RSS

biuletyn 4/29/2011

29 Kwi

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

 1. Shining Stars – przedszkole
 2. Polished
 3. Portal wiadomości amerykańskich – Informacje USA
 4. Baltic Networks
 5. Wojciech Dubis
 6. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli
 7. Augustyn & Associates, Ltd
 8. Jarek Spychalski – Polski Elvis Presley
 9. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
 10. Math Kangaroo in USA
 11. Polish Friends of Naperville
 12. Edyta Straczyński, MD
 13. Kowalczyk Orthodontics
 14. Krystyna Hazlett – Certified Fitter – Krawcowa
 15. BP Fabric of American Found – dziękujemy pani Monice Kujawie
 16. PLUS ELECTRIC, INC. – Electrical Contractor
 17. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
 18. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 19. K. J. Video – Proffesional video services for all occasions
 20. Lombard Band – Muzyka na każdą okazję
 21. Anna’s Calligraphy
 22. Joanna Rysmanowska – dyplomowana kosmetyczka

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

KOŃCZY SIĘ JUŻ ROK SZKOLNY 2010/2011:

Dzisiaj, w piątek 29 kwietnia odbędą się ostatnie już zajęcia w naszej szkole.

Za tydzień, w piątek 6 maja zajęć już nie będzie. Zapraszamy jednak wszystkich gorąco na Paradę 3-majowa w sobotę 7 maja (więcej informacji poniżej).

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w Forum Room w piątek, 13 maja o godzinie 7:oo wieczorem. Tego dnia odbędzie się wcześniej matura z języka polskiego (godzina 5:30).

Z uwagi na wysokie koszta związane z opłatami za wynajem budynku szkolnego, wcześniejsze zmiany wprowadzone w kalendarzu szkolnym dotyczące przedłużenia roku szkolnego zostają anulowane. Powracamy wiec do pierwotnego planu, według którego zakończenie roku odbędzie się 13 maja. Wszelkie pytania prosimy kierować do Barbary Pańczyk.

Roczny program nauczania w naszej szkole obejmował 120 godzin lekcyjnych, czyli 30 piątków (łącznie z zakończeniem roku szkolnego).

PARADA 3-MAJA W CHICAGO W TYM ROKU PLANOWANA JEST NA SOBOTĘ 7 MAJA:

Komitet Parady obchodów Konstytucji 3-cio Majowej przy Związku Klubów Polskich serdecznie zaprasza Polonijne organizacje, szkoły, parafie oraz biznesy do wzięcia udziału w tegorocznej paradzie. Polonijna Parada Polskiej Konstytucji 3-cio Majowej to wspólna manifestacja jedyności i siły Polonii wszystkich pokoleń. Biorąc udział w największej na świecie poza granicami Polski paradzie, potwierdzamy naszą tożsamość oraz mamy możliwość pokazania Kim jesteśmy i które wartości oraz tradycje najbardziej pielęgnujemy. Tegoroczna parada odbędzie się w Sobotę, 7-go Maja, 2011 o godz.11:30 AM na ulicy Columbus Drive. Przewidujemy że, jak corocznie, Parada będzie transmitowana przez amerykańskie lokalne stacje telewizyjne oraz będzie pokazana na polskich stacjach TV.

Powyższy tekst pochodzi z portalu: http://www.imprezy.poland.us

Tegoroczna parada będzie już 120-tą  paradą polskiej Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago. Odbywa się ona tradycyjnie ku czci i pamięci historycznego dokumentu, pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Szkoła nasza, już po raz trzeci, będzie mogła pokazać się na paradzie. Wyjazd tegoroczny zaplanowany jest ponownie kolejką metry, co powinno ułatwić wszystkim komunikację i dać chętnym do spędzenia więcej czasu w Śródmieściu Chicago, więcej swobody i niezależności. Do grupy naszej znów dołączy grupa Polish Friends of Naperville. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej wyjątkowej uroczystości. Pokażmy się jako prężna grupa z Naperville. Jeśli pogoda dopisze planujemy zrobienie nowego grupowego zdjęcia pod Fontanną Buckingham na naszą stronę szkolną. Więcej informacji odnośnie godziny wyjazdu i numeru, który zostanie nam przydzielony, podamy już wkrótce. Szykujmy już dzisiaj chorągiewki, koszulki, czapeczki i dobre humory.

RODZICE ZALEGAJĄCY Z OPŁATAMI ZA SZKOLĘ:

Aby uniknąć wstrzymania świadectwa ukończenia klasy prosimy  o niezwłoczne uiszczenie zaległych opłat za rok szkolny 2010/2011. Jest już koniec roku, a jeszcze wiele rodzin nie zapłaciło czesnego. Od przyszłego roku szkolnego zmuszeni będziemy doliczać odsetki karne.

TRWAJĄ ZAPISY NA ROK SZKOLNY 2011/2012:

Prosimy o wypełnianie kart rejestracyjnych (dostępnych na naszej stronie w dziale Dokumenty), gdyż zapisy uczniów powracających trwają do końca roku szkolnego, a wznowione będą dopiero z początkiem roku szkolnego. Rodzice powracających uczniów zapisujący dzieci dopiero we wrześniu będą mieli doliczoną  dodatkową opłatę za późną rejestrację. Aby uniknąć tej opłaty zachęcamy do dokonania rejestracji w najbliższym czasie. Dziękujemy.

W tym roku, przy zapisie ucznia do szkoły obowiązuje dodatkowa oplata za dyżur. Oplata ta wynosi w tym roku symbolicznie $10 i może w przyszłości ulec zmianie. Jest to forma depozytu, który będzie przelewany na koncie ucznie z roku na rok pod warunkiem, że rodzic wypełni dyżur w szkole przynajmniej raz w roku szkolnym. Rodzinom, które z jakiegoś powodu nie będą mogły lub nie będą chciały wypełnić dyżuru w szkole, depozyt ten przepadnie i będą proszone o ponowne jego zapłacenie przy kolejnej rejestracji ucznia.

UROCZYSTE KONCERTY Z OKAZJI BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II:

Po szczegółowe informacje dotyczące zakupu biletów odsyłamy na stronę Paderewski Symphony Orchetra.

JM

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 29 kwietnia, 2011 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: