biuletyn 8/9/2009

09 Sier

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  2. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  3. Szela’s European Deli
  4. Edyta Straczyński, MD
  5. Wojciech Dubis
  6. Euro Homeland Deli
  7. Witold Stanisławski – Network it Easy, Inc.
  8. BP America – Fabric of Amerka
  9. Oberweis
  10. Raising Star Dance Sport
  11. Idea Furniture
  12. Augustyn & Associates, Ltd
  13. White Eagle European Deli, Inc.
  14. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  15. Monroe Realty Corp.
  16. Kowalczyk Orthodontics
  17. Maxi Transport, Inc.

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

POETYCKI WIECZÓR Z KINGĄ MODJESKĄ – “W MALINOWYM CHRUŚNIAKU” CZĘŚĆ 2:

Grażyna Kwintal zaprasza na występy aktorki Kingi Modjeskiej, które są zawsze oryginalne i bardzo ciekawe. Oto co napisała o tym wieczorku sama aktorka Kinga Modjeska:
August 14th @ 8pm! Don’t miss the poetry evening “W malinowym chruśniaku”. Great Bolesław Leśmian poetry presented by charming Kinga Modjeska; the best Chicago jazz band Scott Angst Quartet; unforgetable time! Hope to see you all there!
Kochani zapraszam na kolejny koncert z cyklu ,,Wieczór z Modjeską”. Poezja Bolesława Leśmiana, przy dźwiękach jednego z najlepszych chicagowskich zespołów: Scott Angst Quartet. 14 VIII @ 8 p.m.  Czekam na Was w teatralnej sali Jezuickiego Ośrodka Milenijnego. Do zobaczenia. Kinga Modjeska.

SPOTKANIE KLUBU POLSKIEGO:

W środę 12 sierpnia o godzinie 20:00 w City Hall w Naperville przy 400 S. Eagle St. odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Polskiego. Klub Polski w tym miesiącu obchodzi swoją pierwszą rocznicę istnienia. Wszyscy chętni są mile widziani. Można przynieść ze sobą przekąskę. Być może na spotkaniu gościć będą Wici, którzy zaprezentują tańce ludowe.

Ostatnie zebranie Klubu Polskiego odbyło się w przyjemnej atmosferze włoskiej restauracji

Na spotkaniu obecny był Burmistrz Naperville, George Pradel

Autorem powyższych zdjęć jest nasz sponsor, Wojciech Dubis.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI DOTYCZĄCE RELIGII W NASZEJ SZKOLE:

Szkoła nasza współpracuje z Parafią w Lombard. Uczniowie naszej szkoły, którzy przystępować będą do sakramentów świętych (I Komunii Świętej i Bierzmowania), nie należący do Parafii w Lombard, muszą przedłożyć dowód przynależności do jakiejkolwiek innej parafii. Decyzją księdza proboszcza sakrament I Komunii Świętej oferowany jest uczniom klasy trzeciej, zawsze w ostatnią sobotę kwietnia. W ciągu roku szkolnego odbywają się dwa zebrania z rodzicami i dwie próby. Uczniowie przystępujący do sakramentu Bierzmowania (klasa ósma) mają obowiązek uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych w Kościele w Lombard. Więcej informacji będziemy podawać na bieżąco w biuletynach szkolnych. Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować do Barbary Pańczyk.
Adres Parafii:
Kościół pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego
21W411 Sunset Ave.
Lombard, IL. 60148
Dyrektor: Ksiądz Adam Bobola

ZMIANY W SZKOLNYM KALENDARZU NA ROK  2009/2010:

Zaszły pewne zmiany w szkolnym kalendarzu, o których szczegółach poinformujemy Państwa, po potwierdzeniu zmian, już w następnym biuletynie. Niestety szkoła nasza  nie ma swojego lokalu i – korzystając z gościnności lokalnego liceum – musimy liczyć się z zapowiadanymi w ostatniej chwili zmianami.

OGŁOSZENIA:

– trwają zapisy do szkoły na rok szkolny 2009/2010

– lekcje religii odbywać się będą tylko dla uczniów zainteresowanych tym przedmiotem, pozostali uczniowie będą mieli zorganizowane dodatkowe zajęcia

JM