biuletyn 3/1/2009

01 Mar

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Mamy już pierwszych sponsorów na naszej stronie internetowej (zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’).  Wszystkich, którzy są zainteresowani, gorąco zapraszamy. Po więcej informacji prosimy o kontakt e-mailowy dyrekcja@polskaszkolanaperville.com.

1. Raising Star Dance Sport
  2. Augustyn & Associates, Ltd
  3. White Eagle European Deli, Inc.
  4. Monroe Realty Corp.
  5. Kowalczyk Orthodontics
  6. Maxi Transport, Inc.
  7. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  8. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  9. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  10. Euro Homeland Deli

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

DYŻURY:

Przypominamy, że potrzebujemy rodziców chętnych do dyżurowania podczas zajęć szkolnych. Z uwagi na niewielką ilość uczniów, każda rodzina powinna zapisać się na przynajmniej dwa dyżury w ciągu roku. Potrzebujemy przynajmniej dwóch dyżurnych w każdy piątek. Lista dyżurów dostępna jest w szkole.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE „KRÓLOWA ŚNIEGU”:

Przypominamy, że w najbliższy piątek, 6 marca, wszyscy nasi uczniowie, nauczyciele i oczywiście wszyscy chętni rodzice czy opiekunowie będą mieć okazję obejrzeć sztukę teatralną “Królowa Śniegu” w wykonaniu grupy teatralnej ze szkoły Mikołaja Kopernika pod kierownictwem Bogumiły Sas. Przedstawienie odbędzie się na szkolnej scenie w Forum Room w godzinach 19:00-20:30. Dzieci, które jeszcze nie zapłaciły za bilet wstępu, proszone są o przyniesienie ze sobą do szkoły $5,00. Zainteresowani przedstawieniem rodzice proszeni będą o uiszczenie wpłaty przed wejściem do sali ($7,00).

WIEDZA I WIARA DROGOWSKAZEM DLA MŁODZIEŻY POLONIJNEJ W NOWYM MILLENIUM – SPOTKANIE Z KS. PROF. MICHAŁEM HELLEREM:

26 września 2009 odbędzie się wykład ks.prof. Michała Hellera, laureata ‚Religijnego Nobla’. Celem spotkania będzie motywowanie młodzieży polonijnej do kontynuowania nauki na wyższych uczelniach. Z okazji planowanego w Chicago wykładu ogłoszony zostaje KONKURS dla uczniów od 15 lat i studentów na najlepszy esej na jeden z poniższych tematów:

1. Bing Bang of modern cosmology and the Christian concept of creation
  2. Cosmic time and human time
  3. What does it mean “the Universe is mathematical”?
  4. How to understand Einstein’s saying that “science deciphers the mind of God”?
  5. Are conflicts between science and religion unavoidable?

Esej – szkic swobodnie interpretujący określone stanowisko w języku polskim lub angielskim w dowolnej ilości stron znormalizowanego maszynopisu (ok. 1800 znaków na stronie).

Termin nadsyłania prac opływa 15 maja 2009 roku. Eseje należny przesłać na adres:

Ms. Jolanta Zabłocka
3300 N. Rutherford Ave.
Chicago, IL 60634
lub pocztą elektroniczną na e-mail: info@academicquality.org

Do nadsyłanych prac należy dołączyć wypełniony formularz (dostępny w szkole).

Nagrody:

1. bezpłatne studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  2. $2000.00
  3. $1000.00

Zainteresowanych prosimy o kontakt z dyrekcją. Możemy udostępnić więcej informacji, formularz rejestracyjny oraz listę książek pomocnych w przygotowaniu esejów.

DODATKOWE KOMUNIKATY:

• 13 i 27 marca gościć będziemy panią Elzbietę Chowaniec. Zaprezentuje nam swoje wyroby wielkanocne.
  • Trwają zapisy na karate. Pierwsze lekcje już początkiem marca. Miesięczny koszt wynosi $40.00. Po więcej informacji kierujemy na stronę internetową http://www.karate4kids.webs.com.
  • Pani Katarzyna Stec poszukuje (począwszy od czerwca) opiekunki albo domowego przedszkola w okolicach Naperville/Aurora dla trzy i pół letniej córki, tel. (630)863-4092.
  • Zostawiono kurtkę koloru szaro-czerwonego; do odebrania w szkole.

JM