biuletyn 1/24/2014

13. Wheaton Orthodontic Center – mówimy po polsku – WEB SITEFACEBOOK
  14. Prywatny sponsor – Jerzy Kornecki

POPIERAJMY NASZYCH SPONSORÓW

UROCZYSTOŚĆ DLA BABĆ I DZIADKÓW PRZESUNIĘTA NA INNY TERMIN:

babciaa

Z przyczyn od nas niezależnych musieliśmy przesunąć spotkanie dla babć i dziadków z 24 stycznia na najbliższy tydzień (1/31/2014). Niestety, w ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że w budynku szkolnym sala, którą zamówiliśmy na naszą uroczystość będzie zajęta przez szkołę amerykańską. Przepraszamy. Uczniowie wszystkich klas proszeni są o przyniesienie $5 na przedstawienie i zgłoszenie się z pieniędzmi do wychowawcy. Dziękujemy.

KOPCIUSZEK

Uczniowie wszystkich klas przejdą do kafeterii o godz.7:30. Spektakl powinien zacząć się o godz.7:45 i będzie trwał około 40 min. Szczegółowe informacje dotyczące przedstawienie w biuletynie 1/10/2014 pod afiszem.

KONKURS MŁODYCH TALENTÓW W NASZEJ SZKOLE:

KONKURS MLODYCH TALENTOW

21 marca odbędzie się w naszej szkole konkurs młodych talentów.  Poszukujemy wśród naszych rodziców sponsorów, którzy mogliby zafundować, uczestnikom konkursu, symboliczne nagrody, od $10 wzwyż.  Dziękujemy!

DLA CHĘTNYCH UCZNIÓW PODAJEMY MIĘDZYSZKOLNE KONKURSY, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W NAJBLIŻSZYM CZASIE:

✑  Powstanie Warszawskie 1944 – Szkolny Punkt Konsultacyjny im. 7 Eskadry Kościuszkowskiej przy Konsulacie Generalnym RP w Chicago zaprasza polonijną młodzież i dzieci do udziału w konkursie POWSTANIE WARSZAWSKIE 1944.  Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży szkolnej, mieszkających poza granicami Polski, narodowości polskiej lub mających korzenie polskie. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży historią Polski, wzmacnianie tożsamości narodowej, a także pogłębienie integracji Polaków mieszkających poza granicami kraju z Ojczyzną. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej bądź literackiej, której tematem jest Powstanie Warszawskie.

VI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Polskiej – Zgłoszenia do tego konkursu do 5 lutego. W załączniku są podane piosenki, ale to tylko propozycje, kandydaci mogą sami wybrać własne utwory dotyczące bajek.
Nie ma limitu uczestników z danej szkoły. W związku z przypadkowa zbieżnością dat dwóch konkursów, VI Festiwal Piosenki Polskiej w szkole im. Emilii Plater zostaje przesunięty na 8 marca 2014. Regulamin konkursu pozostaje bez zmian. KARTA ZGŁOSZENIOWA

✑  Młode Talenty – Akademia Języka Polskiego i Kultury w Bartlett zaprasza serdecznie uczniów szkół polonijnych do wzięcia udziału w II Międzyszkolnym Konkursie „Młode Talenty”, który odbędzie się 23 lutego 2014 r.  KARTA ZGŁOSZENIOWA

“Ludzie, którzy mówią wieloma językami, żyją dłużej!”