biuletyn 12/13/2013

13. Photomadox – Paweł Nocoń – FACEBOOK
  14. Ewa’s Market Deli

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

REFLEKSJA Z WYJAZDU SZKOLNEGO DO COPERNICUS CENTER:

Widowisko „Dzisiaj w Betlejem” okazało się prawdziwą świąteczną „ucztą” dla oczu i uszu. Na tle polskich jasełek potraktowanych z lekkim przymrużeniem oka widzowie mieli szansę „zasmakowania” kultur z różnych zakątków świata.  Od naszych rodzimych przyśpiewek i przytupów krakowiaków i podhalańskich górali, poprzez błyszczących i wirujących dziecięcych tancerzy irlandzkich, aż po głębokie rytmy afrykańskie.
Małgorzata Kuśnierz
Picture2
WSPOMNIENIA Z MIKOŁAJEK SZKOLNYCH (KLIKNIJ NA ZDJĘCIE W CELU JEGO POWIĘKSZENIA):
mikolajki 2013

Przypominamy, ze w piątek 20-go grudnia kończymy zajęcia szkolne w tym roku kalendarzowym, a jednocześnie kończymy pierwszy semestr. Po Nowym Roku, w piątek 10-go stycznia powracamy do szkoły, aby rozpocząć naukę w drugim półroczu. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku.

WIGILIAWIGILIA SZKOLNA:

20 grudnia w szkole odbędzie się nasza szkolna Wigilia.

Plan Wigilii:

❆ kafeteria otwarta będzie od godziny 5:30pm; o tej porze rodzice będą mogli już zostawić przygotowany poczęstunek (w kuchni przy kafeterii); nikt – poza rodzicami wnoszącymi jedzenie – nie będzie mógł przebywać w kafeterii aż do godziny 7pm

❆ rozpoczynamy Wigilię o godzinie 7pm jasełkami przygotowanymi przez uczniów klasy 4, pod kierunkiem wychowawczyni Katarzyny Barger i katechetki Anny Taylor

❆ poczęstunek zaczniemy po zakończeniu części artystycznej

❆ każda klasa – pod kierownictwem trójek klasowych – przygotowuje swój stół wigilijny (talerz z owocami, obrusy, serwetki, sztućce, napije w indywidualnych kartonikach/woda, oraz kubki – jeśli napoje będą rozlewane z większych butelek lub kartonów)

❆ Garden Fresh Market oraz szkoła ufundują pączki dla wszystkich uczniów

❆ klasy będą podzielone na następujące grupy:

• 1 grupa – Przedszkole
  • 2 grupa – Zerówka
  • 3 grupa – klasa 1
  • 4 grupa – klasa 2
  • 5 grupa – klasa  3
  • 6 grupa – klasa  4, PSL
  • 7 grupa – klasa  5, 6
  • 8 grupa – klasa  7, 8, 9

❆ po poczęstunku odbędzie się wspólne kolędowanie

WAŻNE PRZYPOMNIENIE DOTYCZĄCE OPŁAT ZA SZKOŁĘ:

Tuition_Reminder.362180054_std20-go grudnia odbędą się ostatnie lekcje w tym roku. Tego dnia upływa termin uiszczania opłat za szkolę. Po Nowym Roku doliczana będzie oplata $20 za każde dziecko.

Dziękujemy za współpracę.

imagesCOROCZNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY JUŻ W SZKOLE 20 GRUDNIA:

W piątek, 20-go grudnia, Elżbieta Chowaniec – jak co roku – będzie promowała swoje świąteczne wyroby.

Będzie to świetna okazja do zakupienia świątecznych upominków w ostatniej chwili, tym bardziej, że większość z nich będzie przeceniona o 50%. Zapraszamy.

ZDJĘCIA Z PASOWANIA I ZDJĘCIA GRUPOWE WSZYSTKICH KLAS:

Picture2Przedłużyliśmy termin składania zamówień na zdjęcia klasowe. Zamówione zdjęcia będą do odebrania w najbliższy piątek, a zarazem ostatni dzień nauki dla naszych dzieci w tym roku kalendarzowym, czyli 20-go grudnia.

Tutaj można obejrzeć grupowe zdjęcia z pasowania pierwszoklasistów oraz grupowe zdjęcia klas P-9.

Zapraszamy również na stronę Facebook pana fotografa do obejrzenia zdjęć z pasowania.

SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI OFEROWANA W KOŚCIELE, GDZIE UCZNIOWIE NASI PRZYJMUJĄ SAKRAMENTY ŚWIĘTE, W POLSKIEJ MISJI PW. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W LOMBARD:

MISJA DUSZPASTERSKA W LOMBARD✞ Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek (16, 17, 18, 19, 20 grudnia) – 8.00 – 9.00am; 6.00 – 8.00pm.

✞ Sobota (21 grudnia) – 8.00 – 9.00am; 5.00 – 7.00pm.

✞ Niedziela (22 grudnia) – podczas wszystkich Mszy Świętych.

✞ Poniedziałek (23 grudnia) – 8.00 – 9.00am; 6.00 – 8.00pm.

✞ Wtorek (24 grudnia) – 8.00 – 10.00am.

1386735206REKOLEKCJE DLA DOROSŁYCH W KOŚCIELE W LOMBARD:

W niedzielę (15 grudnia) w kościele w Lombard rozpoczęły się Rekolekcje Adwentowe dla dorosłych, które potrwają do czwartku 19 grudnia. Nauki rekolekcyjne głoszone będą na każdej Mszy Świętej w niedzielę oraz w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek w czasie Mszy Świętych o godz. 6.00am i 7.00pm. Rekolekcje będzie prowadził Ojciec Roman Bakalarz OP. Temat rekolekcji: „Wierzę w Jezusa Chrystusa”.

JAK WYCHOWYWAĆ DZIECKO W WIERZE KATOLICKIEJ – SKORZYSTAJMY Z TEJ POMOCY:

w301Na stronie internetowej :http://www.archchicago.org/StrategicPastoralPlan/StrongCatholicParents/videos.aspx znajdziecie Państwo krótki film po polsku reklamujący stronę internetową http://www.catholicparentschicago.org/. Tutaj, zarówno rodzice jak i katecheci, znajdą pomocne materiały przy wychowywaniu dzieci i młodzieży w wierze katolickiej.  Aby otrzymywać materiały przygotowujące do sakramentów należy zarejestrować się na stronie: http://www.archchicago.org/StrategicPastoralPlan/StrongCatholicParents/resources.aspx. Pomoce dostępne są w języku polskim.