biuletyn 9/19/2010

19 Wrz

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Portal wiadomości amerykańskich – Informacje USA
  2. Baltic Networks
  3. Augustyn & Associates, Ltd
  4. Math Kangaroo in USA
  5. Polish Friends of Naperville
  6. Edyta Straczyński, MD
  7. Kowalczyk Orthodontics
  8. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  9. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
  10. K. J. Video – Proffesional video services for all occasions
  11. Lombard Band – Muzyka na każdą okazję
  12. Joanna Rysmanowska – dyplomowana kosmetyczka

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW:

Z początkiem września umożliwiamy naszym sponsorom ponowną reklamę na naszej stronie internetowej i w naszych cotygodniowych biuletynach. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy dziękując jednocześnie za wsparcie finansowe szkoły. Jesteśmy wszystkim dozgonnie wdzięczni. W sprawie reklamy w szkolnym biuletynie prosimy o kontakt z Joanną Miezin 630 428 9840.

ZEBRANIE RODZICÓW:

• W najbliższy piątek każdy nauczyciel organizuje w swojej klasie na pierwszej lekcji (5:30) zebranie organizacyjne dla rodziców.
  • Zebranie w klasie przedszkolnej odbędzie się na ostatniej godzinie lekcyjnej (7:45).
  • Zebranie dla rodziców klas: 1, 7, 8 oraz 9 (1 LO) przesunięte jest na 1 października, również na pierwszej godzinie lekcyjnej (5:30).

INFORMACJE NA TEMAT OFEROWANYCH LEKCJI RELIGII I TEGOROCZNYCH SAKRAMENTÓW ŚWIĘTYCH:

• Lekcje religii oferowane są wyłącznie w klasach 1-8.
  • Religia w klasach: PSL, przedszkolu oraz wszystkich klasach licealnych nie jest oferowana.
  • Program przygotowujący do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej rozłożony jest na dwa lata (klasa 2 i 3). Do sakramentu dzieci przystępują w klasie 3.
  • Program przygotowujący do sakramentu Bierzmowania rozłożony jest również na dwa lata (klasa 7 i 8). Do tego sakramentu uczniowie przystępują w klasie 8.
  • Podręczniki do lekcji religii konieczne są w klasach przygotowujących się do sakramentów. Na pozostałych poziomach katecheta będzie zaopatrywał uczniów w potrzebne materiały.
  • Sakramenty święte uczniowie nasi otrzymują w Kościele w Lombard – Polska Misja Katolicka pw. Miłosierdzia Bożego.

Pierwsze spotkanie organizacyjne związane z przygotowaniami do I Komunii św. dzieci, odbędzie się w kościele, 25 września br. po Mszy św. o godz. 6.00pm. Więcej informacji.

POLSKA MSZA ŚWIĘTA W PLAINFIELD:

KOMUNIKAT ODNOŚNIE UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW:

• do sprzedania używane podręczniki do klas: 2, 5, 7. Informacja w szkole.

KLUB POLSKI W NAPERVILLE ORAZ SZKOŁA POLSKA HELENY MODRZEJEWSKIEJ ORGANIZUJĄ PIKNIK „POLISH DAY IN NAPERVILLE”:

Zapraszamy woluntariuszy do pracy przy pikniku. Uczniowie udzielający się społecznie zarabiają w ten sposób potrzebne godziny na studia lub do sakramentów świętych. Zapraszamy zarówno uczniów jak i rodziców. Dziękujemy. Więcej informacji podamy wkrótce.

JĘZYK OBCY CZYLI OBCY. EGZAMIN CERTYFIKATOWY W CHICAGO:

Chcielibyśmy przypomnieć, że szkoła nasza wprowadza w tym roku, w ramach 3-letniego programu licealnego, zajęcia przygotowujące uczniów do otrzymania certyfikatu z języka polskiego. Jest to wskazane dla uczniów, którzy zamierzają kontynuować naukę na studiach, gdyż wiele uczelni amerykańskich, oferujących język polski jako obcy, przeprowadza podobne do certyfikatu testy, po zaliczeniu których uczeń zwolniony jest z nauki języka obcego.  Zostają mu wiec zaliczone kredyty, za które nie musiał płacić.  Załączamy artykuł , który ukazał się w letnim wydaniu „Głosu Nauczyciela”.  Zachęcamy do lektury rodziców naszych licealistów.
JM