RSS

biuletyn 2/6/2009

06 Lu

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KULTUROWY W NAPERVILLE:
Przypominamy, że w najbliższą niedzielę, 8 lutego, 2009 roku odbędzie się 13 Międzynarodowy Festiwal Kulturowy, na którym zaprezentowany będzie dorobek różnych kultur, między innymi polskiej. Na Festiwalu obecni będą przedstawiciele „Polish Friends of Naperville”, których celem będzie przedstawienie polskiej kultury i tradycji poprzez promowanie polskich biznesów na terenie Naperville i okolic. Jeśli ktoś chciałby zaprezentować swoje wyroby, usługi czy też podzielić się informacjami na temat Polski proszony jest o kontakt telefoniczny z Panią Bogusią 630-355-3580 lub o wysłanie e mail’a: mpopekhurst@gmail.com. Festiwal odbędzie się w godzinach od 12:00 do 16:00 w North Central College (Merner Fieldhouse, 450S. Brainard St. Naperville, IL). Opłata za wstęp wynosi $5.00. W programie przewidziane są tańce i przedstawienia muzyczne, gry i projekty plastyczne, atrakcje dla dzieci. Na Festiwalu obecny będzie burmistrz miasta George Pradel. Uczestnicy festiwalu zaproszeni są do wzięcia udziału w szczytnym programie „Share Your Soles”, czyli przyniesienia lekko zużytego, niepotrzebnego obuwia, które zostanie przekazane dla najbardziej potrzebujących. Festiwal sponsorowany jest przez Rotary Club of Naperville Downtown, Sunrise Rotary and North Central College International Club.

WYWIADÓWKI:
Przypominamy, że wywiadówki z nauczycielami odbędą się 13 lutego.
Harmonogram wywiadówek:
Klasa 1 – 6:15-7:00
Klasa 2 – 7:00-7:45
Klasa 3 – 7:45-8:30
Klasa 4 – 7:45-8:30
Klasa 5 – 7:00-7:45
Klasa 6 – 5:30-6:15
Klasa 7 – 6:15-7:00
Gimnazjum – po lekcjach

PRZYPOMINAMY O KONKURSIE PLASTYCZNYM:
Jak już wcześniej wspominaliśmy, Szkoła im. Jana Matejki już po raz czwarty organizuje konkurs plastyczny. Tegoroczny temat to “Moja rodzina – mój dom” i “Kolorowo jest wesoło” dla grup młodszych I i II oraz “Piernik, smok, Neptun…symbole Polski” i “Przesłanie do Świata” dla grup starszych III i IV. Konkurs trwa do 18 lutego, a ogłoszenie wyników odbędzie się 7 marca. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie, nauczyciele, rodzice. Aby zapoznać się z regulaminem konkursu, przewidzianymi nagrodami dla zwycięzców oraz adresem, pod który należy wysyłać prace, odsyłamy na stronę internetową Szkoły Jana Matejki: http://matejkopolishschool.com/.

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:
Jesteśmy w trakcie redagowania reklam polskich biznesów na łamach naszego biuletynu. Wszystkich, którzy są zainteresowani, gorąco zapraszamy. Sponsorując naszą stronę internetową wspieracie Państwo naszą młodą raczkującą dopiero szkołę, a jednocześnie zapewniacie swojej firmie świetną reklamę. Popierajmy polskie biznesy! Po więcej informacji prosimy o kontakt e-mailowy dyrekcja@polskaszkolanaperville.com.

KANGUR:
Konkurs matematyczny Kangur odbędzie się 19 marca. Wszystkim zarejestrowanym uczestnikom tegorocznej edycji gorąco gratulujemy i życzymy powodzenia. Trwają intensywne przygotowania w naszej szkole do tego turnieju. Wszystkim ciężko przygotowującym się uczniom oferujemy pomoc w rozwiązywaniu zadań. Gorąco dziękujemy pani Agacie Jamrozy, która podjęła się tego wyzwania i pomaga naszym “Kangurzątkom”.

MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JULIUSZA SŁOWACKIEGO:
Turniej odbędzie się 21-go marca, 2009 roku o godz.11:OO. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 28 lutego, 2009 roku. Wszystkie informacje oraz opracowane materiały dostępne są na stronie: http://www.juliuszslowacki.org/komunikaty. Na zwycięzców czekają cenne nagrody pieniężne.

KONKURS PLASTYCZNY PT. KAZIMIERZ PUŁASKI:
Kongres polsko-amerykański zaprasza uczniów klas od 5-8 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym na cześć bohatera dwóch narodów, Kazimierza Pułaskiego. Na zwycięzców czekają następujące nagrody pieniężne:
1 nagroda-$100
2 nagroda-$75
3 nagroda-$50
Uczniowie przy użyciu swojej wyobraźni powinni zaprojektować i wykonać portret Kazimierza Pułaskiego. Wymagane są następujące wymiary pracy: 8.5×11. W prawym rogu pracy należy umieścić: imię i nazwisko autora pracy, adres, telefon, klasę, imię i nazwisko nauczyciela. Termin nadsyłania prac upływa 22 lutego, 2009 roku.

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 6 lutego, 2009 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: