biuletyn 01/27/2013

27 Sty

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’, aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w biuletynie.

1. Jerzy Kornecki –      prywatny sponsor
  2. Lombard Band – Muzyka na każdą okazję
  3. Danuta Swobodnik – prywatny sponsor
  4. Forever Living      Products –      independent consultant
  5. Joanne      Siemiaszko – prywatny sponsor
  6. Krystyne      Hazlett – prywatny sponsor
  7. Garden      Fresh Market
  8. Portal      wiadomości amerykańskich – Informacje USA
  9. Andrzej i Monika      Ślązak – prywatny sponsor
  10. Małgorzata      Gutowski  – prywatny sponsor
  11. Edyta Straczynski, M.D. Family Medicine
  12. Joanna Tarnowski – CPCU – F.T.S. Insurance Agency
  13. Anna      Kuszel – Handwritten Calligraphy
  14. Polish      Friends of Naperville
  15. Witold Stanislawski      – prywatny sponsor
  16. Schaumburg      Music
  17. Dr.      Carl E.      Henley, DDS and Associates, PC

DSCN1910Studniówka

W minioną sobotę maturzyści z Chicago i okolic balem studniówkowym rozpoczęli odliczanie do matury. Tradycyjnemu przejściu przez setkę towarzyszyło dużo śmiechu, ale i zaskoczenia, ponieważ zdecydowana większość młodych ludzi uczęszczających do polskich szkół nie zna tego zwyczaju ze swoich amerykańskich liceów. Bal rozpoczął tradycyjny polonez, w którym nieco pomogli przyszłym maturzystom członkowie zespołu „Wici”, który zaprezentował się w pokazie polskich tańców narodowych. Natomiast, gdy rozbrzmiały dźwięki dalekie od poloneza i mazura na parkiecie zrobiło się ciasno, energetycznie i wesoło. Trudno przypuszczać, że dyskutowano tam o “Dziadach” i “Przedwiośniu”. Nasi uczniowie bawili się pysznie, mamy nadzieje, że także matura pójdzie im dobrze a wspomnienia studniówkowej nocy zostaną z nimi na długie lata. Trzymamy kciuki.

dyzurDyżury

W szkole dostępna jest lista dyżurów (każda rodzina ma obowiązek wypełnić jeden dyżur w ciągu roku szkolnego, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom). Jeżeli dyżur został odpracowany, depozyt w wysokości $10 przesuwany jest na rok następny. Jeżeli dyżur nie został odpracowany, należy w następnym roku, ponownie uiścić $10-cio dolarowy depozyt.

Obowiązkiem dyżurnych jest dopilnowanie dyscypliny na korytarzach podczas przerw międzylekcyjnych.

Koszulki z logo

Prowadzimy sprzedaż koszulek z logo szkolnym w cenie $ 15.00, całkowity dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Opłata za szkołę

Uprzejmie przypominamy o opłatach za szkołę o jak najszybsze uregulowanie należności. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy już uiścili całkowitą płatność.

grandparents-day1Dzień Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy wszystkich Dziadków i Babcie na program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas młodszych z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbędzie się w piątek 1 lutego o godzinie 7:30 w szkolnej kafeterii.

W programie również przedstawienie o Czerwonym Kapturku. Opłatę w wysokości $5 od dziecka, prosimy uiścić u wychowawców klas. Dziadkowie zwolnieni są z opłaty za udział w przedstawieniu.

Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zgłaszanie do wychowawców, kto z Dziadków będzie mógł uczestniczyć w uroczystości.

Rodzice, którzy będą chcieli wziąć udział w przedstawieniu proszeni są o zakup biletów.

Wywiadówki

Uprzejmie informujemy, że 8 lutego odbędą się zebrania z rodzicami. Szczegółowe informacje podamy w następnym biuletynie.

klasa_1Zdjęcia

W listopadzie 2012 roku uczniom naszej szkoły zostały wykonane zdjęcia klasowe. Można je obejrzeć na stronie:

www.MyConceptStudio.com/photos
username: modrzejewska
password: 2828

Przedłużyliśmy przyjmowanie zamówień na zdjęcia, które będzie można zamówić do dnia: 02/08/2013.