biuletyn 10/4/2013

5. Polish Friends of Naperville
  7. Akademia AAC Eagles of Chicago
  8. Garden Fresh Market

DZIĘKUJEMY!!! POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW!!!

‚ŚLEDŹ NAS’ = ‚FOLLOW US’ = BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

SLEDZ NASKochani rodzice, gorąco zachęcamy do ‚śledzenia’ naszego ‚bloga’. W ten sposób będziecie na bieżąco z wszystkimi ważnymi informacjami dotyczącymi szkoły Waszego Dziecka. Prosimy o wciśniecie guzika ‘Follow’ oraz podanie adresu mailowego, na który chcielibyście Państwo otrzymywać powiadomienia. Za każdym razem, kiedy na naszej stronie pojawi się nowy biuletyn, otrzymacie Państwo informację o tym. Przypominamy, że w każdej chwili można zakończyć prenumeratę. Zapraszamy więc gorąco do ‚śledzenia nas.’

AKTUALNOŚCI ODNOŚNIE BIERZMOWANIA

thumbnail1-phpW poniedziałek, wtorek i środę – 7, 8, 9 października o godz. 6.00 pm odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.  Kandydaci biorą udział w jednym spotkaniu w dniu wybranym przez siebie. Obecność obowiązkowa.

PRZYPOMINAMY SZKOLNY KALENDARZ NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK:

calendarPaździernik
10/4/2013 – zebrania informacyjne dla rodziców z wychowawcami klas
10/11/2013 – zdjęcia klasowe, Dzień Nauczyciela
10/18/2013
10/25/2013

SESJA FOTOGRAFICZNA W SZKOLE, TZW. ‘PICTURE DAY’

class-picture-day-color1W piątek, 11 października nasz pan fotograf, Paweł Nocoń, będzie wykonywał zdjęcia do Ceremonii Pasowania Pierwszoklasistów (klasa pierwsza). Prosimy o odpowiednie ubranie dzieci na tę okoliczność:

• białe bluzki, koszulki, czarne lub granatowe spodnie, spódniczki.

Przy okazji, tego dnia, robione będą zdjęcia klasowe we wszystkich klasach, czyli od przedszkola do liceum włącznie. Zdjęcia klasowe będą dostępne w szkole do obejrzenia a chętni będą mogli zakupić je po atrakcyjnych cenach dla dzieci na pamiątkę.

SESJA FOTOGRAFICZNA DLA NIEOBECNYCH PIERWSZOKLASISTÓW:

retake_dayPierwszoklasiści, którzy z jakichkolwiek powodów nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach w najbliższy piątek, a tym samym ominie ich ważna sesja zdjęciowa, będą mieli robione zdjęcia indywidualne w dniu Ślubowania. Tego dnia będzie również powtórzone zdjęcie grupowe specjalnie dla tych uczniów.

KSIĄŻKI DO RELIGII DLA KLAS 4, 5, 6, 7:

religiaKsiążki do religii dla klas 4, 5, 6, 7 zostały zakupione przez szkołę i są dostępne dla uczniów w szkole. Podręczniki te są w następujących cenach:

klasa 4 – $14

klasa 5 – $15

klasa 6 – $15

klasa 7 – $17 (jest to podręcznik z przeznaczeniem na 2 lata)

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE:

dzien nauczycielaDzień Edukacji Narodowej obchodzimy co roku 14 października. W naszej szkole będziemy czcić ten dzień już w najbliższy piątek. W związku z tym w szkole będą dostępne pojedyncze róże w cenie $2 każda.

Z okazji Dnia Nauczyciela
życzymy takich myśli i marzeń
które dają się urzeczywistnić,
pięknych i szlachetnych pomysłów,
które podszeptuje serce,
cierpliwości i wytrwałości,
aby służba dzieciom
tym starszym i tym młodszym
zrodziła wiele szlachetnych owoców.

dzien-nauczyciela

KSIĄŻKA ROKU 2010

ksiazka rokuKsiążka, którą polecaliśmy we wcześniejszym wpisie a która – okazało się – wzbudziła wśród naszych rodziców duże zainteresowanie, będzie sprowadzana z Polski w najbliższym czasie, aby sprostać wszystkim wpływającym zamówieniom.  Zamówienie będziemy składać w połowie października, aby zagwarantować dostawę na święta. Jeśli jeszcze ktoś z Państwa jest zainteresowany biograficzną książką pana Wiesława Adamczyka i jego dziecinnymi wspomnieniami piekła na Syberii, prosimy o jak najszybsze zgłoszenie się do dyrekcji podczas zajęć w szkole. Aby zagwarantować sobie dostawę na święta, prosimy o zgłoszenie zamówienia nie później niż w piątek, 11 października. Tutaj jeszcze jedna recenzja książki uznanej Książką Roku 2010.

AUTOR KSIĄŻKI BĘDZIE NASZYM GOŚCIEM

W AdamczykAutor książki, pan Wiesław Adamczyk, emerytowany chemik oraz doradca podatkowy, a także uznany sportowy brydżysta, mieszkający od ponad 60 lat w USA, będzie gościć u nas w szkole już w niedługiej przyszłości z prelekcją dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że rodzice również dadzą się zaprosić na to wyjątkowe spotkanie. Już wkrótce więcej informacji na ten temat.

ZAPRASZAMY NA JEDYNY W CHICAGO KONCERT ZESPOŁU WILKI!

12 PAŹDZIERNIKA 2013

Start: 7PM    Drzwi: 6PM

Copernicus Center, 5216 W Lawrence Ave, Chicago

Wilki to jeden z fenomenów polskiej sceny muzycznej, zespół, w którym eksplodował talent Roberta Gawlińskiego. Ich muzyka to rockowa przestrzeń i energia, wpadające w ucho melodie i chwytające za serce teksty. „Son Of The Blue Sky”, „Eroll”, „Aborygen”, „Nie zabiję nocy”, „Moja baby”, „Baśka”, „Ja ogień ty woda”, „Urke” – każdy z nas może śpiewać te piosenki wraz z Robertem (choć nie tak dobrze :). Koncerty Wilków to zapamiętana do końca życia przygoda dla fanów z kolejnych pokoleń. W Chicago zagrają 12 października w Copernicus Center.

Goście specjalni:

Negatyw, Marcin Czyżewski (z Must be the Music)

Bilety: Polamer, bilety.com oraz CopernicusCenter.org

Więcej informacji: http://www.koncerty.us/