biuletyn 2/27/2011

27 Lu

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Krystyna Hazlett – Certified Fitter – Krawcowa
  2. BP Fabric of American Found – dziękujemy pani Monice Kujawie
  3. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
  4. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
  5. K. J. Video – Proffesional video services for all occasions
  6. Lombard Band – Muzyka na każdą okazję
  7. Joanna Rysmanowska – dyplomowana kosmetyczka
  8. Shining Stars – przedszkole
  9. Polished
  10. Portal wiadomości amerykańskich – Informacje USA
  11. Baltic Networks
  12. Wojciech Dubis
  13. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli
  14. Augustyn & Associates, Ltd
  15. Jarek Spychalski – Polski Elvis Presley
  16. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
  17. Math Kangaroo in USA
  18. Polish Friends of Naperville
  19. Edyta Straczyński, MD
  20. Kowalczyk Orthodontics

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

EGZAMIN Z TREŚCI O BIERZMOWANIU JUŻ W TYM TYGODNIU:

Egzamin z treści o bierzmowaniu wraz z końcowym sprawdzeniem indexów odbędzie się w Centrum Pastoralny odbędzie się o godz. 7.00pm:
– 1 marca (wtorek): klasy z piątku (ze szkoły im. św. Faustyny w Lombard); klasa A – godz. 7.00pm; klasa B – godz. 7.30pm
– 2 marca (środa): klasy z soboty (ze szkoły im. św. Faustyny w Lombard); klasa A – godz. 7.00pm; klasa B – godz. 7.30pm; klasa C – godz. 7.45pm
– 3 marca (czwartek): grupa niedzielna, Szkoły z: Schaumburga, Itasca, Naperville; klasa z Schamburg – godz. 7.00pm; klasa z Itasca – godz. 7.20pm; klasa z Naperville – godz. 7.40pm; klasa z niedzieli – godz. 8.00pm
Materiały do nauki na egzamin zostały wręczone na spotkaniach formacyjnych w lutym; są również dostępne do ściągnięcia pod linkiem: Pytania i odpowiedzi.

Na egzamin prosimy koniecznie wziąć index.
Przed egzaminem robione będą grupowe zdjęcia do biuletynu na bierzmowanie; proszę o odpowiedni strój (nie koniecznie galowy).

ZDJĘCIA ZE STUDNIÓWKI 2011:

Zespół Wici

Maturzyści ze Szkoły Heleny Modrzejewskiej w Naperville z wychowawczynią

Szkoła Heleny Modrzejewskiej

Prezentacja Szkoły Heleny Modrzejewskiej

Portrety patronów szkolnych

100 dni do matury - przejście prze tradycyjną "setkę"

GŁOSUJMY NA BURMISTRZA PRADEL’A:

Burmistrz George Pradel z lokalną Polonią na spotkaniu Found Raiser w Traverso's 2/23/2011

„I love Naperville and its people! I am proud to represent it.”

„I am running for mayor again because I believe I make a difference in Naperville. I love Naperville and I am proud to represent it. As mayor I am a member of City Council, and currently, like the other eight members of Council, I represent all of the people of Naperville. The difference is, as mayor, I also serve as an ambassador of Naperville. I support the Naperville community, listening to the people and doing what I can to keep Naperville a great place for them to live, raise their families and run their businesses.”

– Mayor A. George Pradel

Glosowanie już 5 kwietnia. Więcej informacji dotyczących wyborów na stronie burmistrza.

INTERNATIONAL CHILDREN’S DAY – NIEDZIELA, 17 KWIETNIA

PROPOZYCJA WAKACYJNA:

Jeżeli masz dziecko w wieku 7-14 lat i chciałbyś, aby spędziło ono ciekawie wakacje, to zapisz je na kolonie letnie w obozie młodzieżowym PNA w Yorkville, organizowanym przez polonijne szkoły oraz Związek Narodowy Polski.

W programie: mini kursy (tańca, fotograficzny, astronomiczny), zajęcia rysunkowe, kino, ognisko, dyskoteka. Chętni nauczą się łucznictwa oraz strzelectwa. Oprócz tego codzienne gry i zabawy na świeżym powietrzu, rozgrywki piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Poprawa sportowej kondycji każdego uczestnika zapewniona. Do dyspozycji basen, ale w planie jest również wyjazd do parku wodnego. Opiekunowie sprawią, że będzie to czas naprawdę kreatywnie spędzony.

Cena jednego tygodnia wynosi: $325 za pierwsze dziecko, $300 za drugie dziecko (dla członków PNA zniżka $25 za każde dziecko)

Terminy kolonii:

• 11 lipca – 16 lipca
  • 17 lipca – 23 lipca
  • 24 lipca – 30 lipca
  • 31 lipca – 6 sierpnia
  • 7 sierpnia – 13 sierpnia

Chętni proszeni są o kontakt pod numerami telefonów: 708 925 6917 lub 630 553 7800

Dokładniejsze informacje od adresem: pnayouthcamp.com

Open house dla zainteresowanych w Yorkville 10 kwietnia w godzinach 1-3pm.

PROPOZYCJA POZALEKCYJNYCH ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH:

Wychodzimy z propozycją utworzenia kółka plastycznego. Zajęcia te odbywałyby się w soboty w bibliotece w godzinach do ustalenia, np. 10:00 do 12:00. Na zajęciach uczniowie uzdolnieni plastycznie, lub chcący rozwijać się plastycznie, wykonywaliby wiele różnych prac i projektów plastycznych. Tematyka zajęć dotyczyłaby  polskich tradycji oraz polskich świat kościelnych i państwowych. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z dyrekcją. Klasa będzie mogła powstać jeśli zgłosi się przynajmniej 6 uczniów.

OGŁOSZENIE:

Mama 2 maluchów zaopiekuje się dziećmi w swoim domu w Naperville
– od poniedziałku do piątku, w godzinach 6am-6pm
– z wyżywieniem
– ogrodzony ogródek z huśtawkami
– mówimy tylko po polsku
– zapraszamy na cały tydzień, na godziny lub okazyjnie
– niedaleko polskiej szkoły
– tel. 630-287-0308