RSS

biuletyn 3/13/2010

13 Mar

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

 1. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
 2. Idea Furniture
 3. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
 4. Augustyn & Associates, Ltd
 5. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
 6. Math Kangaroo in USA
 7. Kowalczyk Orthodontics
 8. Elżbieta Karbarz – National City Bank
 9. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli
 10. Poltel
 11. Edyta Straczyński, MD
 12. Wojciech Dubis
 13. Polish Friends of Naperville
 14. Shining Stars – Early Learning Center

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

Słuchaj polskiego radia u nas

Przypominamy, że w piątek, 19 marca, odbędą się ostatnie zajęcia przed przerwą wiosenno-świąteczną (26 marzec, 2 kwiecień). Wracamy do szkoły w piątek 9 kwietnia.

KANGUR JUŻ  W TYM TYGODNIU:

You are taking part in the largest youth math competition in the world, enjoyed by over 5,000,000 children of grades 1-12 worldwide.

Competition date: THURSDAY, MARCH 18, 2010

Competition time: 6:00 PM

Center name: 95th Street Library

Address: 3015 Cedar Glade Drive – Naperville – IL  60564-8557

Primary Manager:  Maria Omelanczuk

During registration each participant will receive a competition booklet, an answer form, a pencil, a t-shirt, a certificate of participation, and a gift.
The test is multiple choice answer with 24 questions for students in grades 1-4 and 30 questions for higher grades. It takes 75 minutes.
GOOD LUCK!!!

BIERZMOWANIE: WAŻNA ZMIANA DOTYCZĄCA GODZINY:

Godzina bierzmowania oraz biskup udzielający sakramentu ulegli zmianie, gdyż zapowiadany biskup z Polski Józef Kupny nie może przybyć z Polski. Podczas ferii bp Józef uległ wypadkowi, w efekcie którego ma połamane kości. Bierzmowania udzieli naszym uczniom biskup Joseph L. Imesch w sobotę  20 marca, nie o godzinie 3:00 pm, lecz o godzinie 11:00 am. Więcej  najnowszych wiadomości w e-biuletynie.

ZAPOZNANIE UCZNIÓW Z POLSKĄ TRADYCJA MALOWANIA PISANEK:

W najbliższy piątek gościć będziemy w szkole panią, Joannę Tkacz, która pokaże dzieciom technikę woskową malowania jajek. Uczniowie od klasy pierwszej wzwyż będą mieli okazję poćwiczenia poznanej techniki, ale proszeni są o przyniesienie plastikowej skorupki, którą można zakupić w sklepie papierniczym Michaels lub Hobby Lobby (nie najlepsze do tego celu są skorupki, które przeznaczone są do egg hunt, najlepsze są skorupki, które się nie otwierają). Z uwagi na poważne alergie na jajka, jakie spotykane są wśród dzieci, prosimy o dostosowanie się do tej prośby i nie przynoszenie do szkoły jajek bądź prawdziwych skorupek-wydmuszek. Dzieci, które nie przyniosą skorupek, na których będą mogły poćwiczyć malowanie woskiem oraz dzieci przedszkolne, będą wciąż mogły wziąć udział w prelekcji jako widzowie. Wszyscy uczniowie proszeni są o przyniesienie na ten cel symbolicznego $1.00. Dziękujemy.

ODPOWIEDŹ POLSKICH ŻOŁNIERZY NA NASZE ŚWIĄTECZNE KARTKI BOŻONARODZENIOWE:

Wreszcie dotarły kartki z życzeniami na Boże Narodzenie od nas do żołnierzy w Afganistanie. Przytaczamy kilka wybranych podziękowań:

 • Witajcie!!! Na początku lutego 2010 roku dotarły do nas paczki przesłane przez American Polish Forum, w których znaleźliśmy kartki od dzieci z Waszej szkoły. Chcemy za pośrednictwem tej strony przesłać Wam serdeczne podziękowanie za okazany dar serca, którym nas obdarzyliście. To dla nas wielkie szczęście, że pamiętają o nas rodacy, którzy tak jak i my, spędzają swój „czas” poza granicami kraju. Przesyłamy Wam serdeczne pozdrowienia z Ghazni w Afganistanie, kpt. Grzegorz J.
 • Witajcie Kochani Rodacy! Jestem Oficerem Polskiego Wojska i aktualnie pełnię służbę w Afganistanie. To już moja czwarta misja zagraniczna. Byłem w Iraku, Afganie, Czadzie a teraz znów Afgan… Chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za paczkę jaką otrzymałem w dniu wczorajszym. To bardzo miłe kiedy polski żołnierz wykonujący zadania bojowe poza granicami kraju otrzyma słowa wsparcia. Ma się wtedy świadomość, że komuś nasza ofiara jest potrzebna. Niestety takich przyjaznych słów jak Wasze moi drodzy, nie znajdę w polskim internecie. Dzięki Wam Kochani, Słoneczko znów zaświeciło!!! DZIĘKUJEMY!!!! Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i życzę samych sukcesów, kpt. Paweł Ł.
 • Dzień dobry, kochani, długo zastanawiałem się czy napisać do Was ten list. Jednak za każdym razem gdy otwieram życzenia wysłane przez dzieci z Polskiej Szkoły robi mi się cieplej na sercu. Nigdy nie sądziłem, że moja obecność w Afganistanie może być dla tak wielu osób czymś ważnym. Mimo, że jestem anonimowym żołnierzem, to dzięki Wam mam wrażenie, że gdzieś daleko ktoś myśli o nas, o miejscu w którym jesteśmy i o tym żebyśmy wrócili bezpiecznie do domów. To naprawdę miłe i wzruszające. Żołnierzowi zazwyczaj trudno przyznać się, że coś wzruszyło go do łez, ale tym razem muszę bez wstydu przyznać się, że paczka jaką od Was otrzymałem i tych kilka słów skierowanych do nieznanego żołnierza, bardzo mnie wzruszyły. Opłatek i życzenia przypomniały mi o domu , gdzieś daleko w Polsce. Dziękuję za wszystko, co dla nas robicie. Wasze kartki zabiorę ze sobą i w każde święta jakie już będę spędzał w domu, będę wracał do Waszych życzeń. Pozdrawiam Was serdecznie i gorąco, Lt. Dariusz D.
 • Witajcie!!! Serdeczne podziękowania za upominki, szczere życzenia, karki świąteczne i opłatki. To niezwykle miłe uczucie dostać coś spontanicznego od osób, które Cię nie znają i mają wielkie serduszko. Najmilszą niespodzianką było chyba otrzymanie w kopercie wycinanki od dziecka wraz ze ślicznymi życzeniami. Niejednemu z nas, na co dzień twardzielowi, łezka w  oku stanęła. Jeszcze raz serdecznie dziękuję w imieniu swoim i kolegów i przesyłam Wam żołnierskie „Bóg zapłać”. Jesteście wspaniałą grupą o dużym serduszku. Jeden z wielu …… St. Sierż. Mariusz Z.

WAŻNE KOMUNIKATY:

 • Potrzebujemy rodziców na dyżury. Prosimy o wpisanie się na listę dostępną w szkole. Dziękujemy.

 • Wszystkie zamówione zdjęcia klasowe będą do odebrania w szkole w najbliższy piątek, 19 marca.

 • Kiermasz świąteczny trwa. Zapraszamy do szkoły na zakupy, 19 marca.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY – BROSZURA

 • W kwietniu rozpoczynamy już zapisy na nowy rok szkolny. Kraty zapisu i wszelkie informacje dostępne będą w szkole po feriach wiosenno-świątecznych.

 • W PIĄTEK, 19 MARCA, ODBĘDZIE SIĘ KONKURS NA NAJCIEKAWSZĄ PISANKĘ, ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO WZIĘCIA W NIM UDZIAŁU.

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 13 marca, 2010 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: