biuletyn 2/19/2010

20 Lu

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Wojciech Dubis
  2. Polish Friends of Naperville
  3. Shining Stars – Early Learning Center
  4. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
  5. Idea Furniture
  6. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  7. Augustyn & Associates, Ltd
  8. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  9. Math Kangaroo in USA
  10. Kowalczyk Orthodontics
  11. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  12. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli
  13. Poltel
  14. Edyta Straczyński, MD

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

TERMIN NADSYŁANIA PRAC DO KONKURSU PLASTYCZNEGO PRZEDŁUŻONY!

Konkurs plastyczny, zapowiadany we wcześniejszych biuletynach (1/9/2010) został przedłużony. Prace z grup wiekowych I, II i III należy dosłać do środy, 24 lutego, natomiast prace z grupy IV można dosłać do piątku, 26 lutego.
Nagrody uroczyście zostaną wręczone podczas Gali, która odbędzie się 6 marca o godz. 10:30 . Zaproszeni są wszyscy uczestnicy, upominki będą dla każdego, kto przybędzie.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy dzwonić bezpośrednio do Szkoły Jana Matejki pod numer 847 809 9375 lub pisać na adres hanna.walas@matejkopolishschool.com

POTRZEBUJEMY RODZICÓW NA DYŻUR W SZKOLE PODCZAS ZAJĘĆ. PROSIMY O ZAPISYWANIE SIĘ! DZIĘKUJEMY.

WAŻNE WIADOMOŚCI DLA PRZYSTĘPUJĄCYCH DO BIERZMOWANIA ZNAJDUJĄ SIĘ W E-BIULETYNIE KOŚCIELNYM.

Do pobrania również w formacie PDF Egzamin do Bierzmowania.

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZYMIARKI ALB KOMUNIJNYCH ZNAJDUJE SIĘ W E-BIULETYNIE KOŚCIELNYM.

KATECHEZA W KLASACH TRZECICH ZNAJDUJE SIĘ W E-BIULETYNIE KOSCIELNYM.

KONSULAT GENERALNY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CHICAGO ZAPRASZA NA FASCYNUJĄCY WYKŁAD PROF. MIŁOSZA PIOTRA WNUKA O PODRÓŻY NA PLANETĘ SATURN:

Wykład oraz poczęstunek przy lampce wina odbędzie się w siedzibie Konsulatu przy 1530 North Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610 w czwartek, 25 lutego br. o godzinie 7 wieczorem.

Miłosz Piotr Wnuk jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Politechniki Krakowskiej. Od wielu lat pracuje jako profesor na Uniwersytecie Wisconsin w Stanach Zjednoczonych. Wykłada przedmioty ścisłe, między innymi matematykę stosowana dla inżynierów i konstruktorów. Od 1990 roku jest konsultantem NASA w Kalifornii, gdzie sporo uwagi poświecą astrofizyce i nawigacji kosmicznej.

Historia podróży statku kosmicznego Cassini (1997-2005) na planetę Saturn została zilustrowana kolorowymi przeźroczami. Przygotowanie oraz nadzór nad tą wyprawą było wspólnym przedsięwzięciem amerykańskiej agencji kosmicznej NASA (National Aeronautics and Space Administration) oraz europejskiej agencji ESA (European Space Agency).

W celu potwierdzenia OBECNOŚCI uprzejmie prosimy o kontakt: 312 337 8166 wew. 217 lub aleksandra.krystek@msz.gov.pl.

MUZEUM POLSKIEMU W CHICAGO GROZI ZAMKNIĘCIE:

„Jesteśmy z mężem od wielu lat członkami Muzeum Polskiego i wspomagamy go finansowo, a także promujemy wśród znajomych i nowo-przyjezdnych lub zwiedzających z Polski.  Utrata tego muzeum byłaby nieodwracalnym ciosem nie tylko dla historii Polskiego Trójkąta na Trójcowie, ale także dla całej Polonii Amerykańskiej.  Kolekcje sztuk, a także zbiory i archiwa informacji o nas Polakach walczących o wolną Amerykę i wolną Polskę od Kościuszki do Paderewskiego są bezcenne.  Muzeum przechowało bezcenne arcydzieła sztuki od dnia wybuchu II wojny światowej do dnia oddania ich demokratycznej Polsce. Drogocenne zbiory, takie jak:

• najstarsza mapa Krakowa  z 1493 roku,
  • stare księgi z XVI wieku,
  • osobiste przedmioty Kościuszki,
  • wnętrze apartamentu Paderewskiego,

oraz nieustanna praca Pani Logisz przez 67 lat w muzealnej bibliotece, to tylko kilka przykładów zalet Muzeum Polskiego. Nie pozwólmy historii naszych dziadów i pierwszych emigrantów na tej ziemi uciec w zapomnienie.”

Ewa Vargyas

Pod poniższym linkiem można znaleźć szczegółowe informacje w jaki sposób można wesprzeć Muzeum Polskie w Ameryce:

RATUJMY MUZEUM POLSKIE W AMERYCE – SKARBNICĘ DZIEDZICTWA POLSKIEGO

W szkole również będzie specjalnie przygotowana skrzyneczka na datki dla Muzeum Polskiego w Ameryce. Dziękujemy wszystkim z góry za pomoc i wsparcie finansowe.

ZDJĘCIA KLASOWE DO ZAMÓWIENIA:

W  szkole są dostępne kopie zdjęć klasowych, wykonane przez Wojciecha Dubisa. Zainteresowani proszenia są o składanie zamówień w szkole u Barbary Pańczyk. Ceny i format zdjęć:

• 5×7  – $5
  • 8×10 – $10

KĄCIK NATCHNIONEGO I BARDZIEJ ŚWIADOMEGO RODZICA:

10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców:

Błąd 1: Wpajanie błędnych przekonań
Błąd 2: Nieświadome nagradzanie złego zachowania
Błąd 3: Brak konsekwencji
Błąd 4: Komunikacja zamknięta
Błąd 5: Wyręczanie
Błąd 6: Rodzice vs dzieci
Błąd 7: Nieumiejętne wprowadzanie dyscypliny
Błąd 8: „Rób to, co mówię, a nie to, co robię.”
Błąd 9: Ignorowanie problemów dziecka
Błąd 10: Hamowanie naturalnej radości życia

Artykuły powyższe pochodzą z platformy ciekawnik.pl – warto wiedzieć!

JM