biuletyn 10/3/2010

03 Paźdź

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Augustyn & Associates, Ltd
  2. Math Kangaroo in USA
  3. Polish Friends of Naperville
  4. Edyta Straczyński, MD
  5. Kowalczyk Orthodontics
  6. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  7. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
  8. K. J. Video – Proffesional video services for all occasions
  9. Lombard Band – Muzyka na każdą okazję
  10. Joanna Rysmanowska – dyplomowana kosmetyczka
  11. Portal wiadomości amerykańskich – Informacje USA
  12. Baltic Networks

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW:

Z początkiem września umożliwiamy naszym sponsorom ponowną reklamę na naszej stronie internetowej i w naszych cotygodniowych biuletynach. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy dziękując jednocześnie za wsparcie finansowe szkoły. Jesteśmy wszystkim dozgonnie wdzięczni. W sprawie reklamy w szkolnym biuletynie prosimy o kontakt z Joanną Miezin 630 428 9840.

ZAJĘCIA W NAJBLIŻSZE DWA PIĄTKI ODBĘDĄ SIĘ W BUDYNKU BIBLIOTEKI:

8 października zajęcia odbędą się w bibliotece. W programie dla uczniów klas: Przedszkole, 1, 2, 3, 4, 5, 6 i PSL przewidziany jest program muzyczno-rozrywkowy Andrzeja Rojka. Cena biletów $7 (cena biletów została obniżona z uwagi na większą liczbę uczestniczących uczniów). Rozkład sal:
  • klasy licealne 9 i 11 – regularne zajęcia na pietrze (małe salki – study rooms)
  • klasa 8 i 7 – również lekcje – sala „B”
  • przedszkole i zerówka –  zajęcia w sali „C”; o godz. 6:00 przejdą na program muzyczny do sali „A”, a po programie wrócą do sali „C”
  • klasy: 1, 2, 3, 4, 5, 6, PSL 1 – sala „A” – po programie muzycznym uczniowie mają w programie oglądanie filmu religijnego
  • klasa PSL 2 – program muzyczny w sali A”, po programie przejdą na zajęcia na piętro (study room)

Informacje na temat rozkładu sal i programu zajęć w bibliotece dania 15 października podamy w następnym tygodniu.

Dziękujemy pani Monice Henley (Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC) za ufundowanie zeszytów szkolnych dla wszystkich uczniów klasy 3.

Przypominamy, że zeszyty te są potrzebne każdemu uczniowi w klasach 1-3.

Zeszyty można zakupić w szkole. Cena zeszytu $3.

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PRZYSTĘPUJĄCYCH W TYM ROKU DO SAKRAMENTÓW ŚWIĘTYCH:

Uczniowie naszej szkoły przystępują do sakramentów świętych z uczniami Szkoły Polskiej im. Świętej Faustyny Kowalskiej w Lombard. Szkoła ta działa przy Polskiej Misji Katolickiej pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard. Wszystkie zebrania organizacyjne są obowiązkowe. Prosimy obowiązku uczestniczenia w nich nie zaniedbywać.

Terminy bierzmowania i I Komunii św.:

• Uroczyste przyjęcie Pierwszej Komunii św. odbędzie się 30 kwietnia 2011 roku w dwóch grupach, o godz. 10.00am i 1.00pm.

• Sakrament bierzmowania udzielony będzie 2 kwietnia 2011 roku.

Bierzmowanie:

Spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w kościele, 16 października br. po Mszy św. o godz. 6.00pm.

Rozpoczęła się katecheza przygotowująca młodzież z VIII klas do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Osoby nie uczestniczące w katechezie w szkole polskiej, mogą uczęszczać na lekcje w kościele, które będą w niedziele o godz. 8.00 am; zapisy do końca września w zakrystii.

Wyjazd dzieci Komunijnych do Merrillville, IN:

W sobotę, 9 października, 2010 roku planowany jest wyjazd dzieci z klasy 3 i 4 (które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej oraz które w tym roku szykują się do tego sakramentu) na pielgrzymkę do Merrillville w Indianie:

Shrine of Our Lady of Czestochowa
Salvatorian Fathers Monastery
5755 Pennsylvania St.
Merrillville, IN. 46410

Planowany jest wyjazd ze szkoły w Lombard, ale rodzice z Naperville mogą jechać własnym samochodem, jeśli tylko tak sobie życzą. Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa (niezależnie od wybranego środka lokomocji) do Barbary Pańczyk 630 922 1751 nie później niż do środy (koniecznie zostawić wiadomość). Opłata za przejazd i lunch wynosi $20 od osoby, za lunch tylko $5. Plan pielgrzymki:

• 8:30 – zbiórka w Lombard pod ATHS
  • 9:00 – wyjazd autokarów
  • 11:00 – przyjazd na miejsce, możliwość spowiedzi
  • 11:30-12:30 – msza święta
  • 12:30 – oglądanie panoramy 1000-lecia Chrześcijaństwa Polski
  • 1:00 – lunch
  • czas na zwiedzanie kościoła oraz zakupy w sklepie z pamiątkami i dewocjonaliami
  • 2:30 – wyjazd autokarów
  • 4:00 – powrót do Lombard
OGŁOSZENIA:

• Babcia 6 miesięcznego wnuczka, która właśnie przyjechała z Polski, zaopiekuje się od poniedziałku do piątku dzieckiem/dziećmi w swoim domu w Naperville niedaleko szkoły (75th/59th). Po więcej informacji prosimy o kontakt z Jolą 773-447 9676.
  • Prosimy zapisywać się na dyżury szkolne. Lista jest dostępna w szkole. Dziękujemy. Prosimy o sprawdzenie dostępnych terminów w dziale Dyżury.
JM