RSS

biuletyn 11/15/2013

16 List

Zajrzyj do ‘Nasi Sponsorzy’ aby uzyskać więcej informacji o naszych sponsorach.

Szczegółowe informacje, dotyczące ogłaszania się na stronie szkolnej, a jednocześnie dołączenia do listy sponsorów, znajdziecie Państwo w Dziale Nasi Sponsorzy

NASI SPONSORZY:Picture1

 1. Akademia AAC Eagles of Chicago
 2. Garden Fresh Market
 3. Monica Henley – Realtor Broker Baird @ Warner
 4. Center for Dentistry – Mrs. Monica Henley
 5. Forever Living Products
 6. Wheaton Orthodontic Center – mówimy po polsku – WEB SITEFACEBOOK
 7. Prywatny sponsor – Jerzy Kornecki
 8. Prywatny sponsor – Danuta Swobodnik
 9. Prywatny sponsor – Monika Ślązak
 10. Bożena’s Salon
 11. Polish Friends of Naperville
 12. Math Kangaroo

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

CAŁA  POLSKA CZYTA DZIECIOM!!! CAŁA POLONIA CZYTA DZIECIOM! NAWET CAŁA SZKOŁA MODRZEJEWSKIEJ CZYTA DZIECIOM!

Wspaniała akcja! Dzisiaj klasa 6 odwiedziła swoich młodszych kolegów z zerówki. Starsi uczniowie czytali dzieciom polskie bajki. Gratulujemy fantastycznej akcji!

MONTAGE

IMG_1607

PRZYPOMINAMY, ŻE AUTOR KSIĄŻKI BĘDZIE NASZYM GOŚCIEM JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK, 22-GO LISTOPADA:

W AdamczykAutor książki, pan Wiesław Adamczyk, emerytowany chemik oraz doradca podatkowy, a także uznany sportowy brydżysta, mieszkający od ponad 60 lat w USA, będzie gościć u nas w szkole już w najbliższy piątek z prelekcją dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że rodzice również dadzą się zaprosić na to wyjątkowe spotkanie.

Prelekcja odbędzie się w najbliższy piątek, 22-go listopada w dwóch grupach wiekowych:

 • klasa 3-6 – prelekcja będzie trwała 30 minut (6:30pm-7:00pm)
 • klasa 7-gimnazjum – dłuższa prelekcja (7:15pm-8:00pm), na którą zapraszamy rodziców; ostatnie 15min przeznaczamy na pytania

wpisW młodszej grupie wiekowej pan Adamczyk wspomni o starej tradycji polskiej jaką jest wpisywanie się do pamiętników. Temat pamiętników jest bardzo związany z tematem jego prelekcji, gdyż posiada on pamiętnik swojej starszej, a nie żyjącej już siostry, w którym jest właśnie wiele wpisów dziecięcych z okresu wygnania.

Prelekcja dla starszej grupy wiekowej dotyczyć będzie tematu zsyłki w głąb Rosji w czasie drugiej Wojny Światowej, a w całości oparta będzie na prywatnych przeżyciach z dzieciństwa pana Adamczyka. Przypominamy, ze pan Adamczyk jest autorem książki “Kiedy Bóg odwrócił wzrok” (When God Looked the Other Way), którą promowaliśmy w minionych miesiącach,  a którą wielu z naszych rodziców zamówiło.

GORĄCO ZAPRASZAMY ZAINTERESOWANYCH RODZICÓW NA GODZINĘ 7:15PM

POMOC DLA POLSKIEJ SZKOŁY NA UKRAINIE:

POLSKA SZKOLAW Chicago organizowana jest akcja pomocy Polskiej Szkole na Ukrainie, a dokładnie z okolic Żytomierza. Kilka szkól polskich wyraziła chęć pomocy, m.in. nasza szkoła. Uczniowie ze szkoły na Ukrainie otrzymają paczki na Boże Narodzenie. Paczki dla wszystkich dzieci będą podobne, tylko dostosowane do wieku. Planowany jest zakup tornistra dla każdego ucznia, przyborów szkolnych, polskiej książki np. bajek czy wierszy oraz trochę słodyczy. W sumie jest 144 uczniów. Nasza szkoła adoptowała 5 uczniów w wieku 6-8 lat. W związku z tym prosimy o donacje na ten cel.

piggy_bank1W szkole mamy skarbonkę świnkę i prosimy każde dziecko o przyniesienie chociażby $1.00 na ten cel (przepraszamy, ale nie będziemy zbierać monet). Ogłaszamy konkurs międzyklasowy. Klasa, która procentowo uzbiera najwięcej pieniędzy zostanie wynagrodzona. Ostatnie 15 minut zajęć przeznaczymy w tej klasie na imprezę ‘pączkową’ (szkoła funduje pączki dla zwycięskiej klasy). Uczniowie z tej klasy będą brać udział w uroczystym rozbijaniu skarbonki i liczeniu zebranych pieniążków.

 • 15-go listopada ogłosiliśmy zbiórkę pieniędzy, zaczęliśmy zbierać pieniążki
 • 22-go listopada zbieramy pieniążki; tego dnia odbędzie się też impreza ‘pączkowa’ dla zwycięskiej klasy oraz podliczenie uzbieranych pieniążków

Po dzisiejszej wstępnej zbiórce pieniędzy klasy znajdują się na następujących miejscach:

 • I miejsce – klasa 4
 • II miejsce – klasa 6
 • III miejsce – klasa 0
 • IV miejsce – klasa 9
 • V miejsce – klasa 2
 • VI miejsce – klasa PSL
 • VII miejsce – klasa P
 • VIII miejsce – klasa 1
 • IX miejsce – klasa 5
 • X miejsce – klasy 3, 7, 8

TO SIĘ JESZCZE ZMIENI!!! Powodzenia!!! Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

ZDJĘCIA Z PASOWANIA I ZDJĘCIA GRUPOWE WSZYSTKICH KLAS:

Picture2Przypominamy, że w zestawie dla rodziców pierwszoklasistów, oprócz kilku innych rzeczy, jest ramka ze zdjęciem grupowym ~5×7 i mniejszym zdjęciem portretowym. Opłata za ten zestaw wynosi $20. Pieniążki zbierają rodzice z trójki klasowej.

Dla rodzice pierwszoklasistów, którzy chcieliby zamówić dodatkowe zdjęcie, zamieszczamy szczegółowe informacje oraz ceny poszczególnych rozmiarów zdjęć poniżej. Prosimy o złożenie zamówienia na dodatkowe zdjęcie u dyrekcji.

Dodatkowe zdjęcia dla pierwszoklasistów oraz zdjęcia grupowe klas P-9 można zamawiać u dyrekcji podczas zajęć szkolnych. Zbieramy $ oraz zamówienia na zdjęcia do 6-go grudnia. Zdjęcia będą do odebrania w szkole 13-go grudnia.

Tutaj można obejrzeć grupowe zdjęcia z pasowania pierwszoklasistów oraz grupowe zdjęcia klas P-9.

Ceny zdjęć dodatkowych z pasowania oraz grupowych:

 • rozmiar 8×10 – $13
 • rozmiar 5×7 – $10
 • rozmiar 4×6 – $4

SPŁATY ZA SZKOŁĘ:

Tuition_Reminder.362180054_stdPrzypominamy, że termin opłaty za szkołę (całość czesnego) mija 31 grudnia. Rodziny, które nie wywiążą się z z tego obowiązku finansowego w terminie będą niestety musiały być obciążone karą za zwłokę w wysokości $20 od każdego dziecka. Prosimy o uiszczanie opłat za szkołę w terminie aby uniknąć niepotrzebnych dodatkowych opłat.

Rodziny w trudnej sytuacji finansowej, które nie mogą dokonać całości opłat w terminie, w celu uniknięcia kary za zwłokę powinny zwrócić się z prośbą o przedłużenie terminu spłaty do dyrekcji nie później jak do 30 listopada. Rozumiemy, że niektóre rodziny mogą mieć problemy finansowe i chcielibyśmy tym rodzinom pomóc rozłożyć spłatę na raty.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy już uiścili całkowitą płatność.

RODZICE W SZKOLE – POMOC PRZY DYŻURACH:

szkola11W szkole dostępna jest lista dyżurów (każda rodzina ma obowiązek wypełnić jeden dyżur w ciągu roku szkolnego, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom).

Jeżeli dyżur został odpracowany, depozyt w wysokości $10 przesuwany jest na rok następny.

Jeżeli dyżur nie został odpracowany, należy w następnym roku, ponownie uiścić $10-cio dolarowy depozyt.

Obowiązkiem dyżurnych jest dopilnowanie dyscypliny na korytarzach podczas przerw międzylekcyjnych.

WIDOWISKO MULTIMEDIALNE “120 PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA”:

“Cala Polonia czyta dzieciom” – Polska klasyka dziecięca

KOZIOLEK MATOLEKDzieciom małym i dużym niezwykle przygody Koziołka Matołka
wg Kornela Makuszyńskiego
opowiada Paweł Wawrzecki
oryginalne ilustracje
Marian Walentynowicz
ilustracje muzyczne
Orkiestra pod dyr. Wojciecha Niewrzoła

Sobota, 23 listopada, godz. 10 am spektakl dla szkół
Niedziela, 24 listopada, godz. 2 pm spektakl otwarty

Copernicus Center, 5216 W. Lawrence Ave, Chicago

jaselkaZMIANA MIEJSCA SPEKTAKLU „DZISIAJ W BETLEJEM”:

Miejsce spektaklu uległo zmianie, ze względu na ogromne zainteresowanie wielu szkół.

Spektakl odbędzie się w Copernicus Center.

Tutaj znajdziecie Państwo poprawioną ulotkę.

Zapraszamy!

thumbnail1-phpBIERZMOWANIE:

Najbliższe a zarazem trzecie spotkanie formacyjne w kościele dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek, wtorek i środę 09, 10, 11 grudnia o godz. 6.00 pm.

Kandydat wybiera tylko jeden dzień (czyli jedno spotkanie) i uczestniczy w nim OBOWIĄZKOWO!

PAMIĘTNIKI UBIEGŁOROCZNYCH MATURZYSTÓW ORAZ DVD Z MSZY GRADUACYJNEJ SĄ DO ODEBRANIA W SZKOLE

Christmas_booksWSZYSCY RODZICE, KTÓRZY ZAMÓWILI KSIĄŻKĘ PANA WIESŁAWA ADAMCZYKA, A JESZCZE JEJ NIE ODEBRALI, PROSIMY O ZGŁOSZENIE SIĘ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK.

JEŚLI KTOŚ JESZCZE CHCIAŁBY ZAMÓWIĆ KSIĄŻKĘ W WERSJI POLSKIEJ LUB ANGIELSKIEJ Z DOSTAWĄ NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA, PROSIMY O KONTAKT Z DYREKCJĄ. JESZCZE JEST MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA KSIĄŻKI Z DOSTAWA PRZED ŚWIĘTAMI.

BILETY NA 2 KONCERTY DOSTĘPNE W SZKOLE. DWA DOLARY ZE SPRZEDAŻY KAŻDEGO BILETU PRZEKAZANE BĘDĄ NA RZECZ NASZEJ SZKOŁY. ZAPRASZAMY DO ZAKUPU:

Picture1

KĄCIK SPONSORA – SUSZONE BOROWIKI  W GARDEN FRESH MARKET:

Picture1Świetna cena! Suszone borowiki (Porcini Mushrooms) importowane z Włoch.

Cena $24.99 za 454 gramy.

Dostępne w Garden Fresh Market w Naperville. Zapraszamy!

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 16 listopada, 2013 w Uncategorized

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

 
%d blogerów lubi to: