RSS

biuletyn 5/15/2011

15 Maj

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

NASI SPONSORZY:

 1. Portal wiadomości amerykańskich – Informacje USA
 2. Baltic Networks
 3. Wojciech Dubis
 4. superkid.pl – przewodnik dla rodziców i nauczycieli
 5. Augustyn & Associates, Ltd
 6. Jarek Spychalski – Polski Elvis Presley
 7. Jolanta Kołacz Realtor/Associate
 8. Math Kangaroo in USA
 9. Polish Friends of Naperville
 10. Edyta Straczyński, MD
 11. Kowalczyk Orthodontics
 12. Krystyna Hazlett – Certified Fitter – Krawcowa
 13. BP Fabric of American Found – dziękujemy pani Monice Kujawie
 14. PLUS ELECTRIC, INC. – Electrical Contractor
 15. Dr. Carl E. Henley, DDS and Associates, PC
 16. Beata Nitecki – Farmers Insurance Group
 17. K. J. Video – Proffesional video services for all occasions
 18. Lombard Band – Muzyka na każdą okazję
 19. Anna’s Calligraphy
 20. Joanna Rysmanowska – dyplomowana kosmetyczka
 21. Shining Stars – przedszkole
 22. Polished

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO I ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO:

Nasi pierwsi maturzyści z dyrektorem szkoły, Barbarą Pańczyk (od lewej) i wychowawcą, Elżbietą Kopczyńską-Urbaniak (od prawej)

"Juz za rok matura", ale nie dla Oskara, Ali, Kingi i Alana, którym egzamin maturalny z języka polskiego wypadł rewelacyjnie, a tym samym zakończył ich edukacje w polskiej szkole. Gratulujemy sukcesu i życzymy im powodzenia na przyszłość.

Dziękujemy wszystkim paniom, które przygotowały naszych uczniów do matury. Z Barbarą Pańczyk (od lewej) Barbara Woskowski i Elżbieta Kopczyńska-Urbaniak (z tylu), Danuta Swobodnik i Renata Kądziołka (na pierwszym planie)

Szczęśliwi absolwenci ze swoimi nauczycielkami i dyrektorem szkoły

Pierwsi absolwenci Polskiej Szkoły in Heleny Modrzejewskiej w Naperville. Gratulujemy.

WARUNKI REJESTRACJI NA ROK SZKOLNY 2011/2012:

Termin rejestracji mija 30 czerwca 2011. Po tym terminie do opłaty za szkołę dodana będzie tzw. opłata za późną rejestrację w wysokości $20 od każdego dziecka. Aby uniknąć tej opłaty zachęcamy do jak najszybszego zarejestrowania dzieci. Wprowadzamy tę zmianę w celu uniknięcia problemów, z którymi borykamy się każdego roku (do końca nie wiemy, które klasy zostaną utworzone, ile wynająć sal, ilu zatrudnić nauczycieli, ile podręczników zamówić, itd.)

Przy rejestracji należy uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości $100 od każdego dziecka. Jest to opłata bezzwrotna po 30 września 2011. Do tego terminu można zgłaszać się po zwrot opłaty rejestracyjnej w przypadku rezygnacji z nauki w naszej szkole. Po 30 września opłata ta nie będzie zwracana. Prosimy o podjecie decyzji o rezygnacji z nauki w terminie.

Termin opłaty za szkołę (całość czesnego) mija 31 grudnia 2011. Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $2o. Prosimy o uiszczanie opłat za szkołę w terminie aby uniknąć niepotrzebnych dodatkowych opłat. Ponadto, dzieci, których rodzice nie zapłacą naleznej sumy do końca roku, nie będą mogły otrzymać świadectwa.

Rodziny w trudnej sytuacji finansowej, które nie mogą dokonać całości opłat w terminie, w celu uniknięcia kary za zwłokę powinny zwrócić się z prośbą o przedłużenie terminu spłaty do dyrekcji nie później jak do 30 listopada. Rozumiemy, że niektóre rodziny mogą mieć problemy finansowe i chcielibyśmy tym rodzinom pomóc rozłożyć spłatę na raty.

Rodziny, które w roku szkolnym 2010/2011 nie uregulowały należnych opłat za szkołę będą mogły zarejestrować dziecko na przyszły rok tylko pod warunkiem, że spłacą resztę długu oraz zapłacą całość czesnego za rok 2011/2012 jedynie w formie gotówki lub money order.

Szkoła nasza utrzymuje się jedynie z opłat za szkołę. Nie mamy dotacji ze stanu czy ambasady. Nie mamy więc dodatkowych źródeł. Jeśli Państwo nie płacicie w terminie, nie szkoła nie ma pieniędzy na opłatę za wynajem budynku ani wypłatę dla nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji ekonomicznej, dlatego nie podnosimy czesnego i dajemy tym rodzinom, które nie są w stanie uiścić opłaty w terminie do końca roku kalendarzowego, możliwość rozłożenia należnej opłaty na raty.

Wprowadzamy również w tym roku depozyt za dyżur w wysokości $10. Każda rodzina rejestrująca w tym roku dziecko do naszej szkoły zapłaci ww. depozyt. Rodziny, które odpracują jeden dyżur w ciągu całego roku szkolnego nie będą musiały płacić kolejnego depozytu w czasie rejestracji na kolejny rok szkolny. Depozyt ten będzie przechodził z roku na rok, pod warunkiem, że co roku rodzina zadeklaruje się odpracować dyżur w szkole. Dyżur jest konieczny ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów. Można również zgłosić się do pomocy przy sprzedaży podręczników na początku roku i w ten sposób odpracować dyżur.

Rejestracji można dokonywać listownie w ciągu wakacji. Należy wydrukować kartę rejestracyjną dostępną na stronie szkolnej w dziele Dokumenty, wypełnić, załączyć opłatę rejestracyjną ($100) oraz opłatę za późną rejestrację ($20) (dotyczy tylko uczniów powracających i rejestrujących się po 30 czerwca) oraz wysłać pod adres zamieszczony na dole karty rejestracyjnej.

DODATKOWE KLASY SOBOTNIE:

W roku szkolnym 2011/2012 otwieramy dwie klasy sobotnie w bibliotece (59/95):

 • Zerówka w godzinach 9:30-12:30
 • Przedszkole w godzinach 9:30-12:30 lub 1:00-3:00 (w zależności od zainteresowania) – Przy wypełnianiu aplikacji prosimy zaznaczyć, która zmiana (R-rano, P-po południu)

PODRĘCZNIKI UŻYWANE – ZAPRASZAMY WSZYSTKICH JUŻ WKRÓTCE DO BARDZO OPŁACALNEJ I BARDZO EKOLOGICZNEJ AKCJI – WYMIANY PODRĘCZNIKÓW NA STRONIE SZKOLNEJ:

Już w czerwcu grono pedagogiczne z dyrekcją na wspólnym zebraniu ustalą listę podręczników, z których szkoła nasza będzie korzystała w roku szkolnym 2011/2012. Są pewne propozycje zmiany podręczników. Po zebraniu podamy gotową listę i ogłosimy akcję sprzedaży i kupna używanych podręczników na stronie szkolnej. Jest wiele rodzin, które nie stać na zakup drogich, nowych podręczników i zainteresowane są podręcznikami tańszymi, używanymi. Są też tacy, którzy nie chcą starych podręczników, ale może będą zainteresowani pozbyciem się tych niepotrzebnych (zaznaczamy, że ćwiczenia każdy uczeń musi mieć nowe). Stworzyliśmy w tym celu dział sprzedaży podręczników używanych. Wystarczy ogłosić się na naszej stronie i czekać na ofertę. Zapraszamy gorąco wszystkich. Więcej informacji już wkrótce. Dziękujemy.

SPOTKANIE ORIENTACYJNE DLA RODZICÓW JUŻ W SIERPNIU:

Termin i miejsce spotkania podamy na wakacjach.

OGŁOSZENIE:

Osoba, która ma do przekazania laptop na potrzeby szkoły proszona jest o kontakt z Barbarą Pańczyk 630-922-1751

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 15 Maj, 2011 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: