RSS
Notatka na marginesie
22 Wrz

POLECAM ŚWIETNĄ LEKTURĘ. SZKOŁA BĘDZIE ROZPROWADZAĆ KSIĄŻKĘ PANA WIESŁAWA ADAMCZYKA PT. ‚KIEDY BÓG ODWRÓCIŁ WZROK’. PONIEWAŻ PAN WIESŁAW MIESZKA W OKOLICY CHICAGO I JEST ZE MNĄ ZAPRZYJAŹNIONY, BĘDZIE MOŻNA ZAMÓWIĆ KSIĄŻKĘ Z AUTOGRAFEM.

Wieslaw Adamczyk

Autor był małym chłopcem, gdy w maju 1940 roku wraz z matką i rodzeństwem deportowano go na sowiecką Syberię. Jego ojciec, oficer Wojska Polskiego, wzięty do niewoli przez Armię Czerwoną, zginął jako jedna z tysięcy ofiar zbrodni katyńskiej. Rozdzielenie rodziny i wysiedlenie zapoczątkowało dziesięcioletnią tułaczkę. Skrajnie trudne warunki życia w Kazachstanie, głód, karkołomna ucieczka z ZSRR, śmierć matki, obozy dla uchodźców, rodziny zastępcze – tę drogę, tak jak Autor, przeszło tysiące Polaków. W pasjonujących wspomnieniach Wiesław Adamczyk oddaje głos ofiarom sowieckiego barbarzyństwa. Bezkompromisowa, przejmująca opowieść jest zapisem utraty dziecięcej niewinności i zmagań z rozpaczą, przez które przechodził mały chłopiec. W opracowaniach dotyczących II wojny światowej często przemilcza się tę mroczną kartę europejskiej historii, pozostającą w cieniu Holokaustu. Wydarzenia na niej zapisane wciąż jeszcze czekają, by w pełni oddać im historyczną sprawiedliwość. „Znam wiele opisów syberyjskiej odysei oraz innych zapomnianych wojennych dziejów. Żaden jednak nie jest bardziej pouczający, wzruszający i piękniej napisany niż Kiedy Bóg odwrócił wzrok”. z Przedmowy Normana Daviesa Wiesław Adamczyk mieszka w Stanach Zjednoczonych. Jest emerytowanym chemikiem oraz doradcą podatkowym. A także uznanym sportowym brydżystą.

Źródło powyższego opisu

when god looked the other wayKSIĄŻKA WYSZŁA W JĘZYKU ANGIELSKIM I ZOSTAŁA PRZETŁUMACZONA NA JĘZYK POLSKI. OCZYWIŚCIE ANGIELSKA WERSJA JEST RÓWNIEŻ DOSTĘPNA. TYTUŁ ORYGINAŁU ‚WHEN GOD LOOKED THE OTHER WAY’. ZACHĘCAM DO ZAKUPIENIA. NAPRAWDĘ WARTO. JUŻ WKRÓTCE KSIĄŻKA DOTRZE DO SZKOŁY, GDZIE BĘDZIE MOŻNA JĄ OBEJRZEĆ I ZAKUPIĆ.

 • Książka po angielsku w cenie $17.00Wes Adamczyk
 • Książka w wersji polskiej $24.00

Książkę można zamówić u dyrekcji. Pomyślmy już dzisiaj o prezencie pod choinkę. Książkę w wersji polskiej zamawiamy z Polski, a czas oczekiwania na nią jest około półtora miesiąca. Zachęcamy do świetnej lektury na długie jesienno-zimowe wieczory. Pan Adamczyk obiecał naszej szkole książki z autografem. Jedyna okazja!

Moderator, Joanna Miezin

Przejmująca opowieść oddająca głos ofiarom sowieckiego barbarzyństwa

 
1 Komentarz

Opublikował/a w dniu 22 września, 2013 w Uncategorized

 

One response to “Przejmująca opowieść oddająca głos ofiarom sowieckiego barbarzyństwa

 1. Daniel Panczyk

  22 września, 2013 at 8:27 pm

  Super

  Date: Mon, 23 Sep 2013 02:23:26 +0000
  To: dpanczyk@msn.com

   

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: