RSS

biuletyn 4/5/2010

05 Kwi

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

 1. Augustyn & Associates, Ltd
 2. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
 3. Math Kangaroo in USA
 4. Kowalczyk Orthodontics
 5. Elżbieta Karbarz – National City Bank
 6. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli
 7. Poltel
 8. Edyta Straczyński, MD
 9. Wojciech Dubis
 10. Polish Friends of Naperville
 11. Shining Stars – Early Learning Center
 12. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
 13. K. J. Video – Proffesional video services for all occasions
 14. Idea Furniture
 15. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

ŚWIĘCENIE POKARMÓW W SOBOTĘ WIELKANOCNĄ:

Konkurs na najładniejszy koszyczek

Rodzina Ślązak w komplecie, każde dziecko ma swój własny koszyk. Gratulujemy wygranej!

ZAPISY DO SZKOŁY JUŻ PO ŚWIĘTACH:

Rozpoczynamy zapisy na rok szkolny 2010/2011 zaraz po przerwie wiosenno-świątecznej.  Zachęcamy do wypełniania kart rejestracyjnych jeszcze przed końcem roku szkolnego, abyśmy mieli orientację, ilu będziemy mieć uczniów. Wraz z kartą rejestracyjną prosimy o wpłatę $100.00 za każde zapisywane dziecko. Termin zapisu upływa 30 czerwca. Po tym terminie powracający uczniowie będą obciążeni dodatkowa opłatą w wysokości $20.00 za późną rejestrację . W czasie wakacji załatwiane będzie wiele spraw organizacyjnych, takich jak: sprowadzenie bezzwrotnych podręczników, przydzielenie klas wychowawcom, rezerwacja pomieszczeń. Aby tego dokonać musimy mieć orientacyjną liczbę zapisanych uczniów. W ubiegłym roku, otwarcie zmiany sobotniej stało pod znakiem zapytania do połowy sierpnia. W tym roku chcielibyśmy tego uniknąć.

Obecność rodziców w klasie, podczas lekcji, przeszkadza nauczycielowi w pracy oraz ogranicza socjalny rozwój dziecka. Rodzice gorąco namawiani są do uczestnictwa w lekcjach pokazowych. W najmłodszych klasach, gdy dziecko ma problemy z asymilowaniem się w nowej grupie, rodzic może pozostać na pierwszych zajęciach. Później poproszony będzie o pozostawienie dziecka i opuszczenie lekcji. Szkoły amerykańskie nie zezwalają na pozostawanie rodziców na lekcjach i my kierujemy się podobnymi zasadami. Dziękujemy za zrozumienie i dostosowanie się do prośby.

ZALEGŁE OPŁATY ZA ROK SZKOLNY 2009/2010:

Rodzice, którzy nie uiszczą opłaty za mijający rok szkolny do 23 kwietnia nie będą mogli ponownie zapisać dzieci do naszej szkoły, oprócz tego uczniowie ci nie otrzymają świadectwa ukończenia klasy. Jesteśmy świadomi, że jest to przykra sytuacja dla naszych uczniów, ale niestety wiele rodzin do tej pory zalega z uregulowaniem opłat za szkołę, które powinny być uiszczone do końca roku kalendarzowego. Szkoła nasza utrzymuje się jedynie z opłat za rejestrację, nie otrzymuje żadnej dotacji od stanu. Aby uniknąć powyższych konsekwencji, prosimy o niezwłoczne uregulowanie zaległych opłat.

CIEKAWOSTKI Z PIELGRZYMEK JANA PAWŁA II W PIĄTĄ ROCZNICĘ ŚMIERCI:

Czy wiesz, jakie rekordy pobił Jan Paweł II?

Jan Paweł II był pierwszym papieżem czytającym bez okularów. Był również pierwszym papieżem noszącym zegarek na rękę. Poza tym Karol Wojtyła był również pierwszym papieżem jeżdżącym na nartach, uprawiającym wspinaczkę górską, pływającym kajakiem. Pierwszym, który czysto odśpiewał „Ite, missa est” i pierwszym w dziejach Słowianinem wybranym na głowę Kościoła. Był również największym podróżnikiem wszech czasów spośród wszystkich papieży.

Najdłuższa podróż – W czasie blisko dwutygodniowej (13 dni 6 godz. 15 min) podróży do Bangladeszu, Singapuru, na Fidżi, do Nowej Zelandii, Australii i na Seszele Papież przemierzył 49 tys. km.

Najkrótsza podróż – 15 pielgrzymka apostolska Jana Pawła II do San Marino trwała zaledwie 5 godzin.

Najkrótszy lot samolotem – W drodze z Japonii na Alaskę Jan Paweł II przekroczył tzw. „biegun czasu” (wyleciał z Nagasaki 26 lutego ok. godz. 22.00, przyleciał do Anchorage 26 lutego o godzinie… 10.40 rano). Regulując zegarek, Papież powiedział: „Ważne, co się teraz pocznie z tym podarowanym dniem”.

Najwięcej witających – W Meksyku, na trasie pomiędzy stolicą a Puebla (ok. 130 km), Ojca Świętego witało blisko 10 milionów Meksykanów. Kiedy kilka dni później papieski samolot unosił się nad Meksykiem, zegnał go „dywan światła”. To mieszkańcy tego 9-milionowego miasta, trzymając w rękach lusterka, przesyłali Ojcu Świętemu świetlne „zajączki”.

W Zairze na 30-kilometrową trasę pomiędzy lotniskiem i centrum Kinszasy wyszły 3 miliony rozśpiewanych i roztańczonych ludzi. Świat ze wzruszeniem obserwował odlot Ojca Świętego z Kenii. „Kiedy samolot wzbił się w powietrze – informowały agencje prasowe – nagle nad tym rozśpiewanym tłumem zaległa głęboka cisza. Minął kwadrans i pół godziny, a tłum jak gdyby zastygł w bezruchu, w milczeniu klęczał i modlił się”.

Największy skok w sondażach – Po zakończeniu wizyty w Holandii ośrodki badania opinii publicznej w tym kraju zanotowały wzrost poparcia dla Jana Pawła II z 28 do 69%.

Nieoczekiwana wizyta – Organizatorzy kolejnej pielgrzymki Jana Pawła II do Afryki (1988r.) nie przewidzieli wizyty w Republice Południowej Afryki, państwie powszechnie bojkotowanym ze względu na politykę apartheidu. Jednak Jan Paweł II „odwiedził” RPA. A wszystko dzięki pogodzie: papieski samolot z powodu złych warunków atmosferycznych zamiast w Maseru (Lesotho), wylądował w pobliskim Johannesburgu. Po 50 minutach na pokład wszedł minister spraw zagranicznych RPA Pik Botha. Szybko zorganizowano zastępcze środki transportu i trasę pomiędzy Johannesburgiem a stolica Lesotho.  Papież przebył samochodem (5 godzin jazdy przez terytorium RPA – bez żadnych przygotowań ze strony władz).

Najjaśniejsze nieszpory – Uczestnicy skandynawskiej pielgrzymki Ojca Świętego do dziś pamiętają nieszpory w Tromso (Norwegia), za kręgiem polarnym. Mimo późnej pory Papież odprawiał je w blasku słońca, które o tej porze roku wcale tu nie zachodzi.

Najcenniejsze dary – Podczas pielgrzymki do Brazylii w czasie wizyty w fawelach, czyli brazylijskich slumsach Papież zdjął z palca biskupi pierścień i zostawił go ubogim. Konkretna pomoc, ale i… znak zaślubin. Biedacy usłyszeli wyznanie: „Nie z ciekawości tu przyszedłem, ale dlatego, ze was kocham”.

W Ostrej Bramie Jan Paweł II pozostawił swoja piuskę. Już drugą. Pierwsza – czerwona, kardynalska – przywędrowała tu na jego wyraźne życzenie w roku 1978, tuż po konklawe.

Najliczniejsza Msza Św. – Podczas pielgrzymki Jana Pawła II do krajów Azji i Pacyfiku – na Filipiny, do Papui-Nowej Gwinei, Australii i na Sri Lanke (1995) – padł kolejny rekord tego pontyfikatu: we Mszy św. odprawionej z okazji Światowego Spotkania Młodzieży w Manili wzięły udział cztery miliony ludzi. Tłok był tak wielki, że Ojciec Święty, chcąc dostać się na stadion położony w odległości 3 km od swej rezydencji, musiał skorzystać z helikoptera.

ARTYKUŁ POCHODZI Z SERWISU http://ciekawnik.pl

Źródło: jpii.com.pl

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 5 kwietnia, 2010 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: