biuletyn 8/18/2009

18 Sier

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  2. Szela’s European Deli
  3. Edyta Straczyński, MD
  4. Wojciech Dubis
  5. Euro Homeland Deli
  6. Witold Stanisławski – Network it Easy, Inc.
  7. BP America – Fabric of Amerka
  8. Oberweis
  9. Raising Star Dance Sport
  10. Idea Furniture
  11. Augustyn & Associates, Ltd
  12. White Eagle European Deli, Inc.
  13. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  14. Monroe Realty Corp.
  15. Kowalczyk Orthodontics
  16. Maxi Transport, Inc.
  17. Jolanta Kołacz Realtor/Associate

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

REJESTRACJA UCZNIA NA LEKCJE RELIGII:

Prosimy zaznaczać na karcie rejestracyjnej, czy dziecko będzie brało udział w zajęciach religii oraz czy będzie przystępowało do Sakramentu I Komunii Świętej i Bierzmowania.

NIE BĘDZIE ZMIANY SOBOTNIEJ:

Z uwagi na małe zainteresowanie zmianą sobotnią, zajęć w sobotę nie będzie. Zapraszamy rodziców przedszkolaków do rejestrowania dzieci na zmianę piątkową.

ZAPISY DO SZKOŁY:

Wszystkich rodziców zapraszamy na dodatkowe zapisy, spotkania z wychowawcami klas i zakupienie książek. Spotkanie odbędzie się w piątek 4 września 2009, od godz. 6:00 do 8:00 wieczorem (adres: Golden Campus (Freshman Campus), Neuqua Valley High School, 3220 Cedar Glade Dr) w sali G184.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO:

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 11 września 2009 w godzinach 5:30-8:30. Z uwagi na niemożność korzystania z budynku szkolnego tego dnia, spotykamy się w parku (Frontier Sport Complex, 3340 Cedar Glade Dr.) z tyłu szkoły pod zadaszeniem, nieopodal placu zabaw. Jeżeli nie będzie pogody, pierwszy dzień zajęć odbędzie się w salach Biblioteki Publicznej (3013 Cedar Glade Dr.).

DECYZJA W SPRAWIE PODRĘCZNIKÓW MAŁGORZATY PAWLUSIEWICZ:

Decyzją dyrektora B. Pańczyk podręczniki M. Pawlusiewicz zostają wycofane. Zastąpione zostaną ćwiczeniami Elżbiety Jacuk i Bożeny Walbiner „Język ojczysty dla szkół polonijnych” (gramatyka, ortografia, interpunkcja, dyktanda, słowniczek).
Pozostałe materiały każdy wychowawca klasy będzie przygotowywał sam, korzystając z różnych źródeł, informacji, materiałów w oparciu o program nauczania języka polskiego poza granicami Polski. Pytania, sugestie, propozycje prosimy kierować do B. Pańczyk pod numerem telefonu: 630 922 1751.

CHODNIKOWA WYPRZEDAŻ W SALONACH IDEA. POPIERAJMY SZKOLNYCH SPONSORÓW:

IDEA FURNITURE CO. zaprasza  w sobotę 22 sierpnia przy 1320 N. Route 59th w Naperville w Design Pointe Plaza na tzw. chodnikową wyprzedaż, gdzie znajdą Państwo wszystko do wyposażenia domu. To super okazja, tuż przed nowym rokiem szkolnym, aby odświeżyć pokój dziecka. Jest to też odpowiedni czas na zamówienie kanap, które planujemy wymienić, czy zakup tej wymarzonej jadalni, a każda osoba, która odwiedzi Design Pointe Plaza w ten dzień weźmie udział w loterii z nagrodami i kuponami zniżkowymi.

Aby pomóc Państwu w podjęciu decyzji zaprosiliśmy znanego wszystkim wodzom programu “Design on the Dime” Projektanta Wnętrz Franka Fontane, który będzie bezpłatnie służył profesjonalnymi radami.

IDEA Furniture w Design Pointe Plaza 1320 N Route 59, Naperville 60563 tel. 773-788-8000
(Route 59th i Brookdale Rd; przy zjeździe z autostrady 88)

INFORMACJE O SZKOLE HELENY MODRZEJEWSKIEJ W LOKALNEJ GAZECIE DAILY HERALD 8/3/2009:

Czytaj artykuł

ZAPROSZENIE NA PIKNIK ZNP:

CYFROWE WSPOMNIENIE ZE SPOTKANIA KLUBU POLSKIEGO:

Pierwsza rocznica powstania Klubu Polskiego minęła w sierpniu 2009.

Na spotkaniu obecny był założyciel klubu Polish Friends of Naperville, burmistrz miasta, George Pradel oraz polski Elvis - Jarek Spychalski.

Poczęstunek z okazji rocznicy klubu.

JM/BP