RSS

biuletyn 3/5/2010

05 Mar

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

 1. Shining Stars – Early Learning Center
 2. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
 3. Idea Furniture
 4. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
 5. Augustyn & Associates, Ltd
 6. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
 7. Math Kangaroo in USA
 8. Kowalczyk Orthodontics
 9. Elżbieta Karbarz – National City Bank
 10. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli
 11. Poltel
 12. Edyta Straczyński, MD
 13. Wojciech Dubis
 14. Polish Friends of Naperville

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

Słuchaj polskiego radia u nas

KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY:

„więc chodź pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko…”

V konkurs plastyczny organizowany przez Szkołę Jana Matejki w Chicago został już rozstrzygnięty. Mamy laureatów!

Anna Krupińska – uczennica klasy 1 – jako jedyna uczennica naszej szkoły wzięła udział w konkursie i wygrała nagrodę. Sandra Pańczyk – uczennica klasy 8 –  jakiś czas temu wzięła udział w konkursie na najciekawszy temat konkursu plastycznego i również otrzymała wyróżnienie za swoją propozycję. Obydwu uczennicom serdecznie gratulujemy.
Nagrody uroczyście zostaną wręczone podczas Gali, która odbędzie się 6 marca o godz. 10:30 . Zaproszeni są wszyscy uczestnicy, upominki będą dla każdego, kto przybędzie (nie tylko dla nagrodzonych).
W razie pytań lub wątpliwości prosimy dzwonić bezpośrednio do Szkoły Jana Matejki pod numer 847 809 9375 lub pisać na adres hanna.walas@matejkopolishschool.com
Na stronie internetowej Szkoły Jana Matejki: www.matejkopolishschool.com znajduje się szczegółowa informacja dotycząca Gali, a także mapki, które doprowadzą każdego na miejsce z własnego domu.

KLUB MIŁOŚNIKÓW SZACHÓW:

Klub Polski Polish Friends of Naperville zaprasza dzieci i młodzież na pierwsze rozgrywki szachowe na najbliższe spotkanie klubu 3/10/2010 w godzinach od 7 do 9 wieczorem w City Hall w Naperville (400 S Eagle St). Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką gry w szachy, oraz tych, którzy już dobrze grają. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Joanną Miezin 630 428 9840 lub Bonnie Miga 630 355 3580 (PROSIMY ZOSTAWIĆ WIADOMOŚĆ). Gorąco zachęcamy i zapraszamy. Chętni proszeni są o przyniesienie drobnego poczęstunku (ciasto, chipsy, precelki, krakersy, itp.). Wszyscy, którzy nie mogą przynieść nic do poczęstowania proszeni są o przyniesienie ze sobą dobrego humoru i logicznego myślenia, które na pewno przydadzą się przy szachownicy. Zapraszamy również tych, którzy zdecydują się w ostatniej chwili i nie będą mieli okazji zapowiedzieć się telefonicznie. Organizatorzy będą mile zaskoczeni.

Czyżby gra w szachy na czas?

Dla pozostałych uczestników spotkania (np. rodziców/rodzeństwa szachistów) przewidziane jest spotkanie z artystką z Chicago. Informacja poniżej.

GOŚĆ KLUBU:

Chcesz dowiedzieć się jak zrobić wydmuszkę?

Przyjdź na darmowe warsztaty z artystką Krystyną Jaroć, które odbędą się podczas najbliższego spotkania Klubu Polskiego 3/10/2010 w godzinach od 7 do 9 wieczorem w City Hall w Naperville (400 S Eagle St). Krystyna Jaroć znana jest w polonijnym środowisku i nie tylko. Zajmuje się ona zawodowo malowaniem pisanek i wydmuszek. Pokaże wiec nam techniki malowania i każdy uczestnik spotkania będzie mógł wykonać dla siebie wielkanocne wydmuszki. Organizatorzy proszą o przyniesienie wysuszonych już wydmuszek z jajek (w miarę możliwości). Wszelkie donacje na materiał będą bardzo mile widziane. Mile widziane będą również małe przekąski typu ciasto, precelki, krakersy; aczkolwiek nie konieczne.

19 marca w szkole odbędzie się konkurs dla uczniów na najładniejszą wydmuszkę. Technika wyuczona podczas warsztatów może okazać się bardzo pomocna. Więcej informacji na ten temat podamy w późniejszym terminie.

Spotkanie klubu Polish Friends of Naperville odbędzie się w nastroju muzyki Chopina z tytułu jego 200 rocznicy urodzin. Gorąco zapraszamy.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY:

Pani Elżbieta Chowaniec – prowadząca boutique Treasure Box – odwiedzi znowu naszą szkołę. Tym razem z upominkami wielkanocnymi. Zachęcamy wszystkich do zakupów. Stoisko jej będzie wyeksponowane w piątek, 12 marca i w kolejny piątek, 19 marca, w szkole podczas zajęć szkolnych. Zapraszamy i życzymy udanych zakupów.

KANGUR JUŻ ZA TYDZIEŃ I PARĘ DNI:


THURSDAY, MARCH 18, 2010

 • 75 MINUTES MULTIPLE CHOICE TEST
 • 24 Questions for students in grades 1, 2, 3 and 4
 • 30 Questions for students in grades 5 and up
 • Recognition and gifts for each and every participant at the test time.

Poćwicz zadania zanim podejdziesz do testu. Przykładowe zadania można znaleźć na stronie Kangura.

KONCERT CHOPINOWSKI:


Paderewski Symphony Orchestra ma zaszczyt zaprosić uczniów i pedagogów Polonijnych Szkół Sobotnich na uroczysty koncert dla uczczenia 200 Rocznicy Urodzin Fryderyka Chopina. Koncert odbędzie się w Orchestra Hall at Symphony Center w Chicago, w sobotę, 27 marca, o godz 10 am.
W programie znajdą się utwory Chopina zaliczane do najpiękniejszych – napisane na fortepian z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Solistą koncertu będzie jeden z najwybitniejszych pianistów polskich młodego pokolenia, laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych, Krzysztof Banasik. Artysta wystąpi z towarzyszeniem Paderewski Symphony Orchestra pod dyrekcją Wojciecha Niewrzoła.

Muzyka Fryderyka Chopina zachwyca prostotą, świeżością, oryginalnością. Mimo upływu lat jej piękno trafia do słuchaczy kolejnych pokoleń na wszystkich kontynentach.

Ten koncert jest szczególnie atrakcyjny dla młodej publiczności, ponieważ wszystkie utwory zawarte w programie powstały zanim Fryderyk ukończył 18 lat! – są wyjątkowo łatwe w odbiorze, zrozumiałe, melodyjne. Warto też dodać, że ze względu na dużą liczbę wykonawców są wykonywane znacznie rzadziej, niż większość kompozycji Chopina.

Koncert będzie okazją do bliskiego spotkania z geniuszem kompozytora i dla wielu młodych słuchaczy pewnie pierwszą okazją do wysłuchania na żywo Jego muzyki.

Uroczystości w Chicago będą największymi w USA – zostały objęte patronatem Biura Obchodów CHOPIN 2010 – międzynarodowego komitetu z siedzibą w Warszawie, koordynującego obchody Roku Chopinowskiego na całym świecie.

Bilety dla uczniów polskich szkół i ich nauczycieli są dostępne w cenie $17.00, dla osób towarzyszących/rodziców w cenie $35.00. W sprawie biletów prosimy o niezwłoczny kontakt z Barbara Pańczyk. Rezerwacji musimy dokonać w tym tygodniu, gdyż miejsca są ograniczone.

Barbara Bilszta – Dyrektor Generalny Paderewski Symphony Orchestra
Orchestra Hall at Symphony Center, 220 S Michigan Ave, Chicago

WYJAZD NA XXV ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY DO MADRYTU W ROKU 2011:

Planowany jest kolejny już wyjazd na Światowe Dni Młodzieży, tym razem do Madrytu. Informacje dotyczące pierwszego spotkania, związanego z wyjazdem znajdziecie Państwo tutaj. Rejestracji można dokonać w szkole, kontaktując się z Barbara Pańczyk. Prosimy o niezwłoczny kontakt, gdyż szkoła musi podać listę chętnych do 24 marca. Przypominamy, że Światowe Dni Młodzieży, odbywające się co 2-3 lata, zapoczątkowane były z inicjatywy naszego Rodaka – papieża Jana Pawła II w 1985 roku. Obecny papież, Benedykt XVI jest kontynuatorem tych spotkań.

WAŻNE KOMUNIKATY:

 • Potrzebujemy rodziców na dyżury. Prosimy o wpisanie się na listę dostępną w szkole. Dziękujemy.

 • Ostateczny termin zamawiania zdjęć klasowych mija w przyszły piątek, 12 marca. Po tym terminie nie będzie już można wykupić pamiątkowego zdjęcia. Wszystkie zamówione zdjęcia będą do odebrania w kolejny piątek, 19 marca.

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 5 marca, 2010 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: