biuletyn 8/6/2010

06 Sier

Zapisy do szkoły – dla tych, którzy jeszcze tego nie dokonali – odbędą się w bibliotece publicznej w Naperville w piątek, 27 sierpnia w godzinach od 6-8:30. Zapraszamy!

Zajęcia szkolne wznawiamy w piątek, 10 września w budynku Freshman campus Neuqua Valley High School. Tego dnia również będzie można zakupić podręczniki. Zajęcia odbywać się będą, tak jak w ubiegłym roku, w godzinach od 5:30-8:30.

ZAZNACZMY DATĘ 27 SIERPNIA W NASZYCH KALENDARZACH JUŻ DZISIAJ:

… nie tylko dlatego, że tego dnia odbędą się zapisy do szkoły, ale również dlatego, gdyż cały świat czeka na ten dzień!

27th August the Whole World is waiting for………….

Planet Mars will be the brightest in the night sky starting August. It will look as large as the full moon to the naked eye. This will cultivate on August 27 when Mars comes within 34.65M miles off Earth. Be sure to watch the sky on August 27 at 12:30 am. It will look like the Earth has 2 moons.

The next time Mars may come this close is in 2287.

Share this with your friends as NO ONE ALIVE TODAY will ever see it again.

Kupując teraz przybory szkolne (6-15 sierpnia) oszczędzamy na podatku stanowym (5%). Więcej informacji znajdziecie państwo pod linkiem:

LETNI FESTIWAL UPAMIĘTNIAJĄCY 600 ROCZNICĘ BITWY POD GRUNWALDEM – NIEDZIELA, 8 SIERPNIA, GODZINA 12.

Więcej informacji znajdziecie państwo w załączniku ukrytym pod powyższym linkiem.

Zachęcamy do wzięcia udziału.

CIEKAWOSTKI:

• IMIENNICZKI NASZEJ PATRONKI:

Podobno w Stanach mieszka obecnie 6 kobiet noszących imię Helena Modjeska.

• ŻYJĄCA PRA-PRA-WNUCZKA HELENY MODRZEJEWSKIEJ NAWIĄZAŁA Z NAMI KONTAKT W CZERWCU 2010 ROKU:

Na imię ma Marylka Pattison. Helena Modrzejewska była jej pra-pra-babcią. Ojciec Marylki, Karl Pattison był synem Marylki Madejski’ej Pattison, córki Ralph’a Modjeski’ego, znanego inżyniera, projektanta licznych mostów w USA. Ralph był synem Heleny, naszej patronki. Marylka Pattison, o której piszę, została nazwana po swojej babci. Mąż Marylki mieszkał i wychowywał się w Naperville i ukończył tu jedno z naszych liceów. Sama Marylka nie mówi do polsku, ale przyznaje się, że w 1976 była w Polsce z wizytą. Miała wtedy okazję odwiedzić grób Heleny Modrzejewskiej oraz zwiedzić kilka muzeów w Warszawie i Krakowie. Widziała tam wyeksponowane stroje Heleny Modrzejewskiej. Obiecała odwiedzić naszą szkołę jak tylko zawita do Naperville. Na pewno pozostaniemy z nią w kontakcie, gdyż na jej życzenie zaczęliśmy wysyłać jej szkolne biuletyny.

JM