biuletyn 9/18/2011

18 Wrz

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w pierwszym wrześniowym biuletynie.

1. Garden Fresh Market
  2. Polskojęzyczne domowe przedszkole w Naperville
  3. Forever Living Products

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

Z uwagi na niesprzyjającą pogodę, piknik został odwołany. Piknik szkolny odbędzie się więc w pierwszą niedzielę października, jeśli tylko pogoda na to pozwoli.

PRZYPOMNIENIE: ZAJĘCIA W BIBLIOTECE – 23 WRZEŚNIA 2011:

W piątek, 23 września zajęcia odbędą się w bibliotece (3015 Cedar Glade Dr. Naperville, IL 60564 – Map).

Plan zajęć:

• Sala C – Przedszkole i Zerówka
  • Sala A – klasa 1-4
  • Sala B – klasa 5-10 – Uczniowie klas 5-10 obejrzą film o Irenie Sendler i młodych polskich kobietach w czasie II wojny światowej, które narażały swoje życie by ratować żydowskie dzieci. Po filmie odbędzie się spotkanie z panią Izabellą Mieszczańską, która poprowadzi prelekcję na temat Powstania Warszawskiego.
  • Uczniowie obydwu klas PSL będą mieć zajęcia na piętrze
  • Tego dnia sprzedaży podręczników nie będzie.

WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW PRZYSTĘPUJĄCYCH W TYM ROKU SZKOLNYM DO PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ:

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które przystąpią w tym roku szkolnym do pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w kościele w Lombard w sobotę 24-go września po Mszy Świętej wieczornej (Msza o godzinie 6:00 pm). OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA.

WAŻNE INFORMACJE OD PANI KATECHETKI KLAS 1-4:

• Rodzice dzieci klasy 1 i klasy 4 (w tych klasach nie ma podręczników) proszeni są o zaopatrzenie uczniów w zeszyty, których uczniowie będą używać tylko do lekcji religii.
  • Dzieci powinny przynieść do szkoły ołówek, kredki, nożyczki i klej w sztyfcie.
  • Szkoła w Lombard organizuje coroczną pielgrzymkę do Merryville w sobotę, 1-go października dla klasy 3 i 4. Klasa 3 prosi o dobre przygotowanie do zbliżającego się sakramentu, a klasa 4 dziękuje za sakrament Komunii Świętej. Więcej szczegółów podamy wkrótce.

MECZ PING-PONGA, DOPINGUJMY NASZYM RODAKOM:
W niedziele, 23 października o godzinie 4:00 PM w sali pod adresem 505 N. Springinsguth Rd. w Schaumburg stanie na przeciw siebie po raz trzeci ping-pong-owa reprezentacja naszej Polonii i reprezentacja składająca się z zawodników pochodzących z Azji, a obecnie zamieszkujących stan Illinois.

W poprzednich latach zwyciężyła nasza Polonia, w  składzie której wystąpili czołowi zawodnicy Illinois. Jak będzie tym razem? Co zaprezentują obydwie drużyny? Przyjdź i zobacz. Wstęp wolny. Liczymy na gorący doping polskich kibiców.
JM