziećmi w domu. Przepraszamy raz jeszcze i dziękujemy za wyrozumiałość. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za dotychczasową pomoc i współpracę.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW:
Jak już wcześniej zapowiadaliśmy Ślubowanie Pierwszej Klasy odbędzie się w naszej szkole w najbliższy piątek. Ponieważ w dzień, kiedy miała odbyć się próba generalna, szkoła została odwołana, zwracamy się z prośbą do rodziców o powtórzenie z dziećmi podanych przez wychowawcę piosenek i wierszy. Chcielibyśmy, aby ten dzień był dla naszych pierwszoklasistów bardzo uroczysty. Prosimy również o odświętne ubranie dzieci, najlepiej (w miarę możliwości) białe bluzeczki i ciemne (czarne lub granatowe) spodnie i spódniczki. Poczęstunek dla naszych uczniów przygotowują rodzice, za co im gorąco dziękujemy.

KULIG:
Informacje dotyczące zaplanowanego kuligu, które pojawiły się w naszym biuletynie jeszcze przed świętami, są aktualne. Miejmy nadzieję, że pogoda się uda. Wkrótce podamy więcej szczegółów.

ZABAWA KARNAWAŁOWA:
Zabawa karnawałowa zaplanowana jest na ostatnią sobotę stycznia (31 stycznia, 2009) w godzinach od 5:00 do 11:00 wieczorem. Wszystkich serdecznie zapraszamy. W programie zaplanowane są: muzyka, gry, zabawy, konkursy, loteria fantowa, gorący obiad, napoje i ciasto. Bilety na zabawę dostępne będą w szkole przed lub po zajęciach. Ceny biletów: $50.00 dorośli, $30.00 młodzież i $20.00 dzieci do 12 lat. Poszukujemy sponsorów do loterii i osoby chcące pomóc przy dekorowaniu sali i przygotowaniu stolików.

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW:
Dziękujemy właścicielom White Eagle European Deli za donację pierogów, które były sprzedawane na świątecznym kiermaszu szkolnym.

KANGUR JUŻ WKRÓTCE:
Przygotowania do konkursu matematycznego Kangur rozpoczniemy w lutym. Chętnych prosimy o jak najszybszy kontakt, gdyż będziemy zamawiać potrzebne zeszyty ćwiczeń.

DODATKOWE KOMUNIKATY:
– W najbliższy piątek będziemy gościć w naszej szkole pana Edmunda Osysko z Kongresu Polonii Amerykańskiej w Nowym Jorku. Przyjechał on ze swoją żoną na święta do córki, a po przeczytaniu artykułu w Głosie Nauczyciela o powstaniu naszej szkoły, postanowił nas odwiedzić. Jest to dla nas ogromny zaszczyt.
– Dzieci, które nie otrzymały czekoladek od Świętego Mikołaja w naszej szkole proszone są o zgłoszenie się do dyrekcji szkoły.
– Przypominamy, że zajęcia 16 i 23 stycznia są odwołane. Kalendarz na naszej stronie został poprawiony.

– Pani Elżbieta Karbarz z National City Bank zaprasza do zakładania kont w tym banku (czekowe, oszczędnościowe itp.); numer social security nie jest konieczny.

Podajemy nr. tel (630)305-6100 Ext.21341
Adres banku:
3135 Book Rd
Naperville, IL 60564
JM
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 5 stycznia, 2009 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: