biuletyn 9/25/2011

26 Wrz

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w pierwszym wrześniowym biuletynie.

1. Polskojęzyczne domowe przedszkole w Naperville
  2. Forever Living Products
  3. Garden Fresh Market

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH UCZNIÓW:

Jeżeli rodzic nie może odebrać osobiście dziecka ze szkoły (dotyczy klas młodszych) ma obowiązek poinformowania o tym wychowawcę i przekazać pisemna zgodę osobie odbierającej dziecko. Nauczyciel jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo ucznia na terenie szkoły i nie będzie mógł oddać dziecka osobie nieupoważnionej. Wybaczcie Państwo, ale gdy chodzi o dobro naszych dzieci musimy przestrzegać  regulaminu i powinniśmy poczynić wszelkie kroki w celu zapewnienia im bezpieczeństwa.

ZABRANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW:

Zebranie informacyjne dla rodziców odbędą się w piątek, 30 września w czasie lekcji szkolnych. Rozkład zebrań w poszczególnych klasach:

Sobota:

Zerówka – Teresa Czarnecki – 9:30-10:00

Piątek:

Przedszkole –Katarzyna Kular – 8:00-8:30

„Zerówka” – Teresa Czarnecki – 5:30-6:00

klasa 1 – Katarzyna Nalaskowska –8:00-8:30

klasa 2 – Jadwiga Konopka –8:15-8:30

klasa 3 – Jolanta Kołacz – 7:45-8:30

klasa 4 – Agnieszka Bogdan – 5:30-6:15

klasa 5 – Anna Działa – 5:30-6:15

klasa 6 – Irena Polak –8:00-8:30

klasa 7, 8 – Kinga Celiński – 5:30-6:15

klasa 10 Liceum – Barbara Woskowski – 5:30-6:15

PSL 1 – Bogusława LaBore –8:15-8:30

PSL 2 – Joanna Miezin – indywidualny kontakt z rodzicami

Religia 1, 2, 3, 4 – Anna Taylor –8:20-8:30

Religia 5, 6, 7, 8 – Dorota Stanek:

• godz. 5:30 – klasa 6
  • godz. 6:15 – klasa 5
  • godz. 7:00 – klasa 7
  • godz. 7:45 – klasa 8 (bierzmowanie)

PIELGRZYMKA DO MERRILLVILLE DLA KLAS 3-4:

• klasa 3 prosi o dobre przygotowanie do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej

• klasa 4 dziękuje za sakrament Pierwszej Komunii Świętej

• wyjazd w sobotę, 1 października 2011

• zbiórka o godzinie 8:30 rano w ATHS, wyjazd o godzinie 9:00

• powrót przewidziany jest na godzinę 4:00 po południu

• msza święta o godzinie 11:30

• koszt $20 od osoby (przejazd, pizza, soda)

• rejestracja u katechetki, Anny Taylor

Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania:

W niedzielę, 2 października br. w kościele po Mszy świętej o godz. 3:30 pm, odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla rodziców młodzieży, która w przyszłym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania.

Spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania do Sakramentu Bierzmowania poprowadzi ks. Adam Słomiński TChr.

NAUCZYCIELKA GEOGRAFII  Z NASZEJ SZKOŁY BIERZE UDZIAŁ W RUN FOR HER LIFE. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU.

NOWY TERMIN PIKNIKU SZKOLNEGO:

ZAPROSZENIE DO TEATRU LUDOWEGO NA PRZEDSTAWIENIE DLA DZIECI:

Szanowni Państwo, z ogromną radością zapraszamy na przedstawienie ,,Pyza za Wielką Wodą”. To barwne widowisko prezentowane przez aktorów z Teatru Ludowego w Krakowie, będzie wystawione 8 października w Copernicus Center o godz. 10.00am i 1.30pm. Cena biletu to $15. Po rezerwacje proszę dzwonić 773 209 8300. Serdecznie zapraszamy!
Oto opis przedstawienia ,,Pyza za Wielką Wodą” umieszczony na stronie internetowej Teatru Ludowego:
Ulubiona bohaterka naszych najmłodszych widzów, Pyza Mazowiecka, powraca, żeby wyruszyć w swoją kolejną podróż. Podążając za zaproszeniem dzieci zwiedziła już całą Polskę. Teraz zaproszenie przyszło zza Oceanu. Wszak nie tylko nad Wisłą mieszkają polskie dzieci. Spakowawszy więc prezentów wiele wyrusza za Wielką Wodę do Ameryki, żeby zobaczyć nowe miejsca, spotkać nowych przyjaciół i poszukać polskich śladów na amerykańskiej ziemi, tak aby współczesna Polonia mogła być dumna z tych, którzy poprzedzili ich za Oceanem. Będzie to barwna, roztańczona i rozśpiewana lekcja geografii (trasa będzie wiodła ze Wschodniego na Zachodnie Wybrzeże Ameryki i z powrotem…), historii i patriotyzmu.
Więcej na:
pozdrawiam,
Marta W. Żółtowska
sekretarz korespondencyjny ZNP

PROGRAM MUZYCZNY W NASZEJ SZKOLE – 7 PAŹDZIERNIKA:

W piątek, 7 października zawita do nas, podobnie jak w latach ubiegłych, pan Andrzej Rojek ze swoim programem muzycznym „Wesoła Szkoła”. Uczniowie klas P-7 wezmą udział w tym przedstawieniu. Bilet wstępu wynosi $5. Wychowawcy klas będą zbierać od uczniów pieniądze na ten cel. Program rozpocznie się o godzinie 7:00pm i potrwa do 8:15pm, z krótką (15min przerwą) o 7:30. Chętni rodzice mile widziani (opłata obowiązuje również rodziców).

COTYGODNIOWA POLSKA MSZA ŚWIĘTA W PLAINFIELD:

W KAŻDĄ NIEDZIELĘ W PLAINFIELD ODBYWAJĄ SIĘ POLSKIE MSZE ŚWIĘTE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KOŚCIOŁA  ST. MARY IMMACULATE PARIS POD ADRESEM 15629 SOUTH ROUTE 59  PLAINFIELD IL. 60544.
MSZA ŚWIĘTA ROZPOCZYNA SIĘ O 10:30  W CANA HALL ( GŁÓWNE WEJŚCIE).

OGŁOSZENIE:

Podajemy kontakt do nowej nauczycielki przedszkola piątkowego: pani Katarzyna Kular: 847 312 8439

Pani Katarzyna, nauczycielka przedszkola poszukuje osobę mieszkającą w okolicy North Aurora/Route 59th, która będzie mogła przywozić jej 6-letnia córkę na zajęcia do naszej szkoły. Pani Katarzyna prosto z pracy będzie jechać do nas na zajęcia i nie ma możliwości wrócić do domu by zabrać jej córkę. Pani Katarzyna wynagrodzi za pomoc. Prosimy o bezpośredni z nią kontakt: 847 312 8439.

JM