biuletyn 1/30/2010

30 Sty

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Poltel
  2. Edyta Straczyński, MD
  3. Wojciech Dubis
  4. Polish Friends of Naperville
  5. Shining Stars – Early Learning Center
  6. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
  7. Idea Furniture
  8. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  9. Augustyn & Associates, Ltd
  10. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  11. Math Kangaroo in USA
  12. Kowalczyk Orthodontics
  13. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  14. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

WAŻNE WYDARZENIA:

5 lutego zajęcia odbędą się w Bibliotece Publicznej w Naperville (3015 Cedar Glade Dr.) – przypominamy, że biblioteka jest miejscem, gdzie należy zachować szczególną ciszę. Rodzice dyżurni proszeni są o pomoc w dopilnowaniu uczniów wychodzących z sal konferencyjnych w celu skorzystania z toalety, aby nie chodziły po bibliotece. Zajęcia odbędą się w następujących salach:

• sala A – klasy: 2, 3, 4
  • sala B – klasy: 5, 6, 7, 8
  • sala C – klasy: przedszkole, „zerówka”, 1
  • klasa licealna spotka się z wychowawcą jak zwykle w „study room” na pierwszym piętrze
  • klasa PSL dołączy albo do sali A albo do sali C

12 lutego zajęcia są odwołane z powodu braku lokalu

19 lutego odbędą się spotkania nauczycieli z rodzicami – dokładny rozkład podany jest w dziale „zadania domowe”

PROSIMY RODZICÓW O ZAPISYWANIE SIĘ NA DYŻUR! DZIĘKUJEMY.

PIELGRZYMKA DO POLSKICH KORZENI:

BAL KARNAWAŁOWY:

Bal Karnawałowy Polskiej Misji Katolickiej pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Lombard

odbędzie się 6 lutego 2010 roku od godz. 7.00pm

w Avalon Banquets

1905 E. Higgins Road, Elk Grove Village, IL

(przy Oakton i Route 83).

Do tańca grał będzie zespół “Pacific Band”

Cena biletu $60 od osoby: wykwintny obiad z przekąskami, słodki stół, wino do obiadu, loteria fantowa, wiele wspaniałych nagród (główną nagrodą-bilet lotniczy).

Po więcej informacji i rezerwację prosimy dzwonić pod nr 630 309 1240

Dochód z zabawy zostanie przekazany na budowę dodatkowego parkingu przy kościele

Przypominamy, że uczniowie naszej szkoły przystępują do sakramentów świętych w Kościele w Lombard

PROSIMY O WSPARCIE I ZAPRASZAMY!

RODZICÓW DZIECI PRZYSTĘPUJĄCYCH DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA ZAPRASZAMY DO E-BIULETYNU KOŚCIELNEGO

KĄCIK NATCHNIONEGO I BARDZIEJ ŚWIADOMEGO RODZICA:

Kolacja z dziećmi – lekiem na całe zło 😉

Poniższy artykuł pochodzi z serwisu superkid.pl

Opublikowane jako: Nastolatki, Rodzice i dziecko — Jolanta Gajda @

“Jeśli chcesz, by dziecko nie paliło, nie piło, nie zażywało narkotyków i miało dobre stopnie, najlepiej jedz z nim kolację”

Takim oto stwierdzeniem rozpoczyna się artykuł w jednym z ostatnich numerów Gazety Wyborczej. Na pierwszy rzut oka stwierdzenie wydaje się dość naiwne i nawet lekko zabawne, ale tak naprawdę kryje w sobie głęboki sens.

O co właściwie chodziło? Otóż w USA przeprowadzono badania wśród grupy 1 tys. nastolatków, by sprawdzić, jak wspólne posiłki, jadane w gronie rodzinnym, wpływają na zachowania dzieciaków.

Okazuje się, że nastolatki pochodzące z domów, gdzie rodzice i dzieci jedzą oddzielnie, o różnych porach, przed telewizorem, w barze albo samochodzie, dwa razy częściej próbowały papierosów lub marihuany, półtora raza częściej piły alkohol, wiele z nich przyznaje, że upija się przynajmniej raz w miesiącu. Także oceny w szkole mają zazwyczaj znacznie gorsze.

Dzieci, których rodzice zadbali o rytuał wspólnego jadania wieczornego posiłku, dużo rzadziej sięgają po używki, a i w szkole osiągają lepsze wyniki.

Dlaczego tak się dzieje? To nie jest oczywiście magia zjedzonego w domowym zaciszu steku czy kanapek ze szczypiorkiem :-) .

Rodzice, którzy rzadko jadają wspólnie z dziećmi lub nigdy tego nie robią, mają zazwyczaj kiepski kontakt z dzieckiem, nie znają nazwisk jego nauczycieli, nie mają pojęcia z kim dziecko spędza czas poza domem.

Wspólna kolacja jest doskonałą okazją do tego, by zamienić ze sobą parę słów, opowiedzieć wydarzenia minionego dnia, wyżalić się, poskarżyć, pochwalić, poradzić.

Oczywiście jeśli wpadniesz na pomysł wspólnych kolacji dopiero wtedy, gdy dziecko skończy -naście lat, to będzie trudno przekonać je do tej formy zacieśniania więzi rodzinnych. Taki zwyczaj trzeba wprowadzać od samego początku, gdy szkrab jest jeszcze mały i garnie się do tego, by siedzieć w towarzystwie ukochanych rodziców. Potem mu ten zapał przechodzi ;-) – ale pozytywny nawyk i jego dobroczynne skutki pozostają.

Jeszcze jeden cytat z artykułu, dający do myślenia:

“Kolacji, w czasie której tata czyta gazetę, synek gra pod stołem na gameboyu, córka ogląda kreskówkę, a mama rozmawia przez telefon, wspólną nazwać nie można.”

Święte słowa :-) .

Nasuwa mi się przy okazji jedna uwaga: jedząc z dziećmi wspólny posiłek, nie upominajmy ich zbyt gorliwie, by nie mówiły z pełną buzią W przeciwnym wypadku może zapaść grobowe milczenie :-)

GORĄCE PODZIĘKOWANIA DLA PANI JOLANTY GAJDY ZA UDOSTĘPNIENIE SWOICH ARTYKUŁÓW W CELU PUBLIKACJI ICH NA STRONIE NASZEJ SZKOŁY. JESTEŚMY NIEZMIERNIE WDZIĘCZNI.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO ODWIEDZANIA SERWISU SUPERKID.PL. JEST TO ŚWIETNY PRZEWODNIK DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI.

JM