biuletyn 3/21/2010 – PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

20 Mar

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Idea Furniture
  2. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  3. Augustyn & Associates, Ltd
  4. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  5. Math Kangaroo in USA
  6. Kowalczyk Orthodontics
  7. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  8. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli
  9. Poltel
  10. Edyta Straczyński, MD
  11. Wojciech Dubis
  12. Polish Friends of Naperville
  13. Shining Stars – Early Learning Center
  14. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
  15. K. J. Video – Proffesional video services for all occasions

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

Przypominamy, że zaczęły się ferie wiosenno-świąteczne w naszej szkole. W związku z tym, przez dwa kolejne piątki (3/26/2010 i 4/2/2010) zajęć nie będzie. Spotykamy się po przerwie w piątek, 4/9/2010.

Wszystkim czytelnikom naszego biuletynu życzymy radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.

CZASOPISMO YOBE (YOUNG BRAINY EXPLORERS) DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

Właśnie oddane zostało, w ręce czytelników, rewelacyjne czasopismo YOBE; pierwszy jego numer. Przeznaczone jest dla starszych dzieci i młodzieży (klasa 5 wzwyż). Młodzi czytelnicy, podróżując po jego stronach, odsłaniają swoje nowe horyzonty, poszerzają słownictwo w obydwu językach, polskim i angielskim (wszystkie artykuły pisane są w obydwu językach). Młodzi ludzie mogą stać się współtwórcami jeśli tylko zechcą podzielić się swoją interesującą historią, opowiadaniem, wierszem, hobby, zdjęciem lub rysunkiem. Mogą czuć się częścią społeczności, którą łączy ciekawość świata, szerokie zainteresowania, miłość do planety Ziemi i jej mieszkańców, oraz radość życia.

Czasopismo jest do obejrzenia i nabycia w szkole (cena $5,00). Istnieje możliwość prenumeraty w przyszłości. Zachęcamy.

KOMUNIKATY:

• Prosimy o niezwłoczne uregulowanie zaległych opłat za szkolę. Niestety, wiele jeszcze rodzin nie zapłaciło należnej sumy.
  • Zapisy na nowy rok szkolny rozpoczną się w pierwszy piątek po przerwie wiosenno-świątecznej (4/9/2010).
  • Rodziny, które zamówiły zdjęcia klasowe, proszone są o zgłoszenie się po ich odbiór do Barbary Pańczyk.
  • Konkurs na najciekawszą pisankę cieszył się – niestety – małym powodzeniem. Trójka uczniów, którzy wzięli udział, została nagrodzona. Nagrody ufundowała Elżbieta Chowaniec, którą gościliśmy w minione dwa piątki ze świątecznym kiermaszem. Nagrodzeni uczniowie, to: Martyna Urbaniak (kl. 2), Witold Urbaniak (kl. 10) i Alan Młotkowski (kl. 10). Dziękujemy i gratulujemy.
  • Już wkrótce podamy listę dyżurnych.

CZY WIESZ ŻE…

… u człowieka w prawej półkuli mózgu mieszczą się takie funkcje jak wyobraźnia przestrzenna, postrzeganie całościowe, myślenie abstrakcyjne, zdolności do syntez i muzykalność, natomiast w lewej takie funkcje jak zdolność mowy (zazwyczaj), postrzeganie szczegółów, zdolność do analiz i praktyczność? Przewaga którejś z półkul zaznacza się silniej u mężczyzn niż u kobiet.

Źródło: http://ciekawnik.pl/

JM