biuletyn 3/18/2011

18 Mar

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

1. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
  19. BP Fabric of American Found – dziękujemy pani Monice Kujawie
  20. PLUS ELECTRIC, INC. – Electrical Contractor
  21. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

ZAJĘCIA PIĄTKOWE 25 MARCA ODBĘDĄ SIĘ – WYJĄTKOWO  I PO RAZ JUŻ OSTATNI W TYM ROKU SZKOLNYM – W BIBLIOTECE

ODRABIAMY ODWOŁANE – Z PRZYCZYN OD NASZEJ SZKOŁY NIEZALEŻNYCH – ZAJĘCIA Z DNIA 4 LUTEGO 2011

KOMUNIKATY DLA DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH:

1.  Grupa II, czyli grupa z naszej szkoły przystąpi do I Komunii, pół godziny później, czyli o godz. 1:30.

2.  Pierwsze spotkanie dla grupy II odbędzie się w przyszłą środę, 23 marca o godz. 7:30, na górze w salce. Można będzie umówić się z fotografem na sesję zdjęciową w Lombard (High School) przed ceremonia.

3.  Po ceremonii, w kościele również będą robione zdjęcia (klasa za klasa, szkoła za szkołą).

4.  Próbna spowiedź dla dzieci odbędzie się w poniedziałek, 4 kwietnia w Centrum Pastoralnym o godz. 5:30.

5.  W tym samym dniu obecna będzie krawcowa. Rodzice, którzy zakupili używane alby będą mogli skonsultować się z nią w sprawie zakupu dodatkowych, brakujących rzeczy (torebki, paski, krzyżyki itd.)

KONKURS LITERACKO-PLASTYCZNY „TATO”:

• Ogłoszony przez Polskie Radio 910 AM WRKL i portal www.DobraPolskaSzkola.com
  • Konkurs jest skierowany jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.  Jego celem jest podkreślenie i zwrócenie uwagi, szczególnie najmłodszych, jak niezwykłą rolę w ich życiu odgrywa tato.
  • więcej informacji

KONKURS „BYĆ POLAKIEM”:

• Organizowany przez Fundację „Świat na Tak”, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Europejską Unię Wspólnot Polonijnych, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
  • Celem konkursu jest podtrzymanie tożsamości, postaw patriotycznych i społecznych młodych Polaków mieszkających poza granicami kraju oraz uhonorowanie osób zasłużonych dla podtrzymywania polskiej oświaty i kultury
  • W konkursie  „Być Polakiem”- nagrodą główną jest wyjazd do Zakopanego na 10 dni ( opłacony przelot w obie strony), również inne nagrody niezmiernie prestiżowe
  • Regulamin konkursu
  • Kalendarz przebiegu konkursu

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO:

* gdzie: Eola Community Center, 555 South Eola Road, Aurora, IL 60504

* kiedy: 26 marca o 3 po południu

* JEST JESZCZE SPORO MIEJSC

* Wszelkie informacje o turnieju i formularz rejestracyjny są zamieszczone na stronie internetowej Fox Valley Table Tennis Club

* Udział w turnieju kosztuje $20 (dorośli) i $15 (młodzież) co gwarantuje 5 meczy w systemie każdy z każdy

PROPOZYCJA POZALEKCYJNYCH ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH:

Wychodzimy z propozycją utworzenia kółka plastycznego. Zajęcia te odbywałyby się w soboty w bibliotece w godzinach do ustalenia, np. 10:00 do 12:00. Na zajęciach uczniowie uzdolnieni plastycznie, lub chcący rozwijać się plastycznie, wykonywaliby wiele różnych prac i projektów plastycznych. Tematyka zajęć dotyczyłaby  polskich tradycji oraz polskich świat kościelnych i państwowych. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z dyrekcją. Klasa będzie mogła powstać jeśli zgłosi się przynajmniej 6 uczniów.

JM