biuletyn 5/17/2009

17 Maj

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Oberweis
  2. Raising Star Dance Sport
  3. Idea Furniture
  4. Augustyn & Associates, Ltd
  5. White Eagle European Deli, Inc.
  6. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  7. Monroe Realty Corp.
  8. Kowalczyk Orthodontics
  9. Maxi Transport, Inc.
  10. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  11. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  12. Szela’s European Deli
  13. Edyta Straczyński, MD
  14. Krystyna Fijor-Borys
  15. Wojciech Dubis
  16. Euro Homeland Deli
  17. Witold Stanisławski – Network it Easy, Inc.
  18. BP America – Fabric of America
  19. Alicja Kowalczyk

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

GRATULACJE DLA DANIELA CHMIELNICKIEGO:

Mamy już szczegółowe informacje dotyczące wyników Kangura. Nasz laureat, Daniel Chmielnicki, uplasował się na liście zwycięzców konkursu Kangur Matematyczny w USA (National List of Winners) i został nagrodzony medalem. 10% uczestników dostało medale – ci uczniowie uzyskali najlepsze wyniki w USA.  Daniel zajął 15 miejsce w kraju w swojej grupie wiekowej, a zapisanych było 345 uczniów na poziomie kasy 5.

Wszystkich zapisanych uczestników Kangura w USA było 2600, a na całym świecie ponad 5,000,000 w czterdziestu pięciu krajach.

W dniu konkursu każdy uczestnik dostał koszulkę, upominek i dyplom uczestnictwa. Danielowi i jego rodzicom gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w następnej edycji Kangura.

WYJAZD NA WYCIECZKĘ DO MUZEUM POLSKIEGO W AMERYCE:

Po szczegółowe informacje  prosimy zajrzeć do broszurki.

SPRAWY PORUSZONE PRZEZ RODZICÓW NA ZEBRANIU NIE ZOSTAŁY JESZCZE ROZWIĄZANE. PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ. W CZERWCU PODAMY WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW.

PROPOZYCJE DO KONKURSU PLASTYCZNEGO:

Przypominamy o zbliżającym się terminie składania propozycji do przyszłorocznego konkursu plastycznego. Termin upływa 20 maja. Więcej informacji znajdziecie Państwo w poprzednim biuletynie.

WSPOMNIENIA Z PARADY 3 MAJA:

W najbliższy piątek, 24 maja kończymy zbieranie zamówień na DVD ze zdjęciami (z podkładem muzycznym) z Parady 3 Maja.  Wszystkich zainteresowanych namawiamy do zapisania się na listę, która dostępna jest w szkole podczas zajęć lekcyjnych. Przypominamy, że cena płyty została opuszczona z $10.00 na 5.00.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO:

Zbliża się dzień pożegnania z naszymi uczniami na okres wakacji. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009 odbędzie się w piątek 29 maja. W ten dzień wszyscy spotykamy się w Forum Room H128 o godzinie 5:30. Oficjalne rozpoczęcie uroczystości zaplanowane jest na godzinę 6:00. Po części artystycznej nastąpi uroczyste wręczenie świadectw. Zakończenie uroczystości planujemy na godzinie 7:00-7:30.

ZALEGŁE OPŁATY ZA SZKOŁĘ:

Przypominamy, że dzieci, których rodzice nie uregulują zaległej opłaty za szkołę, nie będą promowane, co oznacza nie otrzymają świadectwa i nie będą zapisane do szkoły w przyszłym roku.

ZAPISY DO SZKOŁY:

Zachęcamy wszystkich powracających w przyszłym roku uczniów o dokonanie rejestracji przed końcem roku szkolnego. Podczas wakacji będą podpisywane kontrakty z nauczycielami oraz ze szkołą o wynajem klas. Nie chcielibyśmy we wrześniu stanąć przed problemem, że brakuje nam sal czy pedagogów. Zapraszamy wszystkich do wypełniania kart rejestracyjnych podczas zajęć lekcyjnych w najbliższy piątek.

JM