biuletyn 4/27/2010

27 Kwi

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Kowalczyk Orthodontics
  2. Elżbieta Karbarz – National City Bank
  3. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli
  4. Poltel
  5. Edyta Straczyński, MD
  6. Wojciech Dubis
  7. Polish Friends of Naperville
  8. Shining Stars – Early Learning Center
  9. Prywatny sponsor – Donna Slobodnik
  10. K. J. Video – Proffesional video services for all occasions
  11. Idea Furniture
  12. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  13. Augustyn & Associates, Ltd
  14. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  15. Math Kangaroo in USA

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

PARADA JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ 1-GO MAJA 2010:

• Polska Szkoła Heleny Modrzejewskiej oraz Polski Klub Polish Friends of Naperville wezmą po raz drugi udział w Paradzie 3 majowej.
  • Będziemy iść z numerem 90.
  • Zdecydowano, że parada nie będzie miała tonu marszu żałobnego, aczkolwiek Komitet prosi o zachowanie godnego tonu parady – śp Prezydent Lech Kaczyński miał być obecny na paradzie.
  • GRAND MARSHALL OF THE PARADE: Wojciech Seweryn.
  • Komitet Parady 3 maja prosi o zawieszenie czarnych kirów na wszystkie polskie flagi.
  • Wszystkie osoby maszerujące proszone są o zachowanie szacunku w ubiorze.
  • Hasłem parady pozostaje „Fryderyk Chopin darem Polski dla świata”.
  • Sobota, 1 maja 2010 r.
  • Wszystkie grupy uczestniczące w paradzie spotkają się w Chicago o godz. 11:15.
  • Wymarsz  trasą Columbus Drive  na odcinku od ulicy Balbo Drive do Monroe o godz. 11:20 rano na północ do Monroe.
  • Uczniowie do klasy 5 włącznie mogą jechać wyłącznie pod opieką rodziców. Starsi uczniowie będą mieli zapewniona opiekę wychowawców lub dyrekcji.
  • Wyjazd z Naperville kolejką Metry – zbiórka na stacji przy 59 (6S310 Rt. 59, Aurora, 630-820-7408) o godzinie 9:00 rano.
  • Osoby mieszkające blisko centrum Naperville mogą do nas dołączyć, wsiadając na stacji przy 105 E. 4th Ave, Naperville.
  • Bilety za przejazd są w cenie $7.00 od osoby. Dzieci do 12 lat jada za darmo. Bilety można zamówić w kasie wcześniej, albo kupić w pociągu u kontrolera.
  • Dojazd do centrum Chicago tra około 1 godziny. Wyjazd o godz. 9:10. Dojazd na miejsce planowany jest na godz.10:10.
  • Planujemy dojechać do Van Buren Station (przy E. Belbo Dr. gdzie zaczyna się pochód) – Michigan Ave. miedzy Jackson & Van Buren St.
  • Dodatkowe informacje: www.metrarail.com
  • Ubierzmy się odpowiednio do pogody; oczywiście w kolory patriotyczne. Mile widziane chorągiewki i inne elementy dekoracyjne.
  • Jeśli pogoda dopisze planujemy zrobienie nowego grupowego zdjęcia pod Fontanną Buckingham na naszą stronę szkolną.
  • Zabierzcie ze sobą lunch i coś do picia.
  • Parada będzie transmitowana na żywo na kanałach WBBM-TV Channel 2 (od 11:30 do 13:00) i ABC-TV Channel 7 w Chicago (od 12:00 do 13:00).
  • Po zakończeniu parady odbędzie się wielki koncert w Millenium Park. Wstęp wolny!!!
  • Prosimy, chodźcie z nami! Pokażmy się jako prężna grupa z Naperville!  Pragniemy uczcić pamięć o Katyniu.

ZEBRANIE RODZICÓW:

• W piątek, 7 maja, o godzinie 6:00 wieczorem, w sali J-151 (klasa „zerówki), odbędzie się – podsumowujące prace w szkole za rok szkolny 2009/2010 – zebranie dla rodziców. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Przypominamy, że zakończenie roku odbędzie się w piątek, 14 maja.

KOMUNIKATY:

• Trwają zapisy do naszej szkoły. Zachęcamy do wypełniania potrzebnych kart rejestracyjnych w trakcie zajęć szkolnych.
  • Rodziny, które nie uregulowały należności za rok szkolny 2009/2010 proszone są o niezwłoczny kontakt z Barbarą Pańczyk. Drodzy Państwo, o tej porze roku, kiedy pobieramy już wstępne wpłaty na kolejny rok szkolny, wciąż mamy wiele rodzin, które zalegają z oplątami za rok obecny. Prosimy o niezwłoczne spłacenie długu. Dziękujemy.
  • Prosimy o odbiór zamówionych zdjęć klasowych! KOSZTY ZAMÓWIONYCH I NIEZAPŁACONYCH ZDJĘĆ KLASOWYCH MUSIAŁA POKRYĆ SZKOŁA. WDZIĘCZNI BYLIBYŚMY, GDYBY CI Z PAŃSTWA, KTÓRZY ZŁOŻYLI ZAMÓWIENIE, ODEBRALI JE PRZY NAJBLIŻSZEJ SPOSOBNOŚCI. DZIĘKUJEMY.

JM