RSS

biuletyn 11/8/2013

09 List

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Math Kangaroo
 2. Akademia AAC Eagles of Chicago
 3. Garden Fresh Market
 4. Monica Henley – Realtor Broker Baird @ Warner
 5. Center for Dentistry – Mrs. Monica Henley
 6. Forever Living Products
 7. Wheaton Orthodontic Center – mówimy po polsku – WEB SITEFACEBOOK
 8. Prywatny sponsor – Jerzy Kornecki
 9. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 10. Prywatny sponsor – Monika Ślązak
 11. Bożena’s Salon
 12. Polish Friends of Naperville

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

KĄCIK SPONSORA:

blogSerdecznie zapraszamy sponsorów do blogowania na naszej stronie. Artykuły nadesłane przez sponsorów szkolnych

 • publikowane będą w biuletynie szkolnym jako podziękowanie za finansowe wsparcie szkoły oraz
 • archiwizowane będą w “Kąciku Sponsora” do wglądu dla wszystkich naszych czytelników.

Artykuły mogą zawierać sezonową reklamę/ofertę sponsora lub pogadankę na temat oferowanych usług.

Zapraszamy do blogowania.

****************CZEKAMY NA PIERWSZY ARTYKUŁ****************

POMOC DLA POLSKIEJ SZKOŁY NA UKRAINIE:

POLSKA SZKOLAW Chicago organizowana jest akcja pomocy Polskiej Szkole na Ukrainie, a dokładnie z okolic Żytomierza. Kilka szkól polskich wyraziła chęć pomocy, m.in. nasza szkoła. Uczniowie ze szkoły na Ukrainie otrzymają paczki na Boże Narodzenie. Paczki dla wszystkich dzieci będą podobne, tylko dostosowane do wieku. Planowany jest zakup tornistra dla każdego ucznia, przyborów szkolnych, polskiej książki np. bajek czy wierszy oraz trochę słodyczy. W sumie jest 144 uczniów. Nasza szkoła adoptowała 5 uczniów w wieku 16 lat. W związku z tym prosimy o donacje na ten cel.

piggy_bank1Będziemy mieć skarbonkę i prosimy każde dziecko o przyniesienie chociażby $1.00 na ten cel (przepraszamy, ale nie będziemy zbierać monet). Ogłaszamy konkurs międzyklasowy. Klasa, która procentowo uzbiera najwięcej pieniędzy zostanie wynagrodzona. Ostatnie 15 minut zajęć przeznaczymy w tej klasie na imprezę ‚pączkową’ (szkoła funduje pączki dla zwycięskiej klasy). Uczniowie z tej klasy będą brać udział w uroczystym rozbijaniu skarbonki i liczeniu zebranych pieniążków.

 • 15-go listopada ogłaszamy zbiórkę pieniędzy, zaczynamy zbierać pieniążki
 • 22-go listopada zbieramy pieniążki; tego dnia odbędzie się też impreza ‚pączkowa’ dla zwycięskiej klasy oraz podliczenie uzbieranych pieniążków

Powodzenia!!! Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA PIERWSZOKLASISTÓW JUŻ 15-GO LISTOPADA:

pasowanie-na-uczniaZapraszamy na uroczystość Ślubowania wszystkich rodziców, dziadków, rodzeństwo naszych pierwszoklasistów. Uroczystość odbędzie się 15-go listopada w kafeterii szkolnej o godzinie 7pm.

Ceremonia oraz program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Kołacz, rozpocznie się o godzinie 19.00 w szkolnej kafeterii. Po ceremonii, rodzice zapraszają naszych pierwszaków na poczęstunek.

W tym dniu pan fotograf pan Paweł Nocoń, będzie wykonywał dodatkowe zdjęcia, klasowe. Zostanie zrobione również zdjęcie grupowe dla tych uczniów, których ominęła sesja zdjęciowa z powodu nieobecności w szkole parę tygodni temu.

ZDJĘCIA Z PASOWANIA I ZDJĘCIA GRUPOWE WSZYSTKICH KLAS:

retake_dayPrzypominamy, że w zestawie dla rodziców pierwszoklasistów, oprócz kilku innych rzeczy, jest ramka ze zdjęciem grupowym ~5×7 i mniejszym zdjęciem portretowym. Opłata za ten zestaw wynosi $20. Pieniążki zbierają rodzice z trójki klasowej.

Dla rodzice pierwszoklasistów, którzy chcieliby zamówić dodatkowe zdjęcie, zamieszczamy szczegółowe informacje oraz ceny poszczególnych rozmiarów zdjęć poniżej. Prosimy o złożenie zamówienia na dodatkowe zdjęcie u dyrekcji.

Dodatkowe zdjęcia dla pierwszoklasistów oraz zdjęcia grupowe klas P-9 można zamawiać u dyrekcji podczas zajęć szkolnych. Zbieramy $ oraz zamówienia na zdjęcia do 6-go grudnia. Zdjęcia będą do odebrania w szkole 13-go grudnia.

Tutaj można obejrzeć grupowe zdjęcia z pasowania pierwszoklasistów oraz grupowe zdjęcia klas P-9.

Ceny zdjęć dodatkowych z pasowania oraz grupowych:

 • rozmiar 8×10 – $13
 • rozmiar 5×7 – $10
 • rozmiar 4×6 – $4
 • zestaw z pasowania – $20

AUTOR KSIĄŻKI BĘDZIE NASZYM GOŚCIEM JUŻ 22-GO LISTOPADA:

W AdamczykAutor książki, pan Wiesław Adamczyk, emerytowany chemik oraz doradca podatkowy, a także uznany sportowy brydżysta, mieszkający od ponad 60 lat w USA, będzie gościć u nas w szkole już w niedługiej przyszłości z prelekcją dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że rodzice również dadzą się zaprosić na to wyjątkowe spotkanie.

Prelekcja odbędzie się 22-go listopada w dwóch grupach wiekowych:

 • klasa 3-6 – prelekcja będzie trwała 30 minut (6:30pm-7:00pm)
 • klasa 7-gimnazjum – dłuższa prelekcja (7:15pm-8:00pm), na którą zapraszamy rodziców; ostatnie 15min przeznaczamy na pytania

wpisW młodszej grupie wiekowej pan Adamczyk wspomni o starej tradycji polskiej jaką jest wpisywanie się do pamiętników. Temat pamiętników jest bardzo związany z tematem jego prelekcji, gdyż posiada on pamiętnik swojej starszej, a nie żyjącej już siostry, w którym jest właśnie wiele wpisów dziecięcych z okresu wygnania.

Prelekcja dla starszej grupy wiekowej dotyczyć będzie tematu zsyłki w głąb Rosji w czasie drugiej Wojny Światowej, a w całości oparta będzie na prywatnych przeżyciach z dzieciństwa pana Adamczyka. Przypominamy, ze pan Adamczyk jest autorem książki “Kiedy Bóg odwrócił wzrok” (When God Looked the Other Way), którą promowaliśmy w minionych miesiącach,  a którą wielu z naszych rodziców zamówiło.

GORĄCO ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW NA GODZINĘ 7:15PM

WIDOWISKO MULTIMEDIALNE “120 PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA”:

„Cala Polonia czyta dzieciom” – Polska klasyka dziecięca

KOZIOLEK MATOLEKDzieciom małym i dużym niezwykle przygody Koziołka Matołka
wg Kornela Makuszyńskiego
opowiada Paweł Wawrzecki
oryginalne ilustracje
Marian Walentynowicz
ilustracje muzyczne
Orkiestra pod dyr. Wojciecha Niewrzoła

Sobota, 23 listopada, godz. 10 am spektakl dla szkół
Niedziela, 24 listopada, godz. 2 pm spektakl otwarty

Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave, Chicago

20090315nextpage_si_500“Wszystkie dzieci – małe, duże – mogą sprawdzić się w Kangurze!”

TUTAJ MOŻNA ZNALEŹĆ ZADANIA DO ĆWICZENIA Z DZIECKIEM Z LAT UBIEGŁYCH

TUTAJ ZNAJDZIECIE PAŃSTWO SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE REJESTRACJI

„OBAMA CARE” – nie wszyscy się z tym zgadzamy, ale wszystkich nas to dotyczy, warto wiedzieć!

obamacare-logo_fullPoradnia Zawodowa Zrzeszenia Amerykańsko Polskiego pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na bezpłatne spotkanie informacyjne na temat „ObamaCare” czyli reformy ubezpieczeń zdrowotnych.

Spotkanie  odbędzie się we wtorek, 19 listopada, 2013  o godz. 18.00  w Centrum Fundacji Kopernikowskiej przy 5216 W. Lawrence, Chicago.

ULOTKA „OBAMA CARE”

PAMIĘTNIKI UBIEGŁOROCZNYCH MATURZYSTÓW SĄ DO ODEBRANIA W SZKOLE

Christmas_booksWSZYSCY RODZICE, KTÓRZY ZAMÓWILI KSIĄŻKĘ PANA WIESŁAWA ADAMCZYKA, A JESZCZE JEJ NIE ODEBRALI, PROSIMY O ZGŁOSZENIE SIĘ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK. JEŚLI KTOŚ JESZCZE CHCIAŁBY ZAMÓWIĆ KSIĄŻKĘ W WERSJI POLSKIEJ LUB ANGIELSKIEJ Z DOSTAWĄ NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA, PROSIMY O KONTAKT Z DYREKCJĄ. JESZCZE JEST MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA KSIĄŻKI Z DOSTAWA PRZED ŚWIĘTAMI.

KĄCIK SPONSORA – INVISALIGN SPECIAL EVENT:

oferta invisalign

 

 

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 9 listopada, 2013 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: