biuletyn 2/20/2011

20 Lu

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Kowalczyk Orthodontics
  2. Krystyna Hazlett – Certified Fitter – Krawcowa
  3. BP Fabric of American Found – dziękujemy pani Monice Kujawie
  4. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  5. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
  6. K. J. Video – Proffesional video services for all occasions
  7. Lombard Band – Muzyka na każdą okazję
  8. Joanna Rysmanowska – dyplomowana kosmetyczka
  9. Shining Stars – przedszkole
  10. Polished
  11. Portal wiadomości amerykańskich – Informacje USA
  12. Baltic Networks
  13. Wojciech Dubis
  14. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli
  15. Augustyn & Associates, Ltd
  16. Jarek Spychalski – Polski Elvis Presley
  17. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  18. Math Kangaroo in USA
  19. Polish Friends of Naperville
  20. Edyta Straczyński, MD

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

WSPOMNIENIA ZE STUDNIÓWKI – ARTYKUŁ OPUBLIKOWANY NA PORTALU WIADOMOŚCI AMERYKAŃSKICH – INFORMACJE USA – A NAPISANY PRZEZ NAUCZYCIELKĘ NASZEJ SZKOŁY, BARBARĘ WOSKOWSKI. NA ZDJĘCIU MATURZYŚCI Z NASZEJ SZKOŁY W TOWARZYSTWIE WYCHOWAWCY ELŻBIETY KOPCZYŃSKIEJ-URBANIAK:

Studniówka w Chicago. Uczniowie polonijnych szkół rozpoczęli odliczanie do matury.

Od lewej: Ala, Oskar, Kinga, Alan, a w tle wychowawczyni Elżbieta Urbaniak

Spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem:

26 lutego o godz. 7.00pm odbędzie się spotkanie z rodzicami i świadkami kandydatów do bierzmowania. Dostępne są także informacje o egzaminie końcowym oraz o próbach przed bierzmowaniem.

• Spotkanie dla rodziców i świadków kandydatów do bierzmowania odbędzie się 26 lutego o godz. 7.00pm w kościele.
  • Egzamin z treści o bierzmowaniu wraz z końcowym sprawdzeniem indeksów odbędzie się w Centrum Pastoralny odbędzie się o godz. 7.00pm:

– 1 marca (wtorek): klasy z piątku (ze szkoły im. św. Faustyny w Lombard);
– 2 marca (środa): klasy z soboty (ze szkoły im. św. Faustyny w Lombard)
– 3 marca (czwartek): grupa niedzielna, Szkoły z: Schaumburga, Itasca, Naperville.

• Próby przed bierzmowaniem odbędą się w kościele 28 i 31 marca o godz. 7.30pm.
  • Spowiedź przed bierzmowaniem zaplanowana jest na 31 marca od godz. 6.00pm oraz na 1 kwietnia od godz. 5.00pm.
  • Sakrament bierzmowania udzielony będzie w naszej wspólnocie 2 kwietnia 2011 roku o godz. 12.00pm przez abpa Józefa Michalika, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Informacja dla uczniów, którzy w tym roku będą obchodzić pierwszą rocznicę sakramentu Pierwszej Komunii Świętej:

Rodzice proszeni są o zakupienie we własnym zakresie Pisma Świętego, którego zdjęcie zamieszczamy obok. Wydanie to można znaleźć w księgarni „Źródło” w Chicago, lub w sklepiku kościelnym w Lombard. Pisma Święte powinny być złożone w Kościele w Lombard nie później niż do końca marca 2011 z załączoną karteczką do kogo ono należy (prosimy nie podpisywać Pisma, a jedynie załączyć karteczkę). Do każdego Pisma zrobiony będzie wpis z dedykacją. Pisma Święte będą uroczyście wręczone dzieciom obchodzącym pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii Świętej po mszy Świętej 8 maja o godzinie 11:00. Dzieci proszone są o założenie na tę okoliczność alb komunijnych lub eleganckich strojów biało-czarnych (dziewczynki mogą być w czarnych spodniach). Każdy uczeń jest proszony o złożenie ofiary ołtarza w wysokości $10 na zakupienie darów.

ZAPROSZENIE DLA WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW PIĘKNEJ MUZYKI:

• CO? – Opole, National Philharmonic Orchestra of Poland
  • GDZIE? – Wheaton College Artist Series
  • KIEDY? – sobota 26 lutego, 2011 o 8pm
  • Bilety dostępne pod telefonem: 630-752-5010 lub na stronie: artistseries.org
  • Flyer
  • PROGRAM KONCERTU
    W. A. Mozart: Overture to “Die Zauberflote”  [“Magic Flute”]
    Fr. Chopin:  Piano Concerto No.1  op. 11
    L. van Beethoven:  Symphony   No. 3 in E-flat major, Op. 55

PROPOZYCJA WAKACYJNA:

Jeżeli masz dziecko w wieku 7-14 lat i chciałbyś, aby spędziło ono ciekawie wakacje, to zapisz je na kolonie letnie w obozie młodzieżowym PNA w Yorkville, organizowanym przez polonijne szkoły oraz Związek Narodowy Polski.

W programie: mini kursy (tańca, fotograficzny, astronomiczny), zajęcia rysunkowe, kino, ognisko, dyskoteka. Chętni nauczą się łucznictwa oraz strzelectwa. Oprócz tego codzienne gry i zabawy na świeżym powietrzu, rozgrywki piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Poprawa sportowej kondycji każdego uczestnika zapewniona. Do dyspozycji basen, ale w planie jest również wyjazd do parku wodnego. Opiekunowie sprawią, że będzie to czas naprawdę kreatywnie spędzony.

Cena jednego tygodnia wynosi: $325 za pierwsze dziecko, $300 za drugie dziecko (dla członków PNA zniżka $25 za każde dziecko)

Terminy kolonii:

• 11 lipca – 16 lipca
  • 17 lipca – 23 lipca
  • 24 lipca – 30 lipca
  • 31 lipca – 6 sierpnia
  • 7 sierpnia – 13 sierpnia

Chętni proszeni są o kontakt pod numerami telefonów: 708 925 6917 lub 630 553 7800

Dokładniejsze informacje od adresem: pnayouthcamp.com

Open house dla zainteresowanych w Yorkville 10 kwietnia w godzinach 1-3pm.

OGŁOSZENIE:

Mama 2 maluchów zaopiekuje się dziećmi w swoim domu w Naperville
– od poniedziałku do piątku, w godzinach 6am-6pm
– z wyżywieniem
– ogrodzony ogródek z huśtawkami
– mówimy tylko po polsku
– zapraszamy na cały tydzień, na godziny lub okazyjnie
– niedaleko polskiej szkoły
– tel. 630-287-0308