biuletyn 8/29/2010

29 Sier

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Kowalczyk Orthodontics
  2. Joanna Rysmanowska – dyplomowana kosmetyczka
  3. Portal wiadomości amerykańskich – Informacje USA
  4. Baltic Networks
  5. Augustyn & Associates, Ltd
  6. Math Kangaroo in USA
  7. Polish Friends of Naperville
  8. Edyta Straczyński, MD

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW:

Z początkiem września umożliwiamy naszym sponsorom ponowna reklamę na naszej stronie internetowej i w naszych cotygodniowych biuletynach. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy dziękując jednocześnie za wsparcie finansowe szkoły. Jesteśmy wszystkim dozgonnie wdzięczni. W sprawie reklamy w szkolnym biuletynie prosimy o kontakt z Joanną Miezin 630 428 9840.

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE PANI MARZENIE KAZUŃ, SANDRZE PAŃCZYK I WOJTKOWI MIEZIN ZA POMOC PRZY SPRZEDAŻY PODRĘCZNIKÓW.

ZAPISY DO SZKOŁY ODBYŁY SIĘ W PIĄTEK 8/27/2010, ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO JUŻ W PIĄTEK 9/10/2010:

• W miniony piątek odbyły się kolejne zapisy do naszej szkoły.  Rodzice, którzy w czasie wakacji wysłali zgłoszenie pocztą, proszeni są o odebranie pokwitowania w szkole u Barbary Pańczyk.
  • Już za dwa tygodnie, 10-go września, rozpoczynamy trzeci rok działalności Szkoły w Naperville.  Zmiana sobotnia (przedszkole) rozpoczyna zajęcia w sobotę, 11 września (biblioteka, sala C) o godzinie 9:30-12:30. Tego dnia będą sprzedawane potrzebne podręczniki. Wychowawcą klasy sobotniej będzie Teresa Czarnecki.
  • W pierwszym dniu zajęć będą przygotowane listy uczniów z poszczególnych klas. Rodzice będą mogli sprawdzić czy ich dziecko znajduje się na liście.  Prosimy o kontakt z dyrekcją w razie gdyby dziecko z jakiegoś powodu nie było na liście.  Uczniowie bezpośrednio przejdą do klas na zajęcia.  Będą przygotowane numery sal z nazwiskami wychowawców, aby ułatwić poruszanie się po szkole.
  • Jeżeli rodzic nie jest pewien, do której klasy zapisać dziecko, gdyż nie uczęszczało wcześniej do polskiej szkoły, prosimy o kontakt z dyrekcją.  Dzieci takie będą przyjmowane do klasy na zasadzie ewaluacji czyli rozmowy ucznia z nauczycielem.

SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKÓW:

• Cześć podręczników została zakupiona już przez rodziców podczas piątkowych zapisów. Przez cały miesiąc wrzesień będziemy kontynuować zapisy do szkoły i sprzedaż potrzebnych naszym uczniom książek. W tym roku w klasach od 1 do 3 rozprowadzane będą zeszyty w liniaturę do wykorzystania na lekcji języka polskiego.
  • Wprowadzamy po raz pierwszy katechizmy przygotowane dla Polonii zagranicznej przez Siostry Misjonarki z Parafii Świętej Konstancji.  Uczniowie będą przygotowywani do Sakramentów Świętych (Pierwsza Komunia, Bierzmowanie) w oparciu o te podręczniki. Szkoła nasza współpracuje z kościołem Miłosierdzia Bożego w Lombard. Program przygotowujący do obydwu sakramentów trwa 2 lata – Pierwsza Komunia  odbędzie się w klasie 3, Bierzmowanie w klasie 8.
  • Poszukujemy chętnych rodziców do sprzedaży podręczników w każdy piątek do końca września.

CO NOWEGO?:

• Prawdopodobnie w tym roku szkolnym powstaną dwa poziomy klasy PSL (poziom 1 i 2).
  • Istnieje możliwość założeniem kółka plastycznego.  Zajęcia mogłyby odbywać się przed zajęciami, o godzinie 4:30.  Prowadzącą kółko byłaby nauczycielka naszej szkoły Julita Florczykowska.  Zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr. tel. 630 922-1751, lub osobiście zgłaszać się do dyrekcji.
  • Wprowadzamy drobne zmiany w programie nauczania w klasach licealnych. Chcemy skoncentrować się przede wszystkim na gramatyce języka polskiego, by tym samym przygotować uczniów do egzaminu cartyfikatowego z języka. Większość uczniów ubiega się o certyfikat z języka polskiego, aby na studiach uzyskać dodatkowe kredyty. Wiąże się to z oszczędnościami i możliwością skrócenia okresu studiowania. Natomiast tym, którzy zamierzają studiować w Polsce, certyfikat z języka polskiego pozwoli na przeskoczenie roku zerowego. Więcej informacji dotyczących certyfikacji podamy naszym maturzystom w późniejszym terminie.
  • Irena Jarocińska może prowadzić lekcje tańca ludowego, w soboty, od godz.11:00-12:00 w Rising Star Dance Sport, 1935 Brookdale Road w Naperville.  Zgłoszenia prosimy składać do dyrekcji: 630 922-1751.  Aby mogła powstać klasa musimy mieć przynajmniej pięcioro chętnych dzieci.

PROSIMY O ZAPISYWANIE SIĘ NA DYŻURY SZKOLNE.  LISTA DOSTĘPNA JEST W SZKOLE PODCZAS ZAJĘĆ SZKOLNYCH.

POSZUKUJEMY KATECHETY DO KLAS 5-8.  PROSIMY O KONTAKT Z DYREKCJĄ: 630 922-1751.

JM