biuletyn 04/28/2013

28 Kwi

REKLAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ:

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’, aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w biuletynie.

1. Augustyn & Associated, Ltd – podatki i księgowość
  19. Monika Henley – broker, realtor
  20. Akademia AAC Eagles of Chicago – oddział Naperville

DSC01438 Matura

Uprzejmie informujemy rodziców i uczniów klasy maturalnej, że egzamin maturalny z języka polskiego odbędzie się 3 maja 2013 roku. Przypominamy, że do egzaminu dojrzałości zostało już niewiele czasu, bardzo prosimy rodziców o szczególną wyrozumiałość wobec uczniów w tym trudnym dla nich okresie, zachęcając jednocześnie do pomocy w przygotowaniu. Życzymy powodzenia, mając nadzieje, że dobrze zdany egzamin będzie naszym wspólnym sukcesem.

W miniony piątek odbył się egzamin maturalny z geografii z radością informujemy, że wszyscy uczniowie zaliczyli kolejny etap egzaminu dojrzałości. Gratulujemy.

dyzurDyżury

W szkole dostępna jest lista dyżurów (każda rodzina ma obowiązek wypełnić jeden dyżur w ciągu roku szkolnego, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom). Jeżeli dyżur został odpracowany, depozyt w wysokości $10 przesuwany jest na rok następny. Jeżeli dyżur nie został odpracowany, należy w następnym roku, ponownie uiścić $10-cio dolarowy depozyt.

Obowiązkiem dyżurnych jest dopilnowanie dyscypliny na korytarzach podczas przerw międzylekcyjnych.

koszulkaParada 3 Maja

• Polska Szkoła Heleny Modrzejewskiej weźmie po raz piąty udział w Paradzie 3 majowej.
  • Będziemy iść z numerem 3.
  • Wszystkie grupy uczestniczące w paradzie spotkają się w Chicago o godz. 11:30.
  • Wymarsz trasą Columbus Drive na odcinku od ulicy Balbo Drive do Monroe o godz. 11:20 rano na północ do Monroe.
  • Uczniowie do klasy 5 włącznie mogą jechać wyłącznie pod opieką rodziców. Starsi uczniowie będą mieli zapewniona opiekę wychowawców lub dyrekcji.
  • Wyjazd z Naperville kolejką Metry – zbiórka na stacji przy 59 (6S310 Rt. 59, Aurora) o godzinie 9:00 rano, wyjazd o godzinie 9:20.
  • Osoby mieszkające blisko centrum Naperville mogą do nas dołączyć, wsiadając na stacji przy 105 E. 4th Ave, Naperville.
  • Bilety za przejazd są w cenie $7.00 od osoby. Dzieci do 12 lat jadą za darmo. Bilety można zamówić w kasie wcześniej, albo kupić w pociągu u kontrolera.
  • Dojeżdżamy do Chicago Union Station, Canal St. między Adams & Jackson Blvd. Na miejsce – skąd ruszy pochód – dochodzimy pieszo.
  • Ubierzmy się odpowiednio do pogody; oczywiście w kolory patriotyczne. Mile widziane chorągiewki i inne elementy dekoracyjne.
  • Jeśli pogoda dopisze planujemy zrobienie nowego grupowego zdjęcia pod Fontanną Buckingham na naszą stronę szkolną.
  • Zabierzcie ze sobą lunch i coś do picia, ewentualnie kieszonkowe na lunch.
  • Parada będzie transmitowana następnego dnia na kanale ABC-TV Channel 7 w Chicago.
  • Prosimy, chodźcie z nami! Pokażmy się, jako prężna grupa z Naperville!
  • Więcej informacji na temat tegorocznej parady na stronie http://www.may3parade.org
  • W szkole można kupić koszulki z logo naszej szkoły w cenie $10, które są doskonałym sposobem okazania przynależności do społeczności polskiej szkoły w Naperville.

Msza Graduacyjna

Msza graduacyjna odbędzie się w niedzielę 19 maja 2013 r. punktualnie o godz. 14.30, w Bazylice św. Jacka pod adresem 3636 W. Wolfram Str., Chicago, IL 60618.

Zakończenie roku

Informujemy, że w związku ze odwołaniem zajęć 19 kwietnia zakończenie roku szkolnego odbędzie się 17 maja 2013 roku o godz. 18.00.

zebranieZapisy do szkoły

Z radością informujemy, że 5 kwietnia 2013 rozpoczęliśmy zapisy na nowy rok szkolny 2013/2014.

Drodzy Państwo jednocześnie uprzejmie przypominamy o zaległych opłatach za szkołę i prosimy o jak najszybsze uregulowanie należności. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy już uiścili całkowitą płatność.