RSS

biuletyn 8/7/2011

07 Sier

WARUNKI REJESTRACJI NA ROK SZKOLNY 2011/2012:

Termin rejestracji minął 30 czerwca 2011. Po tym terminie do opłaty za szkołę dodana będzie tzw. opłata za późną rejestrację w wysokości $20 od każdego dziecka. Wprowadzamy tę zmianę w celu uniknięcia problemów, z którymi borykamy się każdego roku (do końca nie wiemy, które klasy zostaną utworzone, ile wynająć sal, ilu zatrudnić nauczycieli, ile podręczników zamówić, itd.)

Przy rejestracji należy uiścić opłatę rejestracyjną w wysokości $100 od każdego dziecka. Jest to opłata bezzwrotna po 30 września 2011. Do tego terminu można zgłaszać się po zwrot opłaty rejestracyjnej w przypadku rezygnacji z nauki w naszej szkole. Po 30 września opłata ta nie będzie zwracana. Prosimy o podjecie decyzji o rezygnacji z nauki w terminie.

Termin opłaty za szkołę (całość czesnego) mija 31 grudnia 2011. Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $2o. Prosimy o uiszczanie opłat za szkołę w terminie aby uniknąć niepotrzebnych dodatkowych opłat. Ponadto, dzieci, których rodzice nie zapłacą naleznej sumy do końca roku, nie będą mogły otrzymać świadectwa.

Rodziny w trudnej sytuacji finansowej, które nie mogą dokonać całości opłat w terminie, w celu uniknięcia kary za zwłokę powinny zwrócić się z prośbą o przedłużenie terminu spłaty do dyrekcji nie później jak do 30 listopada. Rozumiemy, że niektóre rodziny mogą mieć problemy finansowe i chcielibyśmy tym rodzinom pomóc rozłożyć spłatę na raty.

Rodziny, które w roku szkolnym 2010/2011 nie uregulowały należnych opłat za szkołę będą mogły zarejestrować dziecko na przyszły rok tylko pod warunkiem, że spłacą resztę długu oraz zapłacą całość czesnego za rok 2011/2012 jedynie w formie gotówki lub money order.

Szkoła nasza utrzymuje się jedynie z opłat za szkołę. Nie mamy dotacji ze stanu czy ambasady. Nie mamy więc dodatkowych źródeł. Jeśli Państwo nie płacicie w terminie, szkoła nie ma pieniędzy na opłatę za wynajem budynku ani wypłatę dla nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji ekonomicznej, dlatego nie podnosimy czesnego i dajemy tym rodzinom, które nie są w stanie uiścić opłaty w terminie do końca roku kalendarzowego, możliwość rozłożenia należnej opłaty na raty.

Wprowadzamy również w tym roku depozyt za dyżur w wysokości $10. Każda rodzina rejestrująca w tym roku dziecko do naszej szkoły zapłaci ww. depozyt. Rodziny, które odpracują jeden dyżur w ciągu całego roku szkolnego nie będą musiały płacić kolejnego depozytu w czasie rejestracji na kolejny rok szkolny. Depozyt ten będzie przechodził z roku na rok, pod warunkiem, że co roku rodzina zadeklaruje się odpracować dyżur w szkole. Dyżur jest konieczny ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów. Można również zgłosić się do pomocy przy sprzedaży podręczników na początku roku i w ten sposób odpracować dyżur.

Rejestracji można dokonywać listownie w ciągu wakacji. Należy wydrukować kartę rejestracyjną dostępną na stronie szkolnej w dziele Dokumenty, wypełnić, załączyć opłatę rejestracyjną ($100) oraz opłatę za późną rejestrację ($20) (dotyczy tylko uczniów powracających i rejestrujących się po 30 czerwca) oraz wysłać pod adres zamieszczony na dole karty rejestracyjnej.

PODRĘCZNIKI UŻYWANE – ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO BARDZO OPŁACALNEJ I BARDZO EKOLOGICZNEJ AKCJI – WYMIANY PODRĘCZNIKÓW NA STRONIE SZKOLNEJ

Więcej informacji w dziale „Podręczniki używane”

Podajemy listę potrzebnych podręczników. Pozycje zaznaczone na CZERWONO nie mogą być odsprzedane młodszemu uczniowi, gdyż są w formie ćwiczeń i są już wypełnione. Podręczniki zaznaczone na ZIELONO można wystawiać na sprzedaż na naszej stronie.  Obok każdej pozycji umieszczona jest cena nowej książki/ćwiczeń. Mamy nadzieję, że będzie to pomocne w wycenie używanych podręczników. Zapraszamy. Oto lista.

ZEBRANIE RODZICÓW Z NAUCZYCIELAMI, ZAPISY DO SZKOŁY I SPRZEDAŻ PODRĘCZNIKÓW:

Zebranie rodziców z nauczycielami, zapisy do szkoły na rok szkolny 2011/2012 i sprzedaż podręczników odbędą się w piątek, 26 sierpnia o godzinie 6:00-8:30PM w Bibliotece Publicznej w sali A. Zapraszamy.

Potrzebni są rodzice do pomocy przy sprzedaży podręczników. Pomoc przy sprzedaży podręczników będzie traktowana jako odpracowany dyżur. Chętnych prosimy o kontakt z Barbarą  Pańczyk. 

JUŻ WKRÓTCE KOLEJNY PIKNIK JESIENNY ORGANIZOWANY PRZEZ SZKOŁĘ I KLUB POLSKI.

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT PODAMY JUŻ WKRÓTCE.

WAŻNA WIADOMOŚĆ DOTYCZĄCA ROZKŁADU ZAJĘĆ ZMIANY SOBOTNIEJ:

  • ZERÓWKA – 9:30 – 12:30 – SALA C
  • PRZEDSZKOLE – 12:30-3:30 – SALA C

JM


 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 7 sierpnia, 2011 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: