RSS

biuletyn 10/2/2009

02 Paźdź

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

  1. Idea Furniture
  2. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  3. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  4. Poltel
  5. Edyta Straczyński, MD
  6. Wojciech Dubis
  7. Polish Friends of Naperville
  8. Shining Stars – Early Learning Center
  9. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE:

Zajęcia w najbliższy piątek (9 października) odbędą się w salach biblioteki publicznej (3015 Cedar Glade Dr., Naperville, IL 60564 Mapa) od godz.5:30-8:30. Uczniowie będą podzieleni na dwie grupy: młodsza – kl. P-3 i starsza – kl. 4-8. Wyświetlane będą filmy. Po filmie w planie lekcji, w zależności od grupy wiekowej uczniów, będzie dyskusja, pisanie, czytanie, rysowanie. Dzieci proszone są o przyniesienie ze sobą jedynie zeszytów i długopisów/kredek. Na ostatniej lekcji zaplanowany jest program muzyczny (prosimy poda dzieciom $10.oo na bilet).

WAŻNE OGŁOSZENIE DLA DZIECI PRZYSTĘPUJĄCYCH W TYM ROKU DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ:

W najbliższą niedzielę, 4 października w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Lombard (21W411 Sunset Ave., Lombard, IL 60148) odbędzie się Msza Św. dla dzieci przystępujących do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej w roku szkolnym 2009/2010, z księdzem Adamem Bobolą, o godz. 1:00 po południu. Obecność obowiązkowa. Na Mszy zostaną poświęcone różańce, każde dziecko otrzyma taki sam różaniec (nie ma potrzeby przynoszenia różańców z domu).

OGŁOSZENIE DLA DZIECI, KTÓRE PRZYSTĄPIŁY DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ W ROKU SZKOLNYM 2008/2009 ORAZ DLA DZIECI, KTÓRE PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO TEGO SAKRAMENTU W TYM ROKU:

W sobotę, 3 października Szkoła im. Św. Faustyny organizuje wyjazd klas 3 i 4 do Merrillville. Zainteresowane osoby mogą dojechać indywidualnie. Msza Św. rozpoczyna się o godz.11:00. Zakończenie spotkania przewidywane jest na godz. 2:30. Posiłek we własnym zakresie.
Adres do Merrillville: Salvatarian Father, 5755 Pensyllvania St. Merrillville, Indiana 46410.

WAŻNE OGŁOSZENIA DLA DZIECI PRZYSTĘPUJĄCYCH W TYM ROKU DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA:

– W najbliższą niedzielę, 4 października w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Lombard (21W411 Sunset Ave., Lombard, IL 60148) odbędzie się spotkanie młodzieży przystępującej do Sakramentu Bierzmowania w roku szkolnym 2009/2010, z księdzem Adamem Bobolą, o godz. 8:00 rano. Po spotkaniu, o godz. 9:00 odbędzie się Msza Św. (obecność obowiązkowa).

– 17 października wszyscy uczniowie kl. 7 i 8, którzy w tym lub w przyszłym roku będą przystępować do Sakramentu Bierzmowania, muszą obowiązkowo wziąć udział w Katolickim Festiwalu Wiary. Ponieważ grupa naszych uczniów jest bardzo mała, rodzice muszą dojechać na miejsce własnym środkiem lokomocji. Niestety nie będzie autobusu szkolnego. Tegoroczne Spotkanie Młodzieży Polonijnej będzie miało miejsce w Stephens Convention Center w Rosemont Il. Karty rejestracyjne są do odebrania w szkole. Termin rejestracji upływa 30 września. Prosimy o niezwłoczny kontakt z Barbarą Pańczyk. Opłata za udział wynosi $25 (wliczony posiłek).

KSIĄŻECZKI PT. „HISTORYJKI Z ŁĄKI” DO ZAKUPIENIA W SZKOLE:

Zainteresowanych odsyłamy do Barbary Pańczyk. Jeszcze kilka książeczek zostało. Na stronie internetowej autorek książeczki można znaleźć ciekawe piosenki, gry i zabawy dla dzieci oraz adres kontaktowy. Te same panie będą gościły w szkole pod koniec października z 15-minutowym teatrzykiem cieni.

KOMUNIKATY:

– Dziękujemy serdecznie pani Elżbiecie Karbarz za ofiarowanie stolika do szkolnej kopiarki.

– Poszukujemy osoby, które od czasu do czasu mogłyby zaopatrywać szkołę w papier do kopiarki. Dziękujemy.

CYTATY DLA RODZICÓW:

Jako bajki na dobranoc dla małych dzieci nadają się doskonale wciąż te same historyjki, tym bardziej, że powinno się wykonywać co wieczór ten sam rytuał. Nic nie jest tak pewną metodą uspokajania i relaksowania, jak stałe powtarzanie tych samych słów i czynności z dobrze znanych dzieciom bajek.

Daniela Liebich „Sztuka rozmawiania z dziećmi”

Cytat pochodzi z serwisu: superkid.pl.

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 2 października, 2009 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: