RSS

biuletyn 9/7/2009

07 Wrz

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

 1. Edyta Straczyński, MD
 2. Wojciech Dubis
 3. Euro Homeland Deli
 4. Witold Stanisławski – Network it Easy, Inc.
 5. BP America – Fabric of Amerka
 6. Oberweis
 7. Raising Star Dance Sport
 8. Idea Furniture
 9. Augustyn & Associates, Ltd
 10. White Eagle European Deli, Inc.
 11. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
 12. Monroe Realty Corp.
 13. Kowalczyk Orthodontics
 14. Maxi Transport, Inc.
 15. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
 16. Elżbieta Karbarz – National City Bank
 17. Poltel
 18. Szela’s European Deli

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

ROK SZKOLNY ROZPOCZĄŁ SIĘ:
W miniony piątek – 4 września – odbyły się zapisy do szkoły. Rodzice mieli okazję spotkać się z nauczycielami oraz zakupić podręczniki.
Wszystkich gorąco zachęcamy do współpracy z wychowawcami klas, zapisania się do pełnienia dyżurów, pracy społecznej na rzecz szkoły, udziału w szkolnych imprezach i wydarzeniach.

DYŻURY:
Każda rodzina proszona jest o dyżur podczas zajęć szkolnych w dwóch rożnych terminach w ciągu roku szkolnego. Zachęcamy do zapisywania się na listę dyżurów zapewniając sobie w ten sposób termin, który będzie dla Państwa najkorzystniejszy. Rodziny, które nie zapiszą się osobiście na dyżur dostaną przydzielone dwa dowolne terminy. Rozkład dyżurów umieszczony będzie na stronie: Dyżury.

ADRES SZKOŁY:
Przypominamy wszystkim nowym rodzinom, które nie znają adresu naszej szkoły, że dokładne informacje na temat lokacji naszej placówki można znaleźć na stronie: Nasz adres.

ZAJĘCIA W PLENERZE 9/11/2009:
Przypominamy, że z uwagi na niemożność korzystania z budynku szkolnego w najbliższy piątek 9/11/2009 – jeśli tylko pogoda na to pozwoli – zajęcia odbędą się w plenerze (w parku od południowej strony budynku szkolnego). Gdyby pogoda nie sprzyjała, przeniesiemy się do wynajętych sal w budynku biblioteki po przeciwnej stronie ulicy. Zajęcia w plenerze – z uwagi na krótki dzień – będą trwały nieco krócej: od godz. 5:00-7-00. Rodzice nie muszą zostawać, każdy wychowawca zajmie się swoją grupą. Uczniowie nie muszą przynosić książek ani zeszytów. W tym dniu będą poznawali się z nowymi kolegami i koleżankami, opowiadali o wakacyjnych przygodach, podróżach, powtórzą wiadomości o naszej patronce Helenie Modrzejewskiej, zapoznają się z regulaminem szkolnym. Każdy z nauczycieli przygotuje niezbędne materiały.

SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKÓW:
Informujemy, że do końca września będziemy prowadzić sprzedaż podręczników. Zwykle szkoła zamawia tyle podręczników ile jest zarejestrowanych uczniów, gdyż magazyn ZNP nie przyjmuje zwrotów. Dziękujemy za cierpliwość w oczekiwaniu na potrzebne książki.
Tak jak wcześniej informowaliśmy, dla klas 3-8 sprowadzone zostały z Kanady podręczniki z ćwiczeniami do nauki języka polskiego dla szkol polonijnych – uproszczone, odpowiednie do ilości godzin. Każdy nauczyciel otrzymał program nauczania języka poza granicami Polski oraz dokładne hasła programowe, które powinien zrealizować w ciągu roku szkolnego. Ma do dyspozycji podręczniki, programy, poradniki itp. W tym roku skoncentrujemy się nad tym, by trudne tematy przerabiane były w klasie pod nadzorem nauczyciela, zachęcając uczniów do samodzielnej pracy lub pracy w grupach. Łatwiejsze materiały będą zadawane do przerobienia w domu, ale w takiej ilości, żeby nie były obciążeniem dla zajętych obowiązkami rodziców. Praca domowa powinna być wykonywana przez uczniów – pod nadzorem rodziców – nie odwrotnie.

LEKCJE RELIGII:
Lekcje religii będą odbywały się między lekcjami (30 minut), wyłącznie dla zainteresowanych od kl. 1-8. Nie prowadzimy sprzedaży książek do religii. Nauczyciel sam będzie przygotowywał materiały.

PSL:
Warto wspomnieć, że będziemy prowadzić w naszej szkole program PSL (polish as a second language) dla dzieci ze słaba znajomością języka, dla których problemem jest rozumienie podstawowych poleceń nauczyciela w języku polskim. Będzie utworzona jedna klasa na poziomie pierwszym, a zajęcia w niej prowadzone będą przez trzy godziny zegarowe (5:30-8:30). Będą wykorzystywane nowo wydane podręczniki (bilingual books). Lekcje będzie prowadziła Joanna Miezin.

ZAJĘCIA SOBOTNIE:
Zajęcia dla grupy sobotniej w tym roku szkolnym będą trwały od godz. 9:30-12:30. Miejscem spotkań będzie – jak w zeszłym roku – biblioteka publiczna.

NIE BĘDZIE INFORMACJI O BIULETYNIE:

Chcielibyśmy poinformować, że pan Sławek Lorenc, któremu zawdzięczamy rozsyłanie cotygodniowych biuletynów, będzie nieobecny w terminie od 8 do 19 września. W związku z tym informacja o biuletynie nie zostanie do Państwa wysłana. Prosimy Państwa o systematyczne sprawdzanie naszej strony, gdyż biuletyny będą wydawane bez zmian. Przypominamy, że biuletyn wychodzi systematycznie w każda niedziele/poniedziałek.

REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA:

Zapraszamy wszystkich na świetną lekcję historii “Wrzesień 1939”, która będzie wystawiona pod gołym niebem 12 września 2009 w ośrodku PNA w Yorkville. Więcej szczegółów pod linkiem http://www.poland1939.com/.

KOMUNIKATY:
– Pani Małgorzata Wołoszyn w dalszym ciągu poszukuje osoby, która mogłaby zawozić jej córkę do szkoły w każdy piątek. Nie ma potrzeby odbierania jej ze szkoły. Detale do uzgodnienia. Informacja u Barbary Pańczyk.

– Potrzebny jest stolik, na którym można by było postawić szkolną kopiarkę (najlepiej przenośny).

– W przyszłym tygodniu (9/11/2009) – z uwagi na lekcje w plenerze – książki nie będą sprzedawane. Wszystkie podręczniki, których zabrakło, będą sprzedawane w piątek 18 września. Przepraszamy za niedociągnięcia. Z góry dziękujemy za pomoc i wyrozumiałość.

– Poszukiwana jest osoba pracująca w sklepie papierniczym. Szkoła musi zakupić pomoce dydaktyczne dla nauczycieli (papier, kredę, mazaki do pisania na tablicy itd).

JM/BP

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 7 września, 2009 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: