biuletyn 1/9/2010

09 Sty

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Math Kangaroo in USA
  2. Kowalczyk Orthodontics
  3. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  4. Poltel
  5. Edyta Straczyński, MD
  6. Wojciech Dubis
  7. Polish Friends of Naperville
  8. Shining Stars – Early Learning Center
  9. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
  10. Idea Furniture
  11. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  12. Augustyn & Associates, Ltd
  13. Jolanta Kołacz Realtor/Associate

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

www.babyradio.pl - Pierwsze Radio Dzieci

BabyRadio.pl to pierwsze polskie radio dla dzieci, gdzie można znaleźć piękne kołysanki dla naszych najmłodszych. Zachęcamy!

W PIĄTEK 15 STYCZNIA ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ W BIBLIOTECE:

W tym dniu odbędzie się pasowanie pierwszoklasistów. Robione będą również zdjęcia klasowe (fot. Wojciech Dubis). Zajęcia odbędą się w następujących salach:
  • A – klasy: 1, 2, 3, 4, PSL
  • B – klasy: 5, 6, 7, 8
  • C – przedszkole i „zerówka”
STYCZNIOWE SPOTKANIE DLA BIERZMOWANYCH:
Ważne informacje o styczniowym spotkaniu dla kandydatów do tegorocznego bierzmowania zostały umieszczone na stronie internetowej Polskiej Misji p.w. Miłosierdzia Bożego w Lombard. Zainteresowanych odsyłamy do biuletynu kościelnego.
WAŻNE INFORMACJE DLA DZIECI KOMUNIJNYCH:
Zachęcamy również rodziców dzieci przystępujących do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej do systematycznego zaglądania do biuletynu kościelnego.

REJESTRACJA NA KONKURS MATEMATYCZNY DOBIEGA KOŃCA:

MATH KANGAROO USA 2010

13TH ANNUAL INTERNATIONAL MATH COMPETITION IN USA

FOR ELEMENTARY, JUNIOR HIGH, AND HIGH SCHOOL STUDENTS

THURSDAY MARCH 18th, 2010

Zarejestruj swoje dziecko teraz! Nie odwlekaj!

Ostateczny termin rejestracji: 20 stycznia 2010.

Tutaj możesz dokonać rejestracji.

KONKURS PLASTYCZNY:

Przypominamy, ze Polska Szkoła Jana Matejki organizuje kolejny już konkurs plastyczny. Tematem konkursu są “Dziecięce marzenia”. Technika jest dowolna. Wszystkie informacje: regulamin, termin oddawania prac, przewidziane nagrody oraz formę zgłoszenia na konkurs można znaleźć bezpośrednio na stronie Szkoły Jana Matejki. Wszystkich uczniów serdecznie zachęcamy do odkrywania i rozwijania własnych talentów. Rodzice również mogą wziąć udział. Do rodziców zwracamy się z prośbą o pomoc dziecku w rejestracji i dopilnowaniu, aby spełnione były wszystkie warunki zawarte w regulaminie. Mamy nadzieję, że w tym roku wpłyną z naszej szkoły jakieś prace. Wierzymy, że mamy wśród naszych uczniów dzieci utalentowane, które maja szansę wygrać nagrodę, a przy okazji reprezentować naszą szkolę. Życzymy powodzenia.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMAGALI PRZY ZORGANIZOWANIU KULIGU. WSZYSCY MIELI WSPANIAŁĄ ZABAWĘ. POWSPOMINAJMY JESZCZE RAZ:

ZŁOTE MYŚLI, TYM RAZEM JANA PAWŁA II:

• Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

• Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób „twórcą siebie samego”.

• Czujesz się osamotniony. Postaraj się odwiedzić kogoś, kto jest jeszcze bardziej samotny.

• Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje.

• Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.

JM