RSS

biuletyn 11/1/2013

02 List

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:podziekowanie3

 1. Polish Friends of Naperville
 2. Math Kangaroo
 3. Akademia AAC Eagles of Chicago
 4. Garden Fresh Market
 5. Monica Henley – Realtor Broker Baird @ Warner
 6. Center for Dentistry – Mrs. Monica Henley
 7. Forever Living Products
 8. Wheaton Orthodontic Center – mówimy po polsku – WEB SITEFACEBOOK
 9. Prywatny sponsor – Jerzy Kornecki
 10. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 11. Prywatny sponsor – Monika Slazak
 12. Bożena’s Salon

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

ŚWIĘTO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W NASZEJ SZKOLE:

Dzisiaj na lekcji religii dzieci świętowały Dzień Wszystkich Świętych. Dzieci w klasach od 1 do 4 wybierały sobie ulubionego świętego lub świętą i miały wybrana osobę krótko zaprezentować. Niektórzy uczniowie przebrali się za wybranego świętego, niektórzy przygotowali ‚poster’. Wielu z nich wybrało własnego patrona. Mieliśmy między innymi: Świętego Maksymiliana, Świętego Jerzego, Świętego Mikołaja, Świętą Teresę, Świętą Kingę, Świętego Damiana, Świętego Piotra, Świętego Franciszka, Świętą Lidię, Świętą Bernadettę, Świętego Dominika Savio, Świętą Jadwigę , Świętą Annę, Świętego Antoniego, Świętą Katarzynę, Świętą Faustynę Kowalską.

Dzieci były świetnie przygotowane. Dziękujemy rodzicom za pomoc.

swieci

PRZYPOMINAMY SZKOLNY KALENDARZ NA MIESIĄC LISTOPAD:

calendarLISTOPAD
11/8/2013 – prelekcja „Cała Polonia Czyta Dzieciom” dla rodziców (informacje poniżej)
11/15/2013 – Pasowanie Pierwszoklasistów (informacje poniżej)
11/22/2013 – witamy pana Wiesława Adamczyka w naszej szkole na prelekcji dla uczniów i rodziców (informacje poniżej)
10/29/2013 – nie ma zajęć szkolnych – Święto Dziękczynienia

WAŻNA INFORMACJA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA:

thumbnail1-phpW tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę (4, 5 i 6 listopada) o godz.6.00pm w Centrum Pastoralnym będą odbywać się drugie spotkania formacyjne dla bierzmowanych. Kandydat do bierzmowania wybiera tylko jeden dzień i uczestniczy w spotkaniu (tylko jedno spotkanie!). Spotkania traktujemy jako OBOWIĄZKOWE!!!

Prosimy o wypełnianie „Formularza Kandydata” i „Formularza Świadka” – termin oddania do 31 grudnia 2013 roku.

PRELEKCJA DLA RODZICÓW “CAŁA POLONIA CZYTA DZIECIOM” U NAS W SZKOLE 8 LISTOPADA:

CZTYA DZIECIOMSerdecznie zapraszamy wszystkich rodziców –  8 listopada o godz. 19.25 na spotkanie w sali B-103. Spotkanie rozpocznie pani dyrektor B.Pańczyk. Pierwsze 15 minut poświęcone będzie sprawom organizacyjnym i nadchodzącym  imprezom szkolnym.

O godz. 19.45 rozpocznie się bardzo ciekawa prelekcja prowadzona w ramach akcji Cała Polonia czyta dzieciom. Naszym gościem będzie pani Elżbieta Marszalik, która zaprezentuje nam jak można wychowywać dzieci poprzez czytanie.

Prezentacja ma na celu uświadomienie rodzicom jak wiele pozytywnych efektów niesie za sobą czytanie dziecku. Dowiecie się państwo między innymi czemu czytanie jest tak istotne w życiu dziecka, jakie książki wybierać dla dzieci oraz w jaki sposób czytać, żeby to było przyjemne zajęcie dla całej rodziny.

Prosimy o przybycie do sali B-103 o godz. 7:25pm

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW JUŻ 15-GO LISTOPADA:

pasowanie-na-uczniaZapraszamy na uroczystość Ślubowania wszystkich rodziców, dziadków, rodzeństwo naszych pierwszoklasistów. Uroczystość odbędzie się 15-go listopada w kafeterii szkolnej o godzinie 7pm.

Ceremonia oraz program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Kołacz, rozpocznie się o godzinie 19.00 w szkolnej kafeterii. Po ceremonii, rodzice zapraszają naszych pierwszaków na poczęstunek.

W tym dniu pan fotograf pan Paweł Nocoń, będzie wykonywał dodatkowe zdjęcia, klasowe. Zostanie zrobione również zdjęcie grupowe dla tych uczniów, których ominęła sesja zdjęciowa z powodu nieobecności w szkole parę tygodni temu.

ZDJĘCIA Z PASOWANIA I ZDJĘCIA GRUPOWE WSZYSTKICH KLAS:

retake_dayPrzypominamy, że w zestawie dla rodziców pierwszoklasistów, oprócz kilku innych rzeczy, jest ramka ze zdjęciem grupowym ~5×7 i mniejszym zdjęciem portretowym. Opłata za ten zestaw wynosi $20. Pieniążki zbierają rodzice z trójki klasowej.

Dla rodzice pierwszoklasistów, którzy chcieliby zamówić dodatkowe zdjęcie, zamieszczamy szczegółowe informacje oraz ceny poszczególnych rozmiarów zdjęć poniżej. Prosimy o złożenie zamówienia na dodatkowe zdjęcie u dyrekcji.

Dodatkowe zdjęcia dla pierwszoklasistów oraz zdjęcia grupowe klas P-9 można zamawiać u dyrekcji podczas zajęć szkolnych. Zbieramy $ oraz zamówienia na zdjęcia do 6-go grudnia. Zdjęcia będą do odebrania w szkole 13-go grudnia.

Tutaj można obejrzeć grupowe zdjęcia z pasowania pierwszoklasistów oraz grupowe zdjęcia klas P-9.

Ceny zdjęć dodatkowych z pasowania oraz grupowych:

 • rozmiar 8×10 – $13
 • rozmiar 5×7 – $10
 • rozmiar 4×6 – $4
 • zestaw z pasowania – $20

AUTOR KSIĄŻKI BĘDZIE NASZYM GOŚCIEM JUŻ 22-GO LISTOPADA:

W AdamczykAutor książki, pan Wiesław Adamczyk, emerytowany chemik oraz doradca podatkowy, a także uznany sportowy brydżysta, mieszkający od ponad 60 lat w USA, będzie gościć u nas w szkole już w niedługiej przyszłości z prelekcją dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że rodzice również dadzą się zaprosić na to wyjątkowe spotkanie.

Prelekcja odbędzie się 22-go listopada w dwóch grupach wiekowych:

 • klasa 3-6 – prelekcja będzie trwała 30 minut (6:30pm-7:00pm)
 • klasa 7-gimnazjum – dłuższa prelekcja (7:15pm-8:00pm), na którą zapraszamy rodziców; ostatnie 15min przeznaczamy na pytania

wpisW młodszej grupie wiekowej pan Adamczyk wspomni o starej tradycji polskiej jaką jest wpisywanie się do pamiętników. Temat pamiętników jest bardzo związany z tematem jego prelekcji, gdyż posiada on pamiętnik swojej starszej, a nie żyjącej już siostry, w którym jest właśnie wiele wpisów dziecięcych z okresu wygnania.

Prelekcja dla starszej grupy wiekowej dotyczyć będzie tematu zsyłki w głąb Rosji w czasie drugiej Wojny Światowej, a w całości oparta będzie na prywatnych przeżyciach z dzieciństwa pana Adamczyka. Przypominamy, ze pan Adamczyk jest autorem książki „Kiedy Bóg odwrócił wzrok” (When God Looked the Other Way), którą promowaliśmy w minionych miesiącach,  a którą wielu z naszych rodziców zamówiło.

GORĄCO ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW NA GODZINĘ 7:15PM

SPŁATY ZA SZKOŁĘ:

skarbonka-mlotek-thp-468Przypominamy, że termin opłaty za szkołę (całość czesnego) mija 31 grudnia. Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka. Prosimy o uiszczanie opłat za szkołę w terminie aby uniknąć niepotrzebnych dodatkowych opłat.

Rodziny w trudnej sytuacji finansowej, które nie mogą dokonać całości opłat w terminie, w celu uniknięcia kary za zwłokę powinny zwrócić się z prośbą o przedłużenie terminu spłaty do dyrekcji nie później jak do 30 listopada. Rozumiemy, że niektóre rodziny mogą mieć problemy finansowe i chcielibyśmy tym rodzinom pomóc rozłożyć spłatę na raty.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy już uiścili całkowitą płatność.

DYŻURY:

dyzurW szkole dostępna jest lista dyżurów (każda rodzina ma obowiązek wypełnić jeden dyżur w ciągu roku szkolnego, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom).

Jeżeli dyżur został odpracowany, depozyt w wysokości $10 przesuwany jest na rok następny.

Jeżeli dyżur nie został odpracowany, należy w następnym roku, ponownie uiścić $10-cio dolarowy depozyt.

Obowiązkiem dyżurnych jest dopilnowanie dyscypliny na korytarzach podczas przerw międzylekcyjnych.

‚LOST AND FOUND’:

LostAndFoundPatKidsMRsmW szkole do odebrania:

 • pozostawione w ubiegłym tygodniu czarne męskie rękawiczki
 • pozostawiona dzisiaj niebieska bluza dresowa
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 2 listopada, 2013 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: