RSS

biuletyn 10/9/2009

09 Paźdź

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

  1. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  2. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  3. Poltel
  4. Edyta Straczyński, MD
  5. Wojciech Dubis
  6. Polish Friends of Naperville
  7. Shining Stars – Early Learning Center
  8. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
  9. Idea Furniture

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

KABARET W SZKOLE:

Kaczki z Nowej PaczkiW piątek 10/9/2009 – z uwagi na niemożność korzystania z budynku szkolnego – zajęcia odbyły się w bibliotece publicznej. Mieliśmy wynajęte dwie sale konferencyjne, gdzie dzieci podzielone na dwie grupy wiekowe, obejrzały na dużym ekranie dwa filmy w polskiej wersji („Gdzie jest Nemo” i „Shrek”). Na ostatniej godzinie lekcyjnej gościliśmy kabaret piosenki Kaczki z Nowej Paczki (spotkaliśmy się z tym kabaretem w ubiegłym roku szkolnym) z nowym tym razem programem „Ananasy”. Dzieci brały aktywny udział, śpiewały wspólnie z wykonawcami piosenki, brały udział w konkursach. Kabaret ten działa od 1982 roku. Można było zakupić płytę z najpopularniejszymi piosenkami ($8.00). Wszystkie dzieci proszone były o przyniesienie $10.00 na bilet wstępu. Dzieci, które nie przyniosły jeszcze pieniążków proszone są o zgłoszenie się do wychowawców i uregulowanie należności. Dziękujemy. Mamy nadzieję, że wszyscy bawili się świetnie.

Serdecznie dziękujemy panu Jerzemu Korneckiemu za pomoc w przygotowaniu filmów do piątkowej transmisji. Bez jego zaangażowania nie byłoby to możliwe.

BIULETYNY SZKOLNE NAJWYGODNIEJSZĄ FORMĄ KOMUNIKACJI:

Prosimy o systematyczne sprawdzanie informacji, które podajemy w szkolnych biuletynach. Biuletyny wychodzą w każdy poniedziałek i są często jedyną metodą komunikowania się z Wami-Rodzicami. Wszystkim rodzinom, które podały nam swój kontakt e-mailowy wysyłamy początkiem każdego tygodnia link z najnowszym biuletynem. Pozostali proszeni są o zaglądanie na naszą stronę w celu sprawdzenia najnowszych wiadomości.

WYJAZD NAJMŁODSZYCH DO BLACKBERRY FARM:

W przyszłym tygodniu, w sobotę 17 października organizowana jest wycieczka dla grupy przedszkolnej i zerówki na farmę (Blackberry Farm w Aurorze). Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Barbarą Pańczyk. Wyjazd przewidywany jest na godz. 10:00, powrót między 2:00 a 2:30. Od tego ile osób będzie zainteresowanych wyjazdem zależeć będzie, czy szkoła wynajmie autobus. Opłata za przejazd również zależeć będzie od ilości pasażerów.

Przypominamy, że ubiegłoroczna wycieczka najmłodszych do Morton Arboretum była bardzo udana. Zachęcamy zmianę piątkową do dołączenia się do szkolnego wyjazdu.

KLASA 7, 8, 10 RÓWNIEŻ MA OKAZJĘ WYJAZDU NA PEŁNĄ NIEZAPOMNIANYCH WSPOMNIEŃ EDUKACYJNĄ SZKOLNĄ WYCIECZKĘ:

Nasi starsi uczniowie również zasłużyli sobie na szkolną wycieczkę. Zachęcamy młodzież klas 7, 8 i 10 na wyjazd do Copernicus Center, w sobotę 17 października o godz.10:30 na dramat Leona Kruczkowskiego pt.”Niemcy”. Sztuka ta zostanie przedstawiona przez Grupę Teatralną Proscenium. Cena biletu wstępu wynosi $10. Zainteresowane osoby mogą przyłączyć się do Szkoły im. Św. Faustyny w Lombard, która organizuje wyjazd autobusami szkolnymi. Zbiórka przy Addison Trail High School (213 North Lombard) o godz. 8:45, wyjazd o godz.9:00, powrót o godz.1:00 po poludniu. Prosimy o kontakt z wychowawcą klasy lub Barbarą Pańczyk. Będzie to świetna lekcja dla naszych uczniów.

FESTIWAL WIARY DLA PRZYSTĘPUJĄCYCH DO BIERZMOWANIA:

Przypominamy o wyjeździe na Festiwal Wiary. Wszyscy uczniowie przystępujący do bierzmowania w tym roku zobowiązani są do uczestnictwa w dniach skupienia, które odbędą się w sobotę 17 października w Stephens Convention Center w Rosemont, IL. Opłata za udział wynosi $25 (wliczony posiłek). Wykład prowadzony przez Elżbietę Wojtas będzie trwał od godz.12:15 do 1:45. Festiwal rozpocznie się Mszą Św. o godz.10:00 rano. Prosimy wszystkich o jak najszybszy kontakt z Barbarą Pańczyk.

WAŻNA INFORMACJA DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH:

W sobotę 17 października o godz. 11:30 w Addison Trail High School, 213 N. Lombard w Addison (przy skrzyżowaniu Army Trail/Lombard) – będzie miało miejsce spotkanie trójki klasowej rodziców dzieci pierwszokomunijnych z kamerzystami i fotografami.

MECZ CHICAGO FIRE:

Chicago FireCome and join the St. Faustyna Polish School at the Chicago Fire’s last home game!

The Chicago Fire vs. The Chivas USA

Date: October 22, 2009

Time: 7:00 pm

Location: Toyota Park

Tickets are ONLY $25.00

Visit: http://www.szkolawlombard.org/

Promotional Code: Polish

Buy Fire tickets to benefit St. Faustyna here

KSIĄŻECZKI PT. “HISTORYJKI Z ŁĄKI” DO ZAKUPIENIA W SZKOLE.

KĄCIK NATCHNIONEGO I BARDZIEJ ŚWIADOMEGO RODZICA:

Wpływ muzyki na rozwój dzieci

Autorem artykułu jest Beata Kołodziejczyk
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Nikt już dzisiaj nie kwestionuje, że muzyka wpływa na nasze nastroje i emocje, uspokaja, poprawia nastrój i rozładowuje stres, albo irytuje, pobudza agresje. Okazuje się, że poprzez muzykę bardzo wcześnie możemy wspierać i stymulować zmysły dzieci, a przez to rozwijać ich wrodzone talenty.

Odpowiednio dobrana muzyka pozytywnie oddziałuje już na dziecko
w łonie matki, które od dwudziestego szóstego tygodnia słyszy rytm i melodię!

Naukowcy, m.in. otolaryngolog prof. Alfred Tomatis, którzy badali wpływ muzyki na człowieka stwierdzili, że muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego. Muzyka słuchana w dzieciństwie ma wpływ na odbieranie bodźców dźwiękowych w ciągu całego życia, pomaga budować neuronalne drogi, które mają wpływ na naukę języków (także obcych), rozwój pamięci i poczucia przestrzeni. Odpowiednia muzyka poprawia koncentrację, powoduje wzrost kreatywności i zapamiętywania, ułatwia naukę czytania i pisania, podwyższa motywację, opóźnia objawy zmęczenia, harmonizuje napięcia mięśniowe, poprawia koordynację ruchową.

Terapeuci polecają wszystkim codzienne słuchanie muzyki. Okazało się, iż najlepiej stymulują mózg utwory Mozarta (stad termin „Efekt Mozarta” wprowadzony przez Dona Campbella) i chorał gregoriański – poprawiają także pamięć i koncentrację. Muzyka baroku – Vivaldiego, Telemanna, Bacha – wspomaga i przyspiesza proces przyswajania wiedzy. Utwory Beethovena, Vivaldiego, Straussa harmonizują i integrują rytm pracy serca i mózgu.

Tym, którzy mają problemy ze słuchaniem muzyki klasycznej poleca się korzystanie z dźwięków natury – śpiewu ptaków, szumu wodospadu, potoku górskiego, fal morskich.

Dzieci mogą słuchać odpowiedniej muzyki podczas zabawy lub odrabiania lekcji. Najmłodsze chętnie zasypiają przy kołysankach. Bada się także wpływ muzyki podczas snu, a dotychczasowe wyniki zachęcają także do takiej formy stymulowania naszego mózgu i układu nerwowego.

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 9 października, 2009 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: