RSS

biuletyn 9/12/2010

12 Wrz

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

 1. Joanna Rysmanowska – dyplomowana kosmetyczka
 2. Portal wiadomości amerykańskich – Informacje USA
 3. Baltic Networks
 4. Augustyn & Associates, Ltd
 5. Math Kangaroo in USA
 6. Polish Friends of Naperville
 7. Edyta Straczyński, MD
 8. Kowalczyk Orthodontics
 9. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW:

Z początkiem września umożliwiamy naszym sponsorom ponowną reklamę na naszej stronie internetowej i w naszych cotygodniowych biuletynach. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy dziękując jednocześnie za wsparcie finansowe szkoły. Jesteśmy wszystkim dozgonnie wdzięczni. W sprawie reklamy w szkolnym biuletynie prosimy o kontakt z Joanną Miezin 630 428 9840.

DYŻURY RODZICÓW W SZKOLE:

Dziękujemy serdecznie pani Renacie Parys-Lara za pomoc przy sprzedaży podręczników w miniony piątek. Zapraszamy chętnych rodziców do pomocy w każdy piątek do końca września.

Zapraszamy również wszystkich do zapisywania się na dyżury w szkole. Listy dostępne są u dyrekcji w czasie trwania zajęć lub można wysłać zgłoszenie na adres mailowy szkoły (polskaszkolanaperville@gmail.com). Przypominamy, że każda rodzina powinna przyjść do szkoły przynajmniej raz w roku i odpracować dyżur. Zachęcamy do zapisywania się na listę, aby zarezerwować sobie wygodny termin. Wielu rodziców w ubiegłym roku szkolnym nie wypełniło tego obowiązku. Chcielibyśmy uniknąć depozytu za dyżur szkolny licząc, że wszystkie rodziny podejdą do tego problemu poważnie. Zaznaczyć chcemy, że większość szkół polskich wprowadziła depozyt (przy zapisach rodzice płacą dodatkowo $20-40), który przechodzi z roku na rok, gdy rodzice odpracowują dyżur i zostaje on zwrócony po ukończeniu przez dziecko szkoły. Rodzice, którzy nie życzą sobie lub nie mogą z braku czasu lub innego powodu wypełniać dyżuru szkolnego, płacą depozyt przy każdych zapisach (co roku), a fundusze z niego przechodzą na cele szkoły.

Pomoc przy sprzedaży podręczników traktowana będzie jak odpracowany dyżur. Zapraszamy!

Rodzice młodszych dzieci (przedszkole) dyżurujący w klasie pomagając nauczycielce również będą mieli dyżur zaliczony.

Rodzice, którzy wypełniają dyżury w klasach (przedszkole), odpowiedzialni są za dopilnowanie tego, żeby żadne dziecko, w żadnym wypadku nie opuszczało sali bez opieki. Dyżurny rodzic wychodzi z dzieckiem do toalety, pomaga tym dzieciom, które potrzebują pomocy w pracach ręcznych, pomaga nauczycielowi posprzątać po zajęciach.  Dyżurni rodzice ze zmiany sobotniej powinni posprzątać również kawiarenkę po śniadaniu.  W sali, w której odbywają się zajęcia, pozostają tylko rodzice dyżurni, gdyż obecność większej grupy rodziców zakłóca przebieg lekcji rozpraszając uwagę nauczyciela i dzieci. Drzwi sali powinny być zamknięte podczas trwania zajęć.

GDZIE  I KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

 • w sobotę zajęcia odbywają się wyłącznie dla naszych najmłodszych uczniów, przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Naperville od 9:30 do 12:30 w sali „C”.  Dzieci powinny przynieść coś do jedzenia, przerwa śniadaniowa jest zaplanowana na godzinę 11:00.  Poza tym każde dziecko powinno przynosić na zajęcia plastelinę, kredki i zakupione w szkole podręczniki dla przedszkolaków. Rodzice, którzy nie mają jeszcze podręczników dla swojego dziecka, mogą je zakupić u wychowawczyni, Teresy Czarnecki.
 • w piątek pozostali uczniowie zajęcia mają w budynku Freshman campus Neuqua Valley High School.

Lista sal, z których korzystamy w czasie piątkowych zajęć w NVHS:

Przedszkole – H 105
Zerówka – J151
kl. 1 – J152
kl. 2 – J165
kl. 3 – J163
kl. 4 – G184
kl. 5,6 – J207 (na górze)
kl. 7,8 – J208 (na górze)
kl. 9 – Liceum – J209 (na górze)
kl. 11 – Liceum – H104
PSL – J164

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM KANGURA:

Pani Maria Omelańczuk będzie gościć w naszej szkole w piątek, 24 września.  W tym dniu będą odbywać się zebrania informacyjne w klasach, będzie miała wiec okazję spotkać się z zainteresowanymi Kangurem rodzicami i odpowiedzieć na ewentualne ich pytania.  Zapraszamy do Kangura!

POLISH HISTORY MUSEUM – FUNDUSZ STYPENDIALNY – SCHOLARSCHIP FUND 2011:

informacja po polsku

info in English

SCHOLARSHIP OPPORTUNITY – HELP OUR KIDS’ COLLEGE DREAMS BECOME REALITY:

Pass this along to your high school teens.  Though only high school juniors can apply. Your 7th, 8th graders, freshmen and sophomores should take note and file the website in ‚My Favorites’ for when it comes time for them to seek scholarship monies for college.
The World Sport Chicago Scholars Program was an initiative from the 2016 Chicago bid for the Summer Olympics. It’s a renewable college scholarship that 11th grade Chicago residents can apply for.  They must be a student in a Chicago high school – public, private, parochial, or home-schooled.
I’ve requested some of the palm cards to have on hand at upcoming activities and initiative. There is also a pdf flyer of the scholarship to print and post.
Check out the website and their FaceBook page and GET THE WORD OUT!!
Thanks for doing your part to help our kids’ college dreams become reality!
Peace be with you always!
Tiffany Swann-Covington BFA, MBA
Archdiocese of Chicago
Office for Catechesis and Youth Ministry
Youth Ministry Coordinator – Vicariate VI
3525 S. Lake Park Ave.
Chicago, IL  60653-1402
Office: 312-534-8035
Fax: 312-534-3801
DLA MIŁOŚNIKÓW POEZJI:

WSPOMNIENIE…/Anna Hanejko/

Czy pamiętasz – jak kiedyś przed laty
uśmiechnięty, radosny, wesoły,
niosąc pełen tornister marzeń
szedłeś po raz pierwszy do szkoły?

A pamiętasz twarze kolegów
koleżanek ze szkolnej ławy
Wasze wspólnie spędzone chwile
Na wagary… do lasu wyprawy?

Czy pamiętasz – ileż to razy
choć nie miałeś na to ochoty
lecz wstawałeś skoro świt, rano,
gdyż czekało cię mnóstwo roboty?

A pamiętasz – jak wtedy smakował
świeży chleb przez matkę pieczony
i twarz ojca mokrą od potu,
kiedy z pola wracał zmęczony?

Czy pamiętasz – nasze zabawy
w chowanego, wojnę czy berka,
smak w ognisku pieczonych ziemniaków,
zerwanego z choinki cukierka?

A pamiętasz – jak z ciężkim sercem
opuszczałeś próg swego domu
jak żegnałeś się z ojcem i matką
ocierając łzy po kryjomu?

Chociaż stąd wyjechałeś już dawno
i zwiedziłeś być może… pół świata.
Myślę jednak, że czasem wspominasz
dom rodzinny… i tamte lata…

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 12 września, 2010 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: