biuletyn 3/8/2009

08 Mar

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Augustyn & Associates, Ltd
  2. White Eagle European Deli, Inc.
  3. Monroe Realty Corp.
  4. Kowalczyk Orthodontics
  5. Maxi Transport, Inc.
  6. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  7. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  8. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  9. Euro Homeland Deli
  10. Witold Stanisławski – Network it Easy, Inc.
  11. BP America – Fabric of America
  12. Oberweis
  13. Raising Star Dance Sport
  14. Idea Furniture

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

PODZIĘKOWANIA DLA PANI EVY ERNEST-VARGYAS:

Pani Eva Ernest-Vargyas – mama naszej sobotniej uczennicy, pracująca dla firmy BP America – Fabric of America – zarekomendowała swojej kompanii naszą szkołę jako jedną z tych organizacji, której wkład w rozwój i rozpowszechnianie kultury polskiej jest doceniany w Stanach Zjednoczonych. Szkoła nasza otrzymała od ww. firmy – ze szczególnymi podziękowaniami za ważną pracę jaką wykonujemy – donację w wysokości $500.00. Załączamy otrzymany list na stronie ‚Nasi Sponsorzy’.

PODZIĘKOWANIA DLA PANA WITOLDA STANISŁAWSKIEGO:

Gorąco dziękujemy Panu Witoldowi Stanisławskiemu i jego żonie za wsparcie finansowe i donację na rzecz szkoły w wysokości $200.00.

“KRÓLOWA ŚNIEGU”:

W miniony piątek gościł u nas teatr ze szkoły Mikołaja Kopernika z Rockford ze spektaklem “Królowa Śniegu”. Mamy nadzieję, że wszystkim widzom przedstawienie się podobało. Szkole Mikołaja Kopernika gorąco dziękujemy.
Dzieci, które nie zapłaciły za przedstawienie proszone są o uregulowanie opłaty w najbliższym czasie u nauczyciela wychowawcy. Przypominamy, że bilety kosztowały $5.00.

WIELKANOC JUŻ WKRÓTCE:

13 i 27 marca pani Elżbieta Chowaniec zaprezentuje nam swoje wyroby wielkanocne. Zapraszamy do zakupów wielkanocnych.

Zapowiadamy konkurs wewnątrzszkolny na najładniejszą pisankę wielkanocną. Gotowe prace oceniane będą w piątek 27 marca.

ZMIANA W KALENDARZU SZKOLNYM:

Wprowadzamy drobną poprawkę  do szkolnego kalendarza. Przerwa wiosenna wypada w piątek/sobotę 3/4 kwietnia, a przerwa wielkanocna w piątek/sobotę 10/11 kwietnia. Prosimy o zaznaczenie tych dat w kalendarzu, gdyż zajęcia w obydwa weekendy nie odbędą się.

KONKURS PLASTYCZNY Z OKAZJI KONSTYTUCJI 3 MAJA:

Konkurs organizowany jest przez Muzeum Polskie w Ameryce a przeznaczony jest dla uczniów od klasy 6 do 12.
Temat: Czas triumfu – dwudziesta rocznica obalenia komunizmu w Polsce, dziesiąta rocznica wprowadzenia Polski do NATO i piąta rocznica przyłączenia Polski do Unii Europejskiej. Prace plastyczne powinny okazywać czas pozytywnych przemian w Polsce w ostatnich dwudziestu latach, przedstawiać wydarzenie lub postać, prezentować osiągnięcia i sukcesy.
Nagrody:
1 nagroda – $100
2 nagroda – $75
3 nagroda – $50
wyróżnienie – $25

Nagroda za pracę, która najciekawiej przedstawi temat – $100.00.

Bądź twórczy! Używaj wielu kolorów! Zastosuj dowolną technikę. Wymagany rozmiar pracy: 36″x24″. Prace będą oprawiane, wiec prosimy wykonać je na papierze plakatowym (posterboard), a nie na płótnie.
Termin nadsyłania prac upływa 15 kwietnia 2009. Na odwrocie pracy należy umieścić wypełniony kupon (do nabycia w szkole) i wysłać na adres: PMA Art Contest, 984 N. Milwaukee, Chicago IL 60642-4101.

Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane w Chicago na ruchomej platformie Muzeum Polskiego w Ameryce podczas parady Święta Konstytucji 3 Maja, która odbędzie się w tym roku w sobotę, 2 maja. Nagrody zostaną wręczone laureatom na festynie po paradzie trzeciomajowej. Wszystkie prace zostaną pokazane na specjalnej wystawie w Sali Głównej Muzeum Polskiego w Ameryce od 12 do 21 czerwca 2009. Autorzy dwóch najpopularniejszych wśród publiczności prac otrzymają dodatkowe nagrody podczas uroczystości w MPA w sobotę, 20 czerwca.

Więcej informacji pod nr. tel (773)384-3352 wewnętrzny 101 lub w szkole.

WSTĘPNE ZAPISY NA NOWY ROK SZKOLNY:

Wstępne zapisy na nowy rok szkolny rozpoczniemy zaraz po Świętach Wielkanocnych, czyli 17 kwietnia. Karty rejestracyjne można wypełnić w szkole.

DODATKOWY KOMUNIKAT:

Pani Katarzyna Stec poszukuje (począwszy od czerwca) opiekunki albo domowego przedszkola w okolicach Naperville/Aurora dla trzy i pół letniej córki, tel. (630)863-4092.

SETNA ROCZNICA ŚMIERCI NASZEJ PATRONKI:

8 kwietnia wypada setna rocznica śmierci Heleny Modrzejewskiej. Pracujemy nad zorganizowaniem z tej okazji konkursu dla uczniów naszej szkoły. Wkrótce podamy więcej informacji.

JM