biuletyn 11/21/2009

21 List

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Shining Stars – Early Learning Center$
    2. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
    3. Idea Furniture
    4. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
    5. Math Kangaroo in USA
    6. Kowalczyk Orthodontics
    7. Elżbieta Karbarz – National City Bank
    8. Poltel
    9. Edyta Straczyński, MD
    10. Wojciech Dubis
    11. Polish Friends of Naperville

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA POLSKICH ŻOŁNIERZY:
    W tym tygodniu przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję wspierającą polskich żołnierzy walczących w Afganistanie. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie i napisanie kartki bożonarodzeniowej do polskiego żołnierza walczącego o pokój w Afganistanie. Dzieci świetnie wywiązały się z tego zadania. Karteczki wyszły uroczo. Kartki nasze zostaną wysłane z opłatkami i dostarczone na Święta Bożego Narodzenia.
    Więcej informacji w załączniku.

Dziękujemy w imieniu żołnierzy za wsparcie i pamięć.

ZAJĘĆ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK/SOBOTĘ NIE BĘDZIE:

Przypominamy, że z uwagi na Święto Dziękczynienia, które wypada w najbliższy czwartek, zajęć w szkole w świąteczny tydzień nie będzie. Powracamy do normalnego rozkładu zajęć w pierwszy weekend grudnia (4/5).

Z okazji zbliżającego się Święta Dziękczynienia życzymy wszystkim rodzinom spokoju i wypoczynku w gronie rodzinnym.

NAJNOWSZE INFORMACJE DLA UCZNIÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH W TYM ROKU SZKOLNYM  DO SAKRAMENTÓW ŚWIĘTYCH:

Zapraszamy do e-biuletynu po szczegóły w sprawie sakramentów świętych.

KLUB POLSKI ZAPRASZA NA MIKOŁAJKI:

Polski Klub w Naperville we współpracy ze Szkołą Polską im. Heleny Modrzejewskiej zaprasza na spotkanie ze Świętym Mikołajem w sobotę, 5 grudnia 2009 roku o godzinie 4:00 pm w City Hall.
    The City Hall, 400 S. Eagle St., Naperville
    W programie wieczoru:
    •Wjazd Świętego Mikołaja na… (niespodzianka!!!)
    •Możliwość zakupienia świątecznych opłatków
    •Wspólne śpiewanie kolęd
    •Rozdawanie prezentów (rodzice przynoszą zapakowany prezent dla swojego dziecka w cenie do $10.00)
    •Występ ludowego zespołu „Wisła”
    •Występy artystów młodej generacji – wieczór pełen niespodzianek
    Bilety w przedsprzedaży w cenie $5.00 od osoby – dzieci do 3 lat maja wstęp za darmo – dostępne w szkole, sklepie White Eagle i przy wejściu w City Hall w dniu spotkania.
    Każda rodzina proszona jest o przyniesienie świątecznej potrawy
    Informacje: Bogumiła Miga – 630 355 3580
    Barbara Pańczyk – 630 922 1751

MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL POLSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK “SZOPKA KOLĘDNIKÓW”:

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w festiwalu polskich kolęd organizowanym przez Szkołę Emilii Plater.

Do wygrania telefony komórkowe. Powodzenia!

Karty zgłoszeniowe można wysyłać na adres szkoły:

Polska Szkoła im. Emilii Plater

P.O. Box 681366

Schaumburg, IL 60194

dopisek: FESTIWAL PIOSENKI

KONKURS PLASTYCZNY:

Polska Szkoła Jana Matejki organizuje kolejny już konkurs plastyczny. Tematem konkursu są „Dziecięce marzenia”. Technika jest dowolna. Wszystkie informacje: regulamin, termin oddawania prac, przewidziane nagrody oraz formę zgłoszenia na konkurs można znaleźć bezpośrednio na stronie Szkoły Jana Matejki. Wszystkich uczniów serdecznie zachęcamy do odkrywania i rozwijania własnych talentów. Do rodziców zwracamy się z prośbą o pomoc dziecku w rejestracji i dopilnowaniu, aby spełnione były wszystkie warunki zawarte w regulaminie. Mamy nadzieję, że w tym roku wpłyną z naszej szkoły jakieś prace. Wierzymy, że mamy wśród naszych uczniów dzieci utalentowane, które maja szansę wygrać nagrodę, a przy okazji reprezentować naszą szkolę. Życzymy powodzenia.

KOMUNIKATY:

• rodzice, którzy dyżurują w klasie pomagając nauczycielowi (najmłodsze klasy, np klasa „0” Marceliny Sulochy) zwolnieni są z obowiązku pełnienia dyżuru na korytarzach
    • rodzice, którzy nie uregulowali jeszcze należności za podręczniki czy program muzyczny, proszeni są o niezwłoczny kontakt z Barbara Pańczyk
    • OGŁOSZENIE O PRACĘ: potrzebny tłumacz dla chłopca w szkole w Saint Charles od poniedziałku do piątku w godzinach od 1:40 do 3:20. Wynagrodzenie – $12.00/godzinę.  Osoba zainteresowana proszona jest o kontakt pod numerem telefonu: 630 229 4161

ZŁOTE MYŚLI:

• „Dzieci pouczają dorośli. Nastolatków rówieśnicy. Dorosłych dzieci.”
      Andrzej Majewski
    • „Najgorszą formą zaniedbywania dziecka jest jego rozpieszczanie.”
      Andrzej Majewski
    • „Dzieci nie potrafią słuchać starszych, nigdy natomiast nie zawodzi ich naśladowanie ich.”
      James Baldwin
    • „Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.”
      Paulo Coelho
    • „Dzieci nie są głupsze od dorosłych, tylko mają mniej doświadczenia.”
    • „Pierwszy sprzeciw małego dziecka wobec dorosłych – to początek jego rozumu.”
      Stefan Pacek

JM