RSS

biuletyn 1/14/2009

14 Sty

NOWE ZMIANY W HARMONOGRAMIE ZAJĘĆ:
1. Zajęcia 23 stycznia odbędą się! Otrzymaliśmy wiadomość z dystryktu, że tego dnia będziemy mogli korzystać z wynajmowanych klas w szkole. Przepraszamy wszystkich za zamieszanie. Podsumowując przypominamy, że zajęcia są odwołane w piątek 1/16/2009 i 2/6/2009.
2. Piątek 5/1/2009 – przed sobotnią Paradą 3 Maja – miał być wolny od zajęć. Prawdopodobnie zajęcia tego dnia się odbędą. Wciąż jeszcze czekamy na potwierdzenie przez dystrykt tej informacji.
3. Zakończenie roku przesunięte jest z 22 na 29 maja. W związku z nieprzewidzianymi zmianami w kalendarzu szkolnym i odwołaniem zajęć piątkowych w styczniu i w lutym br. przedłużamy rok szkolny do 29 maja, 2009 roku.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW:
W miniony piątek odbyło się w naszej szkole po raz pierwszy pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Wszystkim, którzy pracowali przy organizacji tej uroczystości, serdecznie dziękujemy.

KULIG:
Przypominamy, że nasza szkoła zaprasza wszystkich na kulig w niedzielę, 18 stycznia do Ośrodka PNA w Yorkville w godzinach od 14:00 do 18:00. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie sanek i widełek ogniskowych do pieczenia kiełbasy. W programie przewidziane są zabawy na śniegu, ognisko, gorący posiłek, ciepłe napoje, muzyka. Szkoła przygotuje hot dogi dla dzieci, ciepłe napoje, chleb, kiełbasę i bigos, harcerze z Addison przywiozą żurek, a rodzice proszeni są o przyniesienie ciasta. Gdyby pogoda nie dopisała, kulig zostanie przesunięty na następną niedzielę, 25 stycznia, 2009, a informacja o tym będzie podana na naszej stronie internetowej w sobotę, 17 stycznia. Chętnych do pomocy przy wydawaniu posiłków i ciepłych napojów oraz przy rozpaleniu ogniska, prosimy o kontakt z dyrekcją. Wstęp na teren Ośrodka jest wolny. Gorący posiłek i napoje będą sprzedawane za drobną opłatą, a właściciel konia, który ochotniczo zaoferował swoją pomoc na pewno ucieszy się z symbolicznych napiwków od dzieci. Rodziców prosimy o dopilnowanie swoich dzieci w czasie kuligu. Miłej zabawy.
Adres do Yorkville: 10701 River Rd. Yorkville, IL. 60560

DODATKOWE KOMUNIKATY:
– Osoby, które nie otrzymały pokwitowania za rejestrację proszone są o kontakt z Barbarą Pańczyk
– Prosimy o odebranie zamówionych podręczników do religii
– W dalszym ciągu sprzedajemy mapki Polski
– Szkoła im. Jana Matejki już po raz czwarty organizuje konkurs plastyczny. Tegoroczny temat to “Moja rodzina – mój dom” i “Kolorowo jest wesoło” dla grup młodszych I i II oraz “Piernik, smok, Neptun…symbole Polski” i “Przesłanie do Świata” dla grup starszych III i IV. Konkurs trwa do 18 lutego, a ogłoszenie wyników odbędzie się 7 marca. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, nauczyciele, rodzice. Aby zapoznać się z regulaminem konkursu, przewidzianymi nagrodami dla zwycięzców oraz adresem, pod który należy wysyłać prace, odsyłamy na stronę internetową Szkoły Jana Matejki: http://matejkopolishschool.com/. Informacje te również dostępne są w naszej szkole.
– W niedzielę 8 lutego w godzinach od 12:00 do 16:00 odbędzie się Międzynarodowy Festiwal w Naperville, na którym będzie również reprezentowana Polska. Podajemy dokładny adres: Merner Field House, 450 South Brainard Street. Opłata za wstęp wynosi $4.00. W sprawie reprezentacji lub sprzedaży polskich wyrobów należy kontaktować się z Nancy Dunker 630 637 5306.

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 14 stycznia, 2009 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: