RSS

biuletyn 11/8/2009

06 List

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

 1. Wojciech Dubis
 2. Polish Friends of Naperville
 3. Shining Stars – Early Learning Center
 4. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
 5. Idea Furniture
 6. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
 7. Math Kangaroo in USA
 8. Kowalczyk Orthodontics
 9. Elżbieta Karbarz – National City Bank
 10. Poltel
 11. Edyta Straczyński, MD

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

UWAGA RODZICE DZIECI I-KOMUNIJNYCH:

Zwracajcie uwagę, by dzieci przychodziły na niedzielne Msze św. do kościoła w Lombard (21W411 Sunset Ave.) o godzinie 11:00. OBOWIĄZKOWO!!!

DODATKOWE INFORMACJE:

 • Najwięcej głosów otrzymała oferta BIRON STUDIO – zatem oni będą robić zdjęcia i video.
 • Komunia Święta odbędzie się w sobotę, 24 kwietnia 2010, w dwóch grupach (jest aż 125 dzieci):
 1. 10:oo AM klasy A i B ze szkoły w Lombard, oraz dzieci ze szkoły Miłosza
 2. 1:00 PM klasy C, D, E, oraz dzieci ze szkół Generała Sikorskiego i Heleny Modrzejewskiej
 • Zdjęcia rozpoczęły się 7 listopada i będą kontynuowane
 • 12 grudnia planowana jest „pierwsza przymiarka” alb komunijnych. Do tego dnia rodzice powinni zdecydować, czy będzie to nowa alba, czy odkupiona od dzieci z ubiegłego roku. Info: 773 474 3445.

BIERZMOWANIE:

Ksiądz Biskup Józef Kupny z diecezji katowickiej potwierdził swój przyjazd, zatem Bierzmowanie odbędzie w sobotę, 20 marca 2010. W tym tygodniu, we wtorek, środę  i czwartek o godzinie 7:00 PM odbędą się w kościele (21W411 Sunset Ave.) na chórze spotkania dla kandydatów do Bierzmowania. Obecność jest obowiązkowa, gdyż jest ona konieczna do zaliczenia. Nieobecność kandydata na zbliżających się spotkaniach będzie podstawą do skreślenia kandydata z listy i w efekcie niemożność przystąpienia to tego sakramentu w tym roku. Prosimy tego nie bagatelizować. Dla naszej szkoły została wyznaczona grupa czwartkowa, ale w razie niemożności przyjazdu w czwartek, 12 listopada można dołączyć do grupy wtorkowej lub środowej.

INFORMUJEMY O ZMIANIE SAL LEKCYJNYCH:

Przypominamy o zmianie sal lekcyjnych następujących klas:

 • klasa zerowa –  sala J151 (była klasa 1)
 • klasa 1 – sala J152 (była klasa 2)
 • klasa 2 –  sala G179 (była klasa 5)
 • klasa 5 –  sala G184 (pierwszy korytarz po lewej stronie)

Uczniowie pozostaną w tych salach do końca roku szkolnego.

ZDJĘCIA Z PARADY HALLOWEEN’OWEJ:

Przypomnijmy, że uczniowie klasy 10 są w trakcie omawiania „Dziadów” Adama Mickiewicza. Akcja II części „Dziadów”  rozgrywa się w Zaduszki. Zbieżność tematu lektury ze świętem 2-go listopada zainspirowała wychowawczynię klasy, Elżbietę Urbaniak, która podsunęła uczniom propozycję przebrania się za wybraną postać z przerabianej lektury. Na uwagę zasługują 3 bardzo ciekawe stroje oraz ich wykonawcy, którzy wykazali się ogromną kreatywnością.

Od lewej:

 • Oskar, który wcielił się w w postać zakochanego Gustawa z monologu o ” niebie i piekle miłości”, który twierdzi, że Bóg powiązał jego duszę z duszą jego kochanki na wieki
 • Kinga to pasterka, próżna Zosia, nie potrafiąca kochać nikogo, beztroska dziewczyna, zawieszona między niebem a ziemią, która śpiewała: „.. wiatr mną pomiata jak piórkiem…”, „…Kto nie dotknął ziemi ni razu, ten nie może być w niebie…”
 • Witold wcielił się w obłąkanego Pustelnika, który twierdzi, że nie wie skąd przybywa i dokąd zmierza.

Klasa 10 w komplecie z wychowawczynią

SPOTKANIE KLUBU POLSKIEGO:

Autor tekstu: Wojciech Dubis

Do wszystkich obdarowujących innych!

W tym przed sezonie rozdawania podarunków, kiedy zbliża się do nas thanksgiving’owo-bożonarodzeniowe apogeum wypróżniania portfeli, Klub Polski w Naperville chciałby Wam ulżyć choć troszkę i zaoferować Wam, biednym wydającym i zmęczonym zakupami, wieczór ciepła i obdarowywania. Tym razem jednak to Wy będziecie otrzymywać! Tak jest to prawda. Wszystko, co musicie zrobić, to pojawić się w Trattoria Totuccio, w środę 11 listopada 2009, o godzinie 7:30 wieczorem, na naszym comiesięcznym spotkaniu klubu.

Trattoria Totuccio zaoferowała nam darmowy pierwszy drink! Ale to nie wszystko! Jeśli pojawi się ponad 20 osób, jest szansa na darmowe przekąski! Dlatego potrzebujemy Wasze zaangażowanie. Jeśli się nie mylę, to w historii ludzkości, a już na pewno Polski (zawsze nam wszystko zabierano), nie wspomnę czasów geologicznych, nie zdarzyło się coś podobnego – darmowe napoje i jedzenie dla ochotników i to nie w Kuroniówce, ani nie w laboratorium żywieniowym, ale w pierwszej klasy restauracji z autentycznym włoskim jedzeniem, w której cennik mógłby załamać budżet Donalda Trumpa!

Trattoria Totuccio znajduje się na:
2155 City Gate Lane
Naperville, IL 60563
630-355-4800

www.trattoriatotuccio.com

Restauracja mieści się w budynku Hotel Arista przy Calamos Investments i City Gate, w pobliżu południowo-wschodniego rogu Ferry Road i Route 59, tuż przy północno-wschodnim rogu skrzyżowania Route 59 and I-88. Oferują tam świetne włoskie jedzenie i doskonałe wina. Jeśli ktoś chciałby poćwiczyć język włoski, Francesca na pewno nie tylko będzie chętna tego śmiałka nakarmić, ale i porozmawiać z nim w sycylijskim dialekcie. Kto wie, być może jeśli zjawi się nasz burmistrz, będziemy mieli wieczór włoskich piosenek.

Proszę, prześlijcie Wasze opinie i e-maile do:

 • Bonnie Miga (bonnie.miga@sbcglobal.net), lub
 • do mnie (wojmd@msn.com) i dajcie nam znać, czy spotkacie się z nami.

Dzięki ogromne za Wasze wsparcie i do zobaczenia!

COROCZNA FRAJDA PRZY PORZĄDKOWANIU TERENU PNA:

Gospodarze ośrodka PNA (10701 River Road, Yorkville, IL 60560) zapraszają na jesienne prace porządkowe terenu (zbieranie liści, śmieci, składanie stołów) w przyszła niedzielę 15 listopada o godzinie 1:00 po południu. Po skończonej pracy planujemy zabawy w liściach, palenie zebranych liści, ognisko, smażenie kiełbasy, ziemniaków, ciepłe napoje takie jak: kawa, herbata, kakao. Zapraszamy! Prosimy o przywiezienie ze sobą grabi do liści. Dziękujemy!

Przypominamy, że pomoc przy jesiennych porządkach terenu PNA w Plainfield, daje naszej szkole możliwość korzystania z tego ośrodka i organizowania na jego terenie pikników i kuligów. Dziękujemy. Zaangażowani w pomoc uczniowie mają możliwość otrzymania podpisu za pracę społeczną.

KOMUNIKATY:

 • Przypominamy, że można w szkole zakupić dwujęzyczne książeczki z ciekawą poezją dziecięcą.
 • W najbliższy piątek, 13-go listopada, rodzice uczniów naszej szkoły proszeni są o parkowanie od południowej strony budynku szkoły (za budynkiem, a nie od strony głównego wejścia) – PROŚBA DYREKCJI NEUQUA VALLEY HIGH SCHOOL!!!
 • Przypominamy, że w weekend 27/28 listopada z okazji Święta Dziękczynienia zajęć w naszej szkole nie będzie.
 • W miniony piątek w budynku szkolnym znaleziono I-Pod; zguba do odebrania u Barbary Pańczyk.
 • Ogłoszenie o pracę: Potrzebna osoba na około 30-40 godzin w Naperville od zaraz.  Wymagana podstawowa znajomość komputerów; prędkość pisania na klawiaturze: minimum 50 słów na minutę.  Uczniowie i studenci – dysponujący czasem – mile widziani.  Godziny pracy dowolne, stawka $8 – płatne gotówką.  Dzwonić do Ewy Vargyas 630-605-7980.
 • W dalszym ciągu są osoby, które zalegają z opłatami za:
 1. bilety wstępu na przedstawienie kabaretu Kaczki z Nowej Paczki, które odbyło się 9 października,
 2. podręczniki do klasy 7 i 8

Prosimy o niezwłoczne uregulowanie należności.

…BO ŚMIECH TO ZDROWIE… – NAJCIEKAWSZE ZDANIA Z MATUR:

Aleksander Głowacki to panieńskie nazwisko Bolesława Prusa.

Czytałem sztuki Szekspira. Dwie zapamiętałem: Romeo i Julia.

Gerwazy wyciągnął szablę i strzelił.

Janko Muzykant był niedojedzony.

Kain zamordował Nobla.

Leonardo namalował „Damę z łysicą”.

Ludzie ginęli z mrozu i innych chorób zakaźnych.

Mężny Roland leżąc na polu walki widział swój koniec.

Nowela „Janko Muzykant” podobała mi się dlatego, że Janko miał talent i marnował go.

Oprócz zabitych na polu walki leżało wiele obrażonych.

Powieść podobała mi się pod względem stylu pisarza, który był przystępny i nie miałam z nim trudności.

Robak, ratując Tadeusza, strzelił do niedźwiedzia, który nie wiedział, że jest jego ojcem.

Serce zdrowego człowieka powinno bić 70 do 75 minut.

Służący doił krowę nad stawem, a w wodzie wyglądało to odwrotnie.

Sonet zawiera nędzny opis wsi.

Spróchniały ząb czasu dotknął go swoim palcem.

Stolicą Polski przeważnie jest Warszawa.

Szkapę zapewne wychudziła sama Konopnicka, chcąc w ten sposób bardziej podkreślić ówczesną nędzę.

Chłop pańszczyźniany musiał znosić panu jajka.

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 6 listopada, 2009 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: