biuletyn 1/16/2010

18 Sty

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Kowalczyk Orthodontics
  2. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  3. Poltel
  4. Edyta Straczyński, MD
  5. Wojciech Dubis
  6. Polish Friends of Naperville
  7. Shining Stars – Early Learning Center
  8. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
  9. Idea Furniture
  10. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  11. Augustyn & Associates, Ltd
  12. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  13. Math Kangaroo in USA

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

DZIĘKUJEMY WOLUNTARIUSZOM:

Dziękujemy następującym osobom za pomoc w zorganizowaniu kuligu:

• rodzinie Aleszczyk
  • Ewie Vargyas
  • Kasi Szewczyk
  • Beacie Zawojskiej

UWAGA! RODZICE DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH:

Dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej zobowiązane są do uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych o godzinie 11:00 am w kościele w Lombard.

W niedzielę, 17 stycznia na Mszy Świętej o godzinie 1:00 pm odbędzie się poświecenie książeczek dla dzieci pierwszokomunijnych. Wyjątkowo, prosimy przyprowadzić dzieci na tę Mszę Świętą. Obecność obowiązkowa.

W sobotę, 30 stycznia o godzinie 11:30 am w Addison Trail High School odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Obecność obowiązkowa.

KANGUR:

Zapisy do konkursu matematycznego Kangur zostały przedłożone do 27 stycznia, jednak wiele lokacji nie ma już wolnych miejsc. Wśród najbliższych dostępnych jeszcze lokacji są m.in. Naperville Public Library oraz Lisle Library District. Zapisu można dokonać na stronie internetowej Kangura:

POSZUKUJEMY FILMÓW-LEKTUR:

Próbujemy skompletować filmy-lektury, które mogłyby być wykorzystywane na lekcjach języka polskiego w celu ułatwienia uczniom procesu edukacyjnego. Szkoła już posiada kilka ekranizacji lektur dla klasy licealnej. Wciąż poszukujemy następujących filmów:

1. Nad Niemnem
2. Zemsta
3. Lalka

Jeśli ktoś z państwa posiada te filmy i mógłby udostępnić je szkole w celu skopiowania bardzo prosimy o kontakt z dyrekcja 630 922 1751.

KOMUNIKATY:

• Przypominamy o KONKURSIE PLASTYCZNYM w Szkole Jana Matejki (szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są tutaj)
  • WYJAZD NA NARTY: Wojtek Dubis we współpracy ze szkołą chciałby zorganizować całodzienny wyjazd na narty do Wisconsin. Potrzebna jest grupa 50-60 zainteresowanych osób, aby wynająć autobus. W szkole będzie przygotowana lista dla zainteresowanych.
  • W niedziele, 14 lutego w North Central College w Naperville organizowany będzie MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL. Szkoła będzie miała swoje stoisko. Sponsorzy, którzy zainteresowani są reklamowaniem się za oplata $10 proszeni są o kontakt z Barbara Panczyk, lub przesłanie wizytówki z czekiem na adres P.O. BOX 9565, Naperville, IL 60567-9565.
  • Bank National City przyjmuje APLIKACJE NA ETAT KASJERA (praca na pól etatu).
    Wymagany jest dyplom ukończenia szkoły średniej.
    Prosimy o powołanie się na Elizabeth Karbarz. Adres banku: 3135 Book Rd, Naperville, 60564.

…BO ŚMIECH TO ZDROWIE… – PEREŁKI Z WYPRACOWAŃ SZKOLNYCH:

• A do kotletów była sałata, którą mamusia przyprawiła potem.
  • Było ich tysiące, a nawet setki.
  • Tatarzy jeździli konno i pieszo.
  • Boryna był teściem żony syna Antka Hanki.
  • Ludwik XIV był samolubem. Twierdził, że Francja to ja.
  • W odróżnieniu od innych zwierząt ptaki maja nakrapiane jaja.
  • Biesiadowali przy suto zastawionych stolcach.
  • Rodzicami Żeromskiego byli Józef i Wincenty Żeromscy.
  • Anielka mimo zakazu ojca kolegowała się z Magdą i świniami.
  • Kangur ma łeb do góry, dwie krótkie przednie kończyny, dwie tylne długie, a w worku ma brzuch na małego i długi ogon.
  • Jej córeczka Ania uśmiechnęła się pod wąsem.
  • Straszne były te krzyżackie mordy.
  • Bandyci wpadli do sklepu i wymordowali samoobsługę.
  • Kiedy Adam Mickiewicz zawiódł się na kobiecie, wziął się za Pana Tadeusza.
  • Górnik pogłaskał konia po głowie i cicho zarżał.
  • Faraona nosili w lektyce, a poddani padali mu na twarz.
  • Środkiem płatniczym w Rosji są wróble.
  • Wiedział, że w okularach jest mu do twarzy, dlatego nosił je zawsze w kieszeni.
  • Szlachta w ‚Panu Tadeuszu’ była bardzo gościnna, bo jak przyjechał pan Tadeusz na koniu, to o nic się go nie pytano, tylko dano mu siana.
  • Królik jest tak oddany swym małym, że wyrywa sobie kłaki sierści z brzucha, żeby wyścielić im gniazdo. Który ojciec rodziny zdobyłby się na to?
  • Jest nas dziewięcioro rodzeństwa, a oprócz tego tatuś pracuje dorywczo jako monter.
  • Makbet miał wyrzuty po mordzie.

JM