RSS

biuletyn 12/6/2009

06 Gru

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

 1. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
 2. Idea Furniture
 3. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
 4. Math Kangaroo in USA
 5. Kowalczyk Orthodontics
 6. Elżbieta Karbarz – National City Bank
 7. Poltel
 8. Edyta Straczyński, MD
 9. Wojciech Dubis
 10. Polish Friends of NapervilleKLUB PRZEKAZAŁ $50.00 NA RZECZ SZKOŁY W DNIU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
 11. Shining Stars – Early Learning Center

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

IMPREZA MIKOŁAJKOWA OKAZAŁA SIĘ HITEM SEZONU:

Bilety sprzedały się wszystkie! City Hall pękał w szwach! Było nas bardzo dużo! Był ksiądz, który rozpoczął spotkanie modlitwą i błogosławieństwem, oraz zakończył je śpiewaniem kolęd, a on sam przygrywał na akordeonie. Odwiedził nas burmistrz miasta Naperville, George Pradel. Świąteczną atmosferę uprzyjemniały dzieci grające kolędy na instrumentach, oraz tańczący ludowy zespól dziecięcy. Punktem kulminacyjnym programu był sam Mikołaj, który przyjechał do polskich dzieci… wozem strażackim. Dzieci przywitały go przed głównym wejściem do City Hall. Wrażenie było niesamowite, pozostanie ono w pamięci dzieci na pewno długo. Potem odbyło się niekończące wręczanie prezentów oraz ucztowanie przy suto zastawionym stole. Wszystkim, którzy przynieśli pyszności, gorąco dziękujemy. Dziennikarze z Dziennika Związkowego zarejestrowali każdy moment uroczystości i na pewno wkrótce ukaże się artykuł na łamach tego dziennika. Zachęcamy do śledzenia.

SESJA ZDJĘCIOWA PIERWSZOKLASISTÓW:

11 grudnia uczniowie pierwszej klasy będą mieli robione zdjęcia portretowe do dyplomów. Prosimy o uwzględnienie tego faktu podczas wyboru stroju dla dziecka tego dnia. Dziękujemy.

SZKOLNA WIGILIA JUŻ 12/18/2009:

Informujemy wszystkich , że zajęcia 18 grudnia odbędą się w bibliotece w następujących salach:

 • A – klasy – 4, 5, 6, 7
 • C – klasy – P, O, 1, 2, 3, PSL
 • sala na górze – klasa 8 i 10. Na ostatniej godzinie lekcyjnej obydwie klasy zejdą na dół i dołącza na opłatek do klasy 4, 5, 6, 7.
Kierujemy się z prośbą do rodziców i „trójek klasowych” o pomoc w przygotowaniu szkolnej wigilii. Wszelkie pomysły mile widziane.
ZAPRASZAMY NA KULIG, BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY OD PIĄTKU 12/11/2009:


Adres Farmy Siwy Koń:

1257 Bruce Road

Lockport, IL 60441-9702

TERMIN REJESTRACJI NA KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR: DO 20 STYCZNIA:

Math Kangaroo is a popular international not-selective competition in mathematics.

Click here to Register NOW!

Math Kangaroo in USA BulletinNew Item

2010 POSTER

Registration will end on January 20, 2010 or earlier if the centers are full.

ZBLIŻA SIĘ FESTIWAL KOLĘD W SZKOLE EMILII PLATER:

Zapraszamy na coroczny Festiwal Piosenki: Festiwal Kolęd odbędzie się 19 grudnia 2009 o godz. 10:00 (sobota) w Adams Junior Highschool
700 South Springinsquth Rd.
Schaumburg IL 60193

Festiwal Piosenki – Zgloszenia

Festiwal Piosenki – Regulamin

KĄCIK NATCHNIONEGO I BARDZIEJ ŚWIADOMEGO RODZICA:

Jak pochwała może wpłynąć na przyszłość Twojego dziecka

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielką krzywdę wyrządzamy naszym dzieciom nie stosując w wychowaniu pochwały, nie doceniając dziecka, nie dowartościowując go. Słowa „ty tego nie umiesz„ „na pewno sobie nie poradzisz” zabijają w dziecku wszelką kreatywność i chęć do dalszego działania, jeśli z góry jest już przesądzone że czegoś nie będzie umiało zrobić, to po co się starać. Takie dziecko w przyszłości, nie potrafi uwierzyć w siebie, w to co robi, nie podejmuje wyzwań bo boi się porażki, przez co wiele w życiu traci.

Dzieci chwalone są bardziej pewne siebie, znają poczucie własnej wartości. Dziecko słysząc że robi coś dobrze, przyjmuje do wiadomości, że jest potrzebne, że nadaje się do czegoś, odkrywa w sobie różne zdolności, dzięki czemu będzie starać się je rozwijać. W wychowaniu, korzystne dla dzieci jest stosowanie różnego rodzaju słów zachęty do działania, po to, aby nie bały podejmować się różnych wyzwań stawianych przez życie, aby nie były zalęknione i zamiast unikać problemów, stawiały im czoła.

Oczywiście wszystko należy  robić z umiarem, nie można przesadzać w drugą stronę, tzn. chwalić przesadnie, gdyż wtedy dziecko wyrośnie na człowieka zadufanego w sobie, zbyt pewnego siebie o wygórowanym mniemaniu, a tego przecież nie chcemy.

5 zasad dobrej pochwały:

 • Chwalmy za konkretne rzeczy.
 • Chwalmy nie tylko za wielkie i wspaniałomyślne czyny dziecka lecz też  za drobne, mało zauważalne zachowania.
 • Nie chwalmy na każdym kroku, żeby w konsekwencji dziecko nie robiło czegoś tylko dla pochwały lecz dla samego siebie.
 • Stosujmy rzeczywiste pochwały, tzn. chwalmy jeśli naprawdę uważamy, że dziecko zasłużyło na pochwałę a nie tylko dlatego żeby sprawić mu przyjemność.
 • Stosuj pochwały opisowe np. zamiast powiedzieć tylko „ładnie posprzątałaś pokój”, zauważ szczegóły, np. „widzę, że ubrania ułożyłaś równo na półce, a dywan tak dokładnie poodkurzałaś, że nie ma na nim żadnego śmiecia”.

Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 6 grudnia, 2009 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: